Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Latvija pasaules čempionātu komandām noslēdz ar vēl vienu medaļu

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvija pasaules čempionātu komandām noslēdz ar vēl vienu medaļu
Sudrabu un broznas medaļu izcīnījušās Latvijas sieviešu izlases dalībnieces. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Turcijas pilsētā Antālijā noslēdzies pasaules čempionāts komandām 100 lauciņu dambretē, sestdien izcīnītajai bronzai rapidā svētdien Latvijas sieviešu izlasei pievienojot sudrabu rapidā.

Latviju pasaules čempionātā sievietēm pārstāvēja Nacionālā lielmeistare, 16 kārtējā pasaules čempione Zoja Golubeva, Nacionālā meistare Jeļena Česnokova un meistarkandidāte Marija Magdalēna Nereda. Pēdējā čempionāta dienā komandas sacentās ātrspēlē ar laika kontroli 5 minūtes plus 3 sekundes par izdarīto gājienu.

Sievietēm par uzvaru līdzvērtīgi cīnījās trīs valstis - Latvija, Ukraina un Polija. Beigās Latvija ar Ukrainu ieguva pat vienādu punktu skaitu, taču pēc papildrādītājiem pirmo vietu ieguva ukrainietes. Latvijas dāmām otrā vieta, kas deva otro godalgu, jo rapidā bija iegūta bronza. Punkts mazāk un bronza tika Polijai, kas uzvarēja dienu iepriekš rapidā.

Gan rapidā un gan ātrspēlē Latvijas vīriešu izlase izcīnīja 7.vietu. Rapida čempionātā pārliecinoši uzvarēja Nīderlandes komandas spēlētāji. Otro un trešo vietu izcīnīja Āfrikas kontinenta pārstāvji - attiecīgi Senegālas un Kamerūnas izlašu spēlētāji. Savukārt ātrspēlē par pirmo vietu norisinājās ļoti sīvas cīņas, kur noslēgumā četrām vadošajām komandām bija vienāds punktu skaits un pēc papildus kritērija par planētas čempioniem kļuva Kamerūnas dambretisti, otrajā vietā aiz sevis atstājot Francijas un trešajā Nīderlandes komandu.

Mūsu vīriešu izlase, būdama pārliecinoši jaunākā komanda turnīrā, augstvērtīgāko rezultātu sasniedza klasikā,kur tika izcīnīta 6.vieta.

Izmantotie resursi:
Latvijas Dambretes Federācija