Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Atlēti-"čivinātāji"

Juris Miņins
Juris Miņins

Atlēti-"čivinātāji"
Šakils O'Nīls
Foto: AP/Scanpix

Pēdējā gada laikā aizvien vairāk pasaules vadošo atlētu ir aizrāvušies ar mikroblogu vietni "twitter.com", kurā 140 zīmju ietvaros viņi komentē savas dienas gaitas. Tad kuri ir aktīvākie tvītotāji un kuriem atlētiem ir visvairāk sekotāju?

To cilvēku vidē, kuri interesējas par sportu, bieži vien ir izplatīts viedoklis, ka daudzi sportisti ir egoistiski un uzvedas kā teātra primadonnas. Ir tā vai nav, tas ir visai neviennozīmīgs jautājums, taču skaidrs ir viens – twitter.com veidotāji ir radījuši platformu, kurā daudzi pasaules klases atlēti var taisīt "šovu" un izrādīties pēc pilnas programmas, arī ārpus laukuma.

Tviterī sportisti ne tikai apraksta savas dienas gaitas, bet arī komunicē ar saviem komandas biedriem un kolēģiem. Teiksiet, nekas īpašs, tādēļ jau šī vietne ir domāta. Jā, taču visi atceras Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigznes Dvaita Hovarda nedienas sakarā ar dažām caur tviteri izplatītām bidēm, tāpat kā Nacionālās futbola līgas (NFL) spēlētāja Darnela Doketa visai atklātās fotogrāfijas un viņa paša organizēto tiešraidi, kurā Doketa sekotāji varēja vērot kā viņš ietur maltīti. Protams, nemaz nerunājot par to, kā pirmssezonā, un arī sezonas laikā, spēlētāji savā starpā apmainās ar visai izaicinošām replikām "uzkurinot" interesi par kādu konkrētu savstarpējo spēli.

Komandu publisko attiecību speciālisti no šāda servisa jau ir paspējuši dabūt sirmus matus, līgu un klubu vadība jau paspējusi sodīt vairākus atlētus par uzvedības noteikumu pārkāpumiem virtuālajā vidē (piemēram, NFL spēlētājs Larijs Džonsons pat tika atlaists no komandas), kā arī aizliegusi tvītot spēļu laikā, taču tas neaptur sportistus "čivināt" arī turpmāk.

Tad kuri ir paši aktīvākie un populārākie atlēti? Pirmais šajā sarakstā ir NBA komandas Bostonas "Celtics" centrs Šakils O'Nīls, kura tvītiem seko līdzi vairāk kā trīs miljoni servisa lietotāju, otrajā vietā ir leģendārais riteņbraucējs Lenss Ārmstrongs, kurš tviteri izmanto arī savas labdarības organizācijas "Livestrong" reklāmas akcijās. Šim kontam ir mazliet vairāk kā 2.6 miljoni sekotāju. Savukārt trijnieku noslēdz skeitbordists Tonijs Hauks, kura sekotāju skaits pārsniedz 2.1 miljonu.

Ja skatās pa sporta veidiem, tad vislielākā tvitera izplatība ir NFL, kur dažās komandās šo servisu lieto katrs otrais futbolists. Vispopulārākais šajā amerikāņu futbolistu konkurencē ir šī gada "Super Bowl" ieguvējs, Ņūorleānas "Saints" pussargs Redžijs Bušs, kuram seko aptuveni 1.25 miljoni cilvēku, otrajā vietā ierindojas Sinsinati "Bengals" pussargs, līgas lielākais "šovmenis" Čads Očosinko (aptuveni 1 miljons sekotāju), bet Larijam Fitzdžeraldam no Arizonas "Cardinals" ir virs 0.5 miljoniem sekotāju un iegūta trešā vieta.

Nacionālajā basketbola asociācijā arī "čivināšana" ir visai populāra, jo, piemēram, Bostonas "Celtics" komandā tvīto praktiski visi basketbolisti. Bez jau pieminētā Šaka, vairāk kā miljons sekotāju ir vēl trijiem basketbolistiem – Dvaitam Hovardam (aptuveni 1.65 miljoni), Polam Pīrsam (aptuveni 1.6 miljoni), kā arī visu laiku rezultatīvākajam NBA spēlētājam, kurš jau labu laiku kā ir pametis profesionālo sportu Karīmam Abdulam-Džabaram (aptuveni 1.2 miljoni).

