Latvijas sportisti protestē pret LOV pārcelšanu no Mežaparka uz Lielupi
Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sportisti parakstījuši publisko vēstuli, ar ko protestē pret LOV pārcelšanu no Mežaparka uz Lielupi. Vēstuli parakstījuši 23 sportisti, tostarp arī Jānis Šmēdiņš, brāļi Šici, Mārtiņš Pļaviņš un Anastasija Grigorjeva, liecina publiskotā informācija.
Atsevišķu olimpisko sporta veidu pārstāvji nav parakstījušies, piemēram, nav hokejistu, bobslejistu un skeletonistu. Vēstule adresēta Nacionālās Sporta padomes priekšsēdētājam, Ministru Prezidentam Valdim Dombrovskim, Izglītības un zinātnes ministram Vjačeslavam Dombrovskim, Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājam Ivanam Klementjevam, Nacionālās Sporta padomes locekļiem.
Turpinājumā publiskās vēstules teksts.
Latvijas Olimpiskās vienības sportistu
ATKLĀTĀ VĒSTULE
Rīgā, 2013.gada 13.novembrī
Latvijas Olimpiskās vienības sportisti izsaka sašutumu par valsts pārvaldes amatpersonu un institūciju rīcību. Bez konsultācijām ar sporta speciālistiem un Latvijas labākajiem sportistiem IZM šaurā lokā pieņemts lēmums par augstu sasniegumu sportam tik būtiskiem jautājumiem kā jaunas Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) bāzes projektēšana Jūrmalā pie tenisa centra „Lielupe”. Uzzinājām par to no LTV1 raidījuma „De facto” š.g. 10.novembrī.
Līdzšinējā LOV darbība Sporta centrā „Mežaparks”, kas notiek speciāli LOV sporta zinātnes un medicīnas vajadzībām pielāgotās telpās, pierādījusi savu efektivitāti un rezultativitāti – sākot no 2004.gada Olimpiskajām spēlēm Latvijas sportisti vienmēr atgriezušies mājās ar medaļām gan vasaras, gan ziemas sporta veidos.
Zinot un rēķinoties ar nepieciešamību uzlabot, paplašināt un modernizēt LOV darbību, lai saglabātu Latvijas sportistu iespējas pilnvērtīgi konkurēt ar pārējās pasaules sportistiem, ar prieku uzņēmām Valdības un IZM 2007., 2008. gadu lēmumus par atteikumu privatizēt Mežaparka kompleksu un par reālajiem plāniem paplašināt un modernizēt LOV tieši šajā vietā. Tas reāli un prognozējami palīdzētu pilnvērtīgāk sagatavoties ne tikai individuālo sporta veidu, bet arī komandu sporta spēļu Nacionālo izlases komandu sportistiem.
Pašreizējā IZM pozīcija, kas mainījusies jau divas reizes šajā gadā – sākumā solot projektēt LOV bāzi „Daugavas” stadionā kopā ar vairāk nekā 10 sporta federāciju treniņu telpām, bet tagad pārceļot LOV projektēšanu uz Lielupi un aizmirstot sporta federācijām dotos solījumus un cerības, neliecina par saimniecisku un loģisku rīcību.
Pirmkārt, pēdējos gados projekta attīstībā Mežaparkā ieguldīti jau vairāk nekā 560000 latu valsts sporta budžeta līdzekļu.
Otrkārt, patiesībai neatbilst ministrijas pārstāvju skaidrojumi, ka Mežaparks neesot vajadzīgs sportistiem – paradoksāli, bet tieši Latvijas bobsleja izlases komandas pēdēja treniņnometne pirms sezonas sākuma noritēja tieši Mežaparkā.
Treškārt, neviens no IZM nav noskaidrojis LOV sportistu un darbinieku, kas ir Latvijā vadošie sporta medicīnas un zinātnes speciālisti, domas par LOV pārcelšanu.
Ceturtkārt, IZM nav devusi atbildes uz jautājumiem, kas notiks ar LOV darbības nodrošināšanu un attīstību laikā līdz aptuveni 2019.gadam, kad teorētiski varētu pabeigt plānotās „jaunās LOV bāzes” celtniecību Lielupē. Kamēr citu zemju sportistu iespējas uzlabojas un attīstās līdzi laikam, mums tiek piedāvāts apstāties esošajā līmenī, kas pēc būtības ir kaitējums mūsu iespējām pilnvērtīgi konkurēt pasaules sporta arēnās arī turpmāk.
