Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Studējošie sportisti līdz 25. oktobrim var pieteikties sporta stipendijai

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Studējošie sportisti līdz 25. oktobrim var pieteikties sporta stipendijai
Einars Fogelis, Anastasija Grigorjeva, Agrita Ābele. Foto: lsfp.lv

Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) līdz 25. oktobrim aicina pieteikties valsts finansētajām sporta stipendijām 2021./2022. mācību gadam.

Sporta stipendijas piešķiršanas mērķis ir sekmēt studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, popularizējot studentu sportu un veicinot rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām. Kopš 2007. gada ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) atbalstu tiek piešķirts finansējums sportistu duālās karjeras izaugsmei. Pērn šādai stipendijai pieteicās 72 sportisti, bet atbalstu mācībām saņēma 51.

Līdz 25. oktobrim bakalaura, maģistra vai doktora programmās studējošie Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti tiek aicināti pieteikties LSFP izsludinātajai sporta stipendijai. Uz stipendiju var kandidēt tie Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti, kuri sekmīgi studē augstskolās Eiropas Savienības valstīs.

Kā norāda LSFP, konkursa kritēriji ir pretendentu sekmes augstākās izglītības iestādē un sasniegumi sportā. Stipendija tiek piešķirta tiem pretendentiem, kuri atbilstoši konkursa kritērijiem, ieguvuši augstāko punktu skaitu. Maksimālais sporta stipendijas apmērs ir 1500 eiro par vienu mācību gadu.

Pretendentu iesniegumus vērtēs Sporta stipendiju komisija, kuras sastāvā darbojas pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Augstskolu sporta savienības un Latvijas Sporta federāciju padomes.

Jāatgādina, ka arī šogad, lai mazinātu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz sporta nozari, konkursa ietvaros tiks vērtēti pretendentu sportiskie sasniegumi par divu mācību gadu (2019./2020. un 2020./2021.) periodu.

Lai pieteiktos sporta stipendiju konkursam, pretendentam līdz 2021. gada 25. oktobrim jāiesniedz LSFP Sporta stipendiju komisijai konkursa nolikuma (pieejams zemāk) 5. punktā noteiktie dokumenti.

Izmantotie resursi:
Nolikums - lsfp.lv