Pretendenti uz Latvijas gada balvu sportā: Porziņģis, Briedis, Ostapenko un citi
Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) pirmdien nosaukusi pretendentus uz Latvijas gada balvu sportā desmit nominācijās, kā arī pasludinājusi balvas par mūža ieguldījumu sportā ieguvēju.
Uz labākā Latvijas sportista titulu pretendē šogad pasaules čempiona titulu boksā WBC versijā izcīnījušais Mairis Briedis, ilggadējais pasaules labākais skeletonists, šā gada pasaules un Eiropas čempions, kā arī Pasaules kausa ieguvējs Martins Dukurs, NBA kluba Ņujorkas Knicks līderis Kristaps Porziņģis, kurš ar teicamu sniegumu palīdzēja Latvijas basketbola izlasei izcīnīt 5.vietu Eiropas čempionātā un pats kļuva par 3. rezultatīvāko spēlētāju turnīrā, 3. vietu Eiropas čempionātā iedzīšanā un 2. vietu pasaules kausa posmā masu startā ieguvušais biatlonists Andrejs Rastorgujevs un smaiļotājs, pasaules čempionāta un Pasaules kausa 1.posma bronzas medaļnieks Aleksejs Rumjancevs.
Par labākās Latvijas sportistes godu sacentīsies pasaules čempionāta 3.vietas un Eiropas čempionāta 2.vietas ieguvēja cīņā Anastasija Grigorjeva, Latvijas rekordu septiņcīņā labojusī vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa, pasaules čempionāta bronzas, Eiropas U-20 čempionāta uzvarētāja un sudraba medaļu Eiropas čempionātā ieguvusī svarcēlāja Rebeka Koha, Francijas atklātā tenisa čempionāta uzvarētāja Aļona Ostapenko, kura šogad pakāpās līdz 7. vietai WTA rangā (labākais rezultāts Latvijas vēsturē), kā arī Maljorkas WTA turnīra uzvarētāja un ranga 15.vietu sasniegusī Anastasija Sevastova.
Citās nominācijās izvirzīti šādi pretendenti...
Labākais Latvijas tehnisko sporta veidu sportists:
Artis Baumanis (autokross) – 2. vieta Eiropas čempionātā rallijkrosā (RX).
Pauls Jonass (motosports) – 1. vieta Pasaules čempionātā MX2 klasē, kas ir pirmais tāda mēroga panākums solo motokrosā Latvijas sporta vēsturē. Šosezon triumfējis 6 posmos un bijis labākais 14 braucienos. Līdz šai sezonai Pauls Jonass bija uzvarējis tikai vienā braucienā un nebija guvis uzvaru nevienā posmā.
Andžejs Ļebedevs (motosports) – 1. vieta Eiropas čempionātā spīdvejā, jauns sasniegums Latvijas sporta vēsturē. Visos fināla braucienos piedalījies ar organizatoru piešķirto īpašo ielūgumu.
Labākais Latvijas treneris:
Ainars Bagatskis (basketbols) – aizveda vīriešu basketbola valstsvienību līdz 5. vietai Eiropas čempionātā.
Dainis Dukurs (skeletons) – Martina Dukura, Tomasa Dukura un Krista Netlau treneris. Viņa vadītie Latvijas skeletonisti aizvadītajā sezonā turpināja dominēt skeletona trasēs.
Sandis Prūsis (bobslejs) – Eiropas čempionāta bronzu ieguvušā Oskara Ķibermaņa un Oskara Melbārža ekipāžu treneris.
Labākā Latvijas sporta spēļu komanda:
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība – 5. vieta Eiropas čempionātā.
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība – 6. vieta Eiropas čempionātā, izcīnīta ceļazīme uz 2018. gada Pasaules kausa izcīņu.
Latvijas vīriešu hokeja izlase – 10. vieta Pasaules čempionātā.
Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos:
Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis (bobslejs – divnieki) – 4. vieta Pasaules čempionātā divniekiem, 3. vieta Eiropas čempionātā divniekiem, 3. vieta Eiropas kausa kopvērtējumā.
