Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:296, Did:0, useCase: 0

Reijess sagādā Džounsam lielu pārbaudījumu, tomēr čempions jostu nosargā

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Reijess sagādā Džounsam lielu pārbaudījumu, tomēr čempions jostu nosargā
No kreisās: Džons Džounss un Dominiks Reijess tuvcīņā. Foto: AFP/Scanpix

ASV, Hjūstonā aizvadīts cīņu šovs ''UFC 247''. Lielisku cīņu skatītājiem sagādāja Džons Džounss (24-1) un Dominiks Reijess (12-1) - vakara galvenais duelis ievilkās visu piecu raundu garumā, bet čempions Džounss izlīda caur adatas aci, izcīnot grūtu uzvaru, tiesa ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu pēc punktiem.

"Dominik, tu patiešām esi nopelnījis manu cieņu. Tā bija lieliska cīņa," pēc tās beigām atzina Džons Džounss. 32 gadus vecais UFC pussmagā svara čempions šonakt aizvadīja 12. sekmīgo titula aizstāvības cīņu pēc kārtas, bet kopā Džounss uzvarējis jau 14 UFC titulcīņās, uzstādot jaunu organizācijas rekordu.

Tiesa, šī uzvara pavisam noteikti bija starp pašām smagākajām Džounsa karjerā. Reijess aizvadīja ļoti jaudīgu pirmo raundu, uzspiežot augstu tempu un dažādojot savus uzbrukumus stājā. Dominiks iepriekš bija izteicies, ka viņa priekšrocības pret Džounsu ir tieši boksā, ko izaicinātājs arī apliecināja astoņstūrī. Reijesa uzbrukumi regulāri sasniedza mērķi, tomēr Džounss panikā nekrita un bija pacietīgs.

Reijess turpināja kontrolēt iniciatīvu arī otrajā raundā. Mīkla čempiona aizsardzībai bija pretinieka sitieni ar kreiso roku, liekot Džounsam atkāpties un aizstāvēties. Minūtēm un sekundēm ritot, par sevi aizvien vairāk lika manīt Reijesa uzstādītais augstais cīņas temps, Dominikam pakāpeniski kļūstot mazliet lēnākam, savukārt Džounss tieši to arī gaidīja. Trešajā raundā čempions pirmoreiz mēģināja pārvest cīņu parterā, taču Reijess nodemonstrēja izcilu aizsardzību un neatļāva sevi noturēt uz zemes ilgāk par pāris sekundēm, kas pret Džounsu citiem cīkstoņiem nebija izdevies.

Titulcīņa ievilkās pilnu piecu raundu garumā, kur pieredzes nesalīdzināmi vairāk bija tieši Džounsam. Čempions to arī apliecināja, taču Reijess nedomāja padoties un joprojām saglabāja izredzes uzvarēt. Iniciatīva gan ceturtajā un piektajā raundā nu jau pārliecinoši bija Džounsa rokās, kurš turpināja meklēt iespējas parterā, taču Reijess bija atšifrējis čempiona manevrus un allaž tika atpakaļ kājās, nepieļaujot greplinga maču. Lai arī ilgi pretinieku noturēt uz astoņstūra dēļiem neizdevās, Džounsam tas deva ko citu - aizsargājoties un cenšoties tikt atpakaļ kājās, Reijess atdeva daudz spēku, un piektajā raundā vairs nespēja atbildēt ar pretuzbrukumiem.

Pēc aizraujošām 25 cīņas minūtēm pilnīgi droši par uzvaru nevarēja būt ne viens, ne otrs, tomēr izrādījās, ka tiesneši ar vienbalsīgu lēmumu piešķīra uzvaru Džounsam (48-47, 48-47, 49-46). Sašutumu par šādu iznākumu pauda vietējā publika, kas pavadīja to ar ūjināšanu. Čempions pēc lēmuma paziņošanas teica, ka, viņaprāt, uzvaru nodrošināja mēģinājumi pārvest cīņu parterā [''takedowns'']: "Man neizdevās viņu ilgi noturēt uz zemes, viņš ir ļoti stiprs. Tomēr es zināju, ka tas atņem viņam daudz spēka. Sapratu, ka šī bija ļoti cieša cīņa, bet pagriezu to savā gultnē piektajā raundā."

30 gadus vecajam Dominikam Reijesam tas bija pirmais zaudējums profesionāļa karjerā, ko meksikāņu izcelsmes amerikānis sāka vien 2014. gadā - laikā, kad Džounss jau trīs gadus atradās UFC čempiona godā. ''Manuprāt, uzvarēju pirmos trīs raundus. Viņš mani - ceturtajā un piektajā. Pirmajos trīs raundos dominēju. Šonakt zaudēju, taču tā gadās. Zinu, ka turpmāk kļūšu labāks,'' pauda Reijess.

"UFC 247'' otrajā galvenajā cīņā Valentīna Ševčenko (19-3) izcīnīja kārtējo pārliecinošo uzvaru, trešā raunda sākumā ar tehnisko nokautu sakaujot Keitlinu Čokeigienu (13-3) un aizstāvot savu UFC titulu. Kirgizstānā dzimusī Ševčenko pārliecinoši kontrolēja distanci, pastāvīgi turot pretinieci uz grauda stājā, bet, līdz ko radās iespēja, pārveda cīņu parterā. Pirmā raunda izskaņā, spēcīgi sitot ar elkoni, čempione atplēsa pamatīgu brūci virs amerikānietes uzacs.

Lai arī iepriekš izcēlusies ar iespaidīgiem nokautiem, cīnoties stājā, šoreiz Ševčenko ar tehnisko nokautu uzvarēja no partera pozīcijas. Čokeigiena tuvcīņā pieļāva kļūdu, ļaujot sevi viegli nogāzt, Ševčenko teicami neitralizēja abas pretiniecies rokas, neļaujot Čokeigienai aizsargāt savu seju. Pēc vairākiem Valentīnas sitieniem ringa tiesnesis cīņu apturēja.

Citās ''main card'' cīņās smagsvars Džastins Tafa (4-1) pirmajā raundā nokautēja Huanu Adamsu (5-3), aizraujošā pusvieglā svara cīkstoņu duelī Dens Ige (13-2) ar dalītu tiesnešu lēmumu pēc punktiem nokautēja Miršadu Bektiču (13-3), bet vietējai publikai lika uzgavilēt hjūstonietis Deriks Lūiss (23-7), kurš ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu pēc punktiem sakāva Iliru Latifi (14-8). Jāatzīmē, ka pirms cīņas viens no asprātīgākajiem UFC cīkstoņiem, proti, Lūiss bija izteicies, ka vēlētos uzvarēt ar strīdīgu tiesnešu lēmumu. Šovakar amerikāņu smagsvars, kurš ne tuvu nav pieskaitāms lielākajiem atlētiem, izpildīja pat flying knee spērienus lēcienā ar ceļgalