Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Bažās neapgūt ES finansējumu būtiski paātrina LSPA reorganizāciju

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Bažās neapgūt ES finansējumu būtiski paātrina LSPA reorganizāciju
LSPA. Foto: Publicitātes foto

LETA. Lai novērstu riskus neapgūt Atveseļošanas un noturības mehānisma grantus, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) reorganizāciju noslēgs jau 1.jūlijā, nevis 2026.gada 1.janvārī, kā iecerēts līdz šim, otrdien nolēma valdība.

Rīkojumu par LSPA reorganizāciju, to integrējot Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), valdība pieņēma 2022.gada decembrī. Atbilstoši tam Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izdeva rīkojumu par LSPA reorganizācijas plānu, kas ticis saskaņots ar reorganizācijas komisiju. Vienlaikus, kā apgalvo IZM, LSPA vadība nav pildījusi plānā paredzētus uzdevumus, piemēram, nav parakstījusi reorganizācijas rīkojuma paredzēto sadarbības līgumu starp IZM, Veselības ministriju, RSU un LSPA par akadēmijas integrāciju universitātes struktūrā.

IZM vērš uzmanību uz identificētiem būtiskiem riskiem Atveseļošanas un noturības mehānisma granta pieteikumu finansējumu saņemšanai, jo netiek īstenoti reorganizācijas plānā paredzētie pasākumi. Par radītiem būtiskiem neattiecināmo izdevumu riskiem Eiropas Savienības (ES) fondu projektā saņemti vairāki Centrālās finanšu un līgumu aģentūras brīdinājumi.

Investīcijas otrās kārtas mērķi ir sasniedzami līdz 2026.gada jūnijam, taču reorganizācijas pabeigšana 2026.gada 1.janvārī nozīmētu paaugstinātu risku visu mērķu sasniegšanai, uzskata IZM, norādot, ka noteiktu trūkumu gadījumā pusgada periodā to novēršana varētu būt neiespējama. Turpretim augstskolu reorganizāciju pabeidzot līdz 1.jūlijam, konsolidācijas grantu īstenošanu varēs nodrošināt secīgi.

Atbilstoši IZM piedāvātajam, līdz 31.maijam noslēgts sadarbības līgums par akadēmijas integrāciju RSU struktūrā, iepriekš to saskaņojot ar LSPA reorganizācijas komisiju.

Kā aģentūru LETA informēja IZM, pēc reorganizācijas LSPA turpinās pastāvēt kā RSU struktūrvienība. Tā īstenos studiju programmas akreditētajā studiju virzienā "Veselības aprūpe" un "Izglītība, pedagoģija un sports", pārņemot no LSPA darba tiesiskās attiecības ar studiju programmu īstenošanā iesaistīto personālu un saglabājot saistības ar studējošajiem atbilstoši noslēgtajiem studiju līgumiem.

Jaunā struktūrvienība pārņems arī saistības, ko LSPA uzņēmusies darbības programmā "Izaugsme un nodarbinātība", un LSPA valdījumā esošos nekustamos īpašumus. LSPA saglabās savu nosaukumu un simboliku.

Reorganizācijas procesam ir paredzētas investīcijas no ES Atveseļošanas fonda 7,8 miljonu eiro apmērā.

Izmantotie resursi:
LETA