Oskars Melbārdis/Daumants Dreiškens/Arvis Vilkaste/Jānis Strenga (bobslejs – četrinieki) – 4. vieta Pasaules čempionātā četriniekiem.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš (pludmales volejbols) – 2. vieta Eiropas čempionātā.
Gada uzlecošā zvaigzne:
Mārtiņš Blūms (riteņbraukšana) – 1. vieta Pasaules kausa kopvērtējumā U-23 grupā MTB XCO krosā, divreiz 1.vieta Pasaules kausa posmā U-23 MTB XCO krosā, 4. vieta Eiropas U-23 čempionātā.
Gunta Latiševa-Čudare (vieglatlētika) – 1. vieta Eiropas U-23 čempionātā 400m, 12. vieta Pasaules čempionātā, Latvijas U-23 rekords.
Deniss Vasiļjevs (daiļslidošana) – 7. vieta Eiropas čempionātā, 14. vieta Pasaules čempionātā, izcīnīta ceļazīme uz Phjončhanas Olimpiskajām spēlēm.
Gada sporta notikums:
Basketbola valstsvienību spēle Latvija – Lietuva "Arēnā Rīga" 19. augustā – izpārdota arēna (10 500 skatītāju), 5 NBA spēlētāju līdzdalība, novatorisks pirmsspēles šovs.
Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Jūrmalā 16.-20. augustā – Latvijā līdz šim vērienīgākais pludmales volejbola pasākums, Eiropas nozīmīgākais gada notikums pludmales volejbolā. Latviešiem izcīnīta 2. vieta – Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un divas 5. vietas – Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža un Tīna Graudiņa/ Anastasija Kravčenoka.
FIA Pasaules rallijkrosa čempionāts "Neste World RX of Latvia" - jau otro gadu Rīgā sagaidīti pasaules ātrākie rallijkrosa piloti – 2016. gada čempions Matiass Ekstroms, 2014. un 2015. gada čempions Peters Solbergs, 2017. gada čempionāta kopvērtējuma līderis Johans Kristofersons, Neste World RX of Latvia2016 uzvarētājs Sebastjēns Lēbs, Gymkhana pamatlicējs Kens Bloks un citi ne mazāk talantīgi un meistarīgi rallijkrosa piloti.
Gada notikums Tautas sportā:
Lattelecom Rīgas maratons – šogad dažādās distancēs pulcēja 32 415 dalībniekus no 70 pasaules valstīm un piesaistīja rekordaugstu ārvalstu dalībnieku skaitu – 3745.
Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde – Cēsīs no 7. līdz 9. jūlijam pulcēja 2803 sportistus no 82 Latvijas novadiem.
Stirnu buks – taku skriešanas seriāls 7 posmos, kas 2017. gadā katrā posmā pulcēja ap 2000 dalībnieku, taču sezonas gaitā savus spēkus taku skriešanā izmēģināja vairāk kā 7000 sportot gribētāji. Pasākums ir ieguvis lielu popularitāti un tā dalībnieku skaits pieaug gadu no gada.
Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva:
Diāna Dadzīte – Pasaules čempione šķēpmešanā ar jaunu pasaules rekordu, pasaules čempione diska mešanā un lodes grūšanā.
Aigars Apinis – 2.vieta diska mešanā Pasaules čempionātā, labots personīgais rekords.
Dmitrijs Silovs – Pasaules čempions šķēpmešanā.
Rihards Snikus – Eiropas čempionāts pāra iejādē. 2.vieta Freestyle disciplīnā, 3.vieta individuālā pāra iejādes disciplīnā.
Pretendentus nominācijās izvirzīja sporta žurnālisti un federācijas, LOK pārstāvji un citi nozares eksperti. Uzvarētājus slēgtā balsojumā noteica žūrija.
Papildu šīm nominācijām tiks pasniegta balva Gada sporta skolotājam (konkursu organizē un uzvarētāju nosaka Izglītības un zinātnes ministrija), LTV Speciālbalva, Paraugs sportā un Gada balva sporta žurnālistam, ko piešķir Artūra Vaidera fonds. Savukārt portālā DELFI uzsākts līdzjutēju balsojums par Populārāko sportistu. Latvijas populārākais sportists tiks noskaidrots telefona balsojumā par 3 finālistiem, kurš notiks svinīgās ceremonijas Latvijas Gada balva sportā laikā tiešraidē 21. decembrī LTV1 pulksten 21.00. Pasākumā, kurš notiks kinoteātrī Splendid Palace, balvas saņems gada labākie sportisti un notikumi 16 nominācijās.
Informāciju sagatavoja
Mārtiņš Mālmeisters
LOK preses sekretārs
+14 [+] [-]
+14 [+] [-]
Pie uzlēcošajām zvaigznēm arī ne...
+8 [+] [-]
+8 [+] [-]
+9 [+] [-]
-1 [+] [-]
manuprāt vīriešiem - Porziņģis. daudzi noteikti teiks ka Briedim bet manuprāt viņam jādod nākamgad ja paņems šo turnīru.
-1 [+] [-]
Ostapenko
Jonass
V.basketbola izlase
Bagatskis
Blūms
Ķ/M
Lattelecom maratons
Dadzīte
FIA ralijkross
+3 [+] [-]
+7 [+] [-]
-2 [+] [-]
+3 [+] [-]
-3 [+] [-]
Ostapenko
Jonass
Bagatskis
Vīru basketbols
Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis
Gunta Latiševa-Čudare
Basketbola valstsvienību spēle Latvija – Lietuva "
Lattelecom Rīgas maratons
-3 [+] [-]
-2 [+] [-]
2. Ostapenko – te jautājumu nav.
3. Jonass – lai arī MX2, tas ir tituls ļoti spēcīgā konkurencē.
4. Prūsis – Dukurs nav treneris, viņš ir sportistu tēvs. Nevienu viņa izaudzināto skeletonistu no malas, kuram būtu panākumi, nezinu.
5. Hokeja izlase – basketbolisti, lai arī ieguva 5. vietu, neattaisnoja uz sevi liktās cerības, pēdējā mačā paši zaudējot spēli. Hokejisti gan nospēlēja daudz labāk kā no viņiem tika gaidīts. Tā kā medaļu nav ne tur, ne te, hokejisti ir priekšā.
6. Samoilovs/Šmēdiņš – augstāka vieta lielākā konkurencē, medaļa.
7. Latiševa-Čudare – viena gada laikā pacēlās pilnīgi citā līmenī. No parastas fona dalībnieces uz pretendenti par iesaistīšanos cīņā par augstām vietām.
8. EČ bīčā – EČ olimpiskajā sporta veidā.
9. Stirnu buks – lai arī nav nekas jauns un novatorisks, tomēr tas ir mūsu pašu sacensību seriāls, kas interesni notur ilgāk nekā vienā nedēļas nogalē.
10. Par paralimpiešiem nezinu, neesmu sekojis.
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
+6 [+] [-]
Kāpēc pie gada sporta notikuma neliek Brieža boksa cīņu? Biju gan uz basketbolu, gan boksu. Boksa ciņa pat nesalīdzināmi svarīgāka bija. Apmeklējums pat mazliet lielāks nekā uz basketbolu. Protams, mans viedoklis tikai.
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
Un kurš(-a) ieguvusi balvu par mūža ieguldījumu sportā??? LOK paziņojusi ir, bet SC joprojām tur noslēpumā?
+3 [+] [-]
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
-3 [+] [-]
1. KP (Bez jautajumiem, pirms 3 gadiem USA un citur pasaule reti kursh maceja izrunat vardu Latvija, tagad daudzi pat zin kur atrodas Liepaja)
2. Jelena (Pirmais ever Grand Slam Latvijai)
3. Mairis (Visu laiku labakais LV boksa meistars)
-1 [+] [-]
Hm, vai tad Jaunatnes olimpiāde ir pieskaitāma pie tautas sporta?
-1 [+] [-]
2.Porziņģis
3. Jonass
4. Briedis
5. Šindleru Jēkabs
Priekā!