Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Eiropas junioru kausā triatlonā Rīgā Bula izcīna 8. vietu, uzvar anglis un šveiciete

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Eiropas junioru kausā triatlonā Rīgā Bula izcīna 8. vietu, uzvar anglis un šveiciete
Foto: Latvijas Triatlona federācija.

Jaunā triatloniste un daudzpusīgā sportiste Beāte Bula pagājušajā nedēļas noaglē Rīgā notikušajā Eiropas junioru kausā triatlonā uzrādīja labāko rezultātu Latvijas pārstāvju vidū, izcīnot 8. vietu.

Ar junioru startu sestdien lieliskos laika apstākļos plkst.9 no rīta Mežaparkā sākās Eiropas junioru kausa posms triatlonā. Uz starta stājās 76 sportisti no 16 valstīm.

Junioru, kur piedalījās vaira nekā 50 dalībnieku, starts izvērtās gana interesants, jo jau sacensību ievadā ciešā cīņā par līdera statusu pēc peldēšanas posma vadībā izvirzījās Lorenss Martindeils (Lielbritānija), viņam cieši pakausī elpoja Rojs Barons (Izraēla) un turpat līdzās bija arī zviedru sportists Pauls Frayons. Sekotāju grupa ar Oliver Mills (Lielbritānija) priekšgalā aiz TOP3 bija liela un izmaiņas vietu sadalījumā jau tranzītzonā bija ārkārtīgi dinamiskas. Latvijas sportistu spēka samēri Eiropas līmenī iezīmējās aiz labāko trīsdesmitnieka, kad 35. rezultātu peldēšanā uzrādija Sebastians Žigarkovs no līdera atpaliekot 54 sekundes. Miks Mejeris kā otrais ātrākais no latviešiem pirmajā starpfinišā Žigarkovam piekāpās vien 6 sekundes.

Riteņbraukšana pamatīgi sajauca kārtis junioru sacensībās - šveicieši Ranzoni un Bazzana, kuri pēc peldēšanas pat bija ārpus TOP20, spēja 22km veikt visātrāk un pacelties krietni uz augšu rezultātu tabulā. Ar to gan bija par maz, lai reāli pacīnītos par vietu labāko sešiniekā, jo skriešanas ātrums pietiekami blīvajos rezultātos izrādījās izšķirošs. 4,85km garo skriešanas etapu visātrāk izdevās veikt sacensību uzvarētājam finišā Olivers Mills, kā otrais finišēja sportists no Izraēlas Rojs Barons un 3. pozīciju finiša spurtā izcīnīja Enzo Bourdons (Francija). Skriešanas distancē ilgu laiku līderis bija tieši izraēlietis, taču taktiskāks distances beigās bija Mills. Olivers veica izšķirošo apdzīšanu, tik tikko ieskrienot Mežaparka lielās estrādes teritorijā. Noslēgumā 5 sekunžu pārsvars finišā pār Roju. Lai arī Enzo nebija pat labāko divdesmitniekā riteņbraukšanā, taču ar ātru peldēšanu un skriešanu izdevās gana komfortabli izcīnīt 3. vietu Eiropas triatlona junioru kausa posmā Rīgā. No latviešu junioriem finišā stiprākais izrādījās viens no jaunākajiem komandas dalībniekiem rīdzinieks Miks Meijers, kurš ierindojās 38. vietā, S. Žigarkovs sacensības noslēdza 48. vietā, Nils Kravalis 51. vietā, savukārt Iļja Dorošconoks nefinišēja.

Sacensības junioru konkurencē meitenēm, kur sacentās vairāk nekā 20 dalībnieces, tika jo īpaši gaidītas, jo uz starta devās talantīgā Beāte Bula. Jau pirms starta varēja paredzēt, ka pēc peldēšanas un riteņbraukšanas viņa varētu būt viena no līderēm, taču jautājumus raisīja skriešanas distance, kurā ātrums pagaidām nav konkurētspējīgs ar līderēm.

Peldēšanas distances noslēdzošajos 300m iezīmējās izteikts līderu četrinieks, tostarp arī Beāte, kura pēc 1. etapa ierindojās 2. pozīcijā 10 sekundes aiz līderes Izabellas Heijesas (Lielbritānija). Aiz Beātes cieši sekoja Emma Rišavkova (Čehija) un Mirtela Madlena Sīmare (Igaunija), pārējās sacensību dalībnieces vairāk kā 15 sekunžu atstatumā.

Arī sieviešu konkurencē riteņbraukšanas disciplīnā ātrākās bija šveicietes (Noemi Van Der Kaaija, Frančeska Cenklusena un Marija Romanensa), kuras iesaistījās cīņā par medaļām. Beāte uzņemto līderu cienīgo tempu spēja noturēt un būt kopā ar labākajām, taču konkurentes aiz muguras nebija nemaz tik tālu un bija pamatotas bažas par to, vai izdosies būt pietiekami ātrai skrējienā, lai cīnītos par vietu TOP5. Tāpat stabilu sniegumu otrajā distances posmā demonstrēja igauniete Sīmare un čehijas pārstāve Rišavkova, saglabājot reālas cerības par goda pjedestālu. Finišā igauniete ierindojās 6 vietā.

Skriešanas posms sākās ar pamatotām cerībām par latvietes ieraudzīšanu starp labākajām arī finišā, taču drīz vien iezīmējās skriešanas ātrumu atšķirības un turpinājumā no cīņas par TOP3 bija jākoncentrējas par vietas saglabāšanu labāko sešiniekā. Otrajā aplī Rišavkova pirms došanās cauri Mežaparka estrādes vārtiem spēja iekrāt komfortablu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Romanensu (SUI), taču šveiciete nepadevās. Kad līdz finišam bija atlikuši mazāk kā 500m, starpība starp līderi Rišavkovu un Romanensa bija ap 8 sekundēm, taču finiša koridorā Marija atrada eksplozīvas enerģijas rezerves un burtiski pēdējos 10 metros izdevās apsteigt čehieti, lai kāptu uz augstākā pakāpiena apbalvošanas ceremonijā. Ar stabilu sniegumu visu posmu ietvaros kā 3. finišu sasniedza Van Der Kaaija (SUI) priekšā Heijesu no Lielbritānijas. Beāte Bula mērķi sasniedza ar 8. labāko rezultātu, kas ir viņas līdz šim otrs labākais individuālais rezultāts karjerā Eiropas triatlona junioru kausa posmos.

Jāatzīmē, ka sacensībās piedalījās arī divi sportisti no Arubas, kas sacensības Rīgā bija iekļāvuši savas Eiropas tūres sarakstā.

Informāciju sagatavoja
Latvijas Triatlona federācija

     [+] [-]

, 2023-08-14 15:54, pirms 4 mēnešiem
Ja nu vēl kādam radās daži jautājumi, lasot rakstu...

* Meitenēm bija 23 dalībnieces.
* Bula finišā uzvarētajai zaudēja 1:51.
* 4,85 km skriešanā Bula ātrakajai zaudēja 1:52 (16. rezultāts).

Izskatās perspektīva. Ja izdosies pielikt skriešanā.

https://triathlon.org/results/resul...