Latvijas sportistu konkurētspējas saglabāšana un nodrošināšana nav iespējama bez nepārtraukta, sistemātiska un ilglaicīga darba visaugstākajā iespējamajā līmenī visās jomās, ieskaitot sportistu un sporta speciālistu darbības un sadzīves apstākļu nodrošināšanu. Mēs nevēlamies, ka IZM veiktā darbības dēļ radītā neskaidrība par LOV nākotni izraisītu Latvijas sportistu konkurētspējas samazināšanos un uzrādīto rezultātu kritumu.
Tādēļ mēs, LOV sportisti, atbalstām Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas 2013.gada 22.oktobra lēmumu par SIA „Sporta centrs „Mežaparks”” mantas (kustamās un nekustamās) nodošanu LOK un sporta federāciju apsaimniekošanā vismaz līdz jaunas, modernas un pilnvērtīgas LOV bāzes uzcelšanai, iekārtošanai un aprīkošanai, ja tāda reāli notiks 2016.-2018.g.
LOK paustā gatavība sadarbībā ar sporta federācijām nodrošināt atbalstu LOV darbībai, lai saglabātu Latvijas labāko sportistu konkurētspēju arī nosacītajā pārejas periodā, pilnībā atbilst LOK Statūtu un Olimpiskās Hartas noteikumiem par Nacionālo Olimpisko komiteju lomu un misiju Olimpiskajā kustībā.
Lūdzam Jūs, augsti godātie kungi, pieņemt lēmumus par Latvijas sportu ar atbildīgu attieksmi gan pret šodienas, gan rītdienas izcilībām sportā, ar ko lepojas visa tauta.
Ar cieņu,
Latvijas Olimpiskās vienības sportisti:
Mārtiņš Pļaviņš, Londonas Olimpiskajās spēlēs 3.vieta
Jānis Šmēdiņš, Londonas Olimpiskajās spēlēs 3.vieta
Mārtiņš Rubenis, Turīnas Ziemas Olimpiskajās spēlēs 3.vieta
Andris Šics, Vankūveras Ziemas Olimpiskajās spēlēs 2.vieta
Juris Šics, Vankūveras Ziemas Olimpiskajās spēlēs 2.vieta
Jeļena Rubļevska, Atēnu Olimpiskajās spēlēs 2.vieta
Deniss Čerkovskis, Atēnu Olimpiskajās spēlēs 4.vieta
Andrejs Rastorgujevs, 2013.gada Eiropas čempionātā 4.vieta
Līna Mūze, 2013.gada U23 Eiropas čempione
Zigismunds Sirmais, 2013.gada U23 Eiropas čempions
Madara Palameika, Londonas Olimpiskajās spēlēs 8.vieta
Sinta Ozoliņa-Kovala, 2012.gada Eiropas čempionātā 6.vieta
Ruslans Sorokins, Londonas Olimpiskajās spēlēs 9.vieta
Jevgeņijs Borodavko, 2013.gada Eiropas čempionātā 3. vieta
Aiga Grabuste, 2012.gada Eiropas čempionātā 4.vieta
Aleksejs Rumjancevs, 2013.gada pasaules čempionātā 9.vieta
Toms Petrusevičs, 2012.-2013. gada Eiropas kausa kopvērtējuma līderis
Elīza Tīruma, 2013.gada pasaules čempionātā 3.vieta komandu stafetē
Lauma Grīva, 2013.gada pasaules čempionātā 16.vieta
Kristaps Mauriņš, 2013.gada U-23 pasaules čempionātā 5.vieta
Riks Kristens Rozītis, 2012.gada pasaules jaunatnes olimpiādē 2.vieta
Arvis Vilkaste, 2013.gada Eiropas čempionātā 5.vieta, pasaules čempionātā 9.vieta
Anastasija Grigorjeva, 2013.gada Eiropas čempione
Izmantotie resursi:
lov.lv
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
-3 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Ja neesiet paši tur bijuši, pieņemu, ka grūti saprast, par ko cepiens.
Vienīgi brīnos par bobslejistiem.
+2 [+] [-]