Savukārt MLB un NHL līgās tviteris nav diez ko populārs, jo, abās līgās kopā ņemot, tikai divi spēlētāji ir spējuši savākt vismaz 100 tūkstošus sekotājus. Un tie abi ir beisbolisti, Niks Svišers (aptuveni 1.23 miljoni) un Hosē Konseko (aptuveni 0.35 miljoni), bet populārākais NHL spēlētājs "čivinātāju" vidē ir, protams, Aleksandrs Ovečkins, kuram seko 41.5 tūkstoši servisa lietotāju.

Starp eiropiešiem saprotamākā futbola spēlētājiem populārākie twitter.com vietnē ir divi Spānijas karaliskā kluba spēlētāji – Kakā un Krištianu Ronaldu, kuriem, attiecīgi, ir aptuveni 1.5 un 0.58 miljoni sekotāju, bet trešo vietu, ar aptuveni 452 tūkstošiem sekotāju, ieņem Brazīlijas futbola leģenda Ronaldo. Tenisistu vidē populārākās ir māsas Viljamsas, Serēnai – 1.7 miljoni sekotāju, Venusai – 0.56 miljoni. Savukārt autosporta populārāko tviteristu trijnieks ir visai interesants – Rubenss Baričello (0.49 miljoni sekotāju), Danika Patrika (190 tūkstoši sekotāju) un Huans Pablo Montoija (180 tūkstoši sekotāju).
Cīņas sporta pārstāvju ranga pirmajā vietā ir bokseris Floids Meiveizers, kura tvītus ikdienā lasa 0.63 miljoni twitter.com profilu, aiz sevis atstājot MMA cīkstoņus Čaku Lidelu (99 tūkstoši sekotāju) un Kvintonu Džekosnu (91 tūkstotis sekotāju).

Interesanti, ka golferu topā ir iekļuvusi arī latviešu izcelsmes golfere Natālija Gulbis, kurai ir aptuveni 40 tūkstoši sekotāju, kas viņai dod 4. vietu starp visiem golferiem un pirmo starp LPGA golferēm.

Visbeidzot, nevar nepieminēt, ka twitter.com vietnē visai populāri ir arī kriketa spēlētāji, populārākajam no tiem, indietim Sašinam Tendulakram, kurš ir viens no visu laiku labākajiem spēlētājiem, ir 0.5 miljoni sekotāju, bet vismaz 70 tūkstoši sekotāju ir vēl pieciem sporta veida pārstāvjiem.

Nobeigumā vien neliels ieskats Latvijas sporta pārstāvju-"tviteristu" paveiktajā. Protams, Latvijas "tviteristiem" sekotāju statistika ir daudz pieticīgāka, jo populārākajam no "mūsējiem", bijušajam basketbolistam un trenerim, Valdim Valteram, ir mazliet vairāk kā 2.5 tūkstoši sekotāju, bet vienam no aktīvākajiem tvītotājiem starp aktīvajiem sportistiem, futbolistam Kasparam Gorkšam, ir nepilni 600 sekotāju.

Labi tas ir vai slikti, ka sportisti pašlaik ir žurnālisti paši sev? Viennozīmīgu atbildi dot nevar, taču viens ir skaidrs – pateicoties tviterim parastie sporta līdzjutēji var uzzināt daudz vairāk un arī piekļūt tuvāk saviem elkiem. Cita lieta, ka pašiem sportistiem arī ir jāpiedomā pie tā ko drīkst rakstīt un ko labāk nokusēt.

Izmantotie resursi:
Professional Athletes on Twitter -...

Vai jūs atbalstāt to, ka sportisti lieto twitter.com servisu?

  • 41

  • 10


     [+] [-]

, 2010-08-08 19:41, pirms 14 gadiem
populārākais no cīņas sportiem ir UFC prezidents Deina Vaits twitter.com

     [+] [-]

, 2010-08-08 19:49, pirms 14 gadiem
ruudy rakstīja: populārākais no cīņas sportiem ir UFC prezidents Deina Vaits twitter.com
Tieši tā, Dana Vaits ir UFC vadītājs, tāpēc šim topam nekvalificējas, jo te tiek apskatīti tieši profesionālie sportisti (esošie un bijušie).

     [+] [-]

, 2010-08-08 19:57, pirms 14 gadiem
es jau tikai tā papildinu

  +7 [+] [-]

, 2010-08-08 20:30, pirms 14 gadiem
interesants raksts