Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Latvijas senioru pārim sudrabs pasaules čempionātā Standartdejās

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas senioru pārim sudrabs pasaules čempionātā Standartdejās
Gatis un Jūllija Simsoni. Foto no dejotāju privātā arhīva.

Spraigā cīņā par uzvaru ar mājiniekiem itāļiem Latvijas dejotāji Gatis un Jūlija Simsoni Itālijā notikušajā pasaules čempionātā Senioriem II (45- 55 gadi) Standartdejās (ST) izcīnījuši sudraba medaļu.

Pagājušajā gada augusta beigās rīdzinieki Gatis un Jūlija Simsoni sarūpēja patīkamu pārsteigumu, sīvā cīņā ar Vācijas dejotājiem Nīderlandes otrajā lielākajā pilsētā Roterdamā kļūstot par pasaules čempioniem Senioru II grupā ST deju programmā. Šogad vācieši nepiedalījās, toties SDK “Dancers” pārim arī šoreiz par uzvaru nācās cīnīties vēl spraigāk, jo sīvu konkurenci sastādīja mājinieki itāļi.

Čempionātu uzsāka 88 pāri no 20 valstīm. Simsoni pārliecinoši pārvarēja pirmās četras kārtas un iekļuva fināla sešiniekā. Lēnajā valsī labāko rezultātu uzrādīja Itālijas dejotāji Manuele Marinoci un Sara Romanjoli, bet nākamajās divās dejās – Tango un Vīnes valsī – pirmo vietu ieguva latvieši. Lēnajā Fokstrotā atkal labāku vērtējumu saņēma mājinieki, tāpēc čempionu noskaidrošanai izšķirošā bija pēdējā deja Kviksteps, kur labāku vērtējumu saņēma itāļi. Tā kā mājinieki Tango bija trešie, priekšā palaižot arī Francijas pāri, tad beigās itāļiem un latviešiem sanāca vienāds punktu skaits.

Tā kā pagājušā gada bronzas medaļas ieguvēji Marinoci un Romanjoli saņēma labāku vērtējumu trijās no piecām dejām, tad par čempioniem kļuva viņi. Neskaties uz to, ka šoreiz spraigā duelī nācās piekāpties un netikt pie uzvaras, arī otrā vieta ir lielisks panākums Simsoniem.

Gatis ar Jūliju nebija vienīgie Latvijas pārstāvji šajā čempionātā. Itālijā labi nostartēja arī rīdzinieki Uldis Šimens un Una Klapkalne, kuri sasniedza ceturtdaļfinālu un ieņēma dalītu 21.-22.vietu.