IZM izvērtē iespējas rast MSĢ finansējumu
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) atbilstoši Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas 28.oktobra vēstulei, izvērtē iespējas Murjāņu sporta ģimnāzijai pārdalīt papildu finansējumu no IZM 2010.gada budžetā plānotajiem līdzekļiem Valsts sporta centra (VSC) uzturēšanai.
Šobrīd 2010.gada valsts budžeta projektā plānotais finansējums Murjāņu sporta ģimnāzijai ir 480 070 lati, kas ir pietiekams tikai, lai nodrošinātu mācību un treniņu procesu šajā – 2009./2010.mācību gadā, jo veido tikai pusi no 2009.gada budžeta.
IZM apstiprina, ka pastāv iespēja Murjāņu sporta ģimnāzijai pārdalīt daļu 2010.gadā VSC plānotā finansējuma un funkciju, tāpēc IZM pašlaik izvērtē Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) priekšlikumu – neveidot VSC, tādējādi ietaupot administratīvās izmaksas un mazinot birokrātiskos šķēršļus, bet treneru algām paredzēto finansējumu, kā arī līdz šim konkrētu aģentūru veikto funkciju īstenošanu nodot attiecīgajām sporta federācijām, lai turpinātu nodrošināt jauno sportistu sagatavošanu. Atbilstoši izvērtējumam, IZM sagatavos priekšlikumus finansējuma pārdalei noteiktajā kārtībā iesniegšanai Ministru kabinetā.
Ņemot vērā Saeimas apakškomisijas lūgumu, saistībā ar finansējuma pārdali Murjāņu sporta ģimnāzijai no VSC paredzētajiem līdzekļiem (2010.gadā plānotajiem 1 376 940 latiem), rodas bažas, ka būtiska finansējuma samazinājuma rezultātā IZM padotībā esošās 9 sporta aģentūras (valsts aģentūra „Jaunatnes Basketbola metodiskais centrs”, valsts aģentūra „Latvijas Sporta muzejs”, valsts aģentūra „Latvijas Šķēpa mešanas metodiskais centrs”, valsts aģentūra „Specializētā airēšanas sporta skola”, valsts aģentūra „Nacionālais olimpiskais sporta metodiskais centrs”, valsts aģentūra „Lietišķo sporta veidu centrs „Kleisti””, valsts aģentūra „Kalnu slēpošanas sporta centrs” un valsts aģentūra „Hokeja un slidošanas sporta skola”, valsts aģentūra „Latvijas bērnu un jaunatnes kamaniņu sporta skola”), kuras bija plānots apvienot vienā IZM padotībā esošā iestādē – VSC, ar vēl vairāk samazinātu finansējumu, nespēs nodrošināt tam paredzētās funkcijas.
Turklāt IZM ir saņēmusi arī LSFP vēstuli un sanāksmes, kurā tika diskutēts par iespējamo VSC izveidi un kurā piedalījās sporta veidu federāciju, Latvijas Olimpiskā komitejas, LSFP un IZM pārstāvji, protokolu. Vēstule un protokols apstiprina, ka lielākā daļa no sanāksmes dalībniekiem apšauba jaunas iestādes – VSC veidošanas lietderību. Tā vietā sociālie partneri rosina IZM izskatīt iespēju nodot treneru un metodiķu algām paredzēto finansējumu katram sporta veidam plānotajā apjomā tieši konkrētā sporta veida federācijām vai arī LSFP, kas nodrošinātu tālāku finansējuma sadali konkrēto sporta veidu federācijām. Minētajā vēstulē norādīts, ka šāda sistēma nodrošinātu trenera algām paredzēto finansējuma sadali un tā izlietojuma kontroli, vienlaikus netērējot līdzekļus procesa administrācijai un nekustamo īpašumu apsaimniekošanai.
Informāciju sagatavoja:
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Sava veida taisnība ir, cik tad daudz ir to augstas klases sportistu, kas nāk no MSĢ?! Treneri arī visi ir ļoti veci, vajag jauno paaudzi!
Protams, skolu vajag un par slēgšanu nevar būt ne runas.
MSĢ vajag uzlabot sporta bāzi un tad jau arī būs tie labie rezultāti, lai brauktu uz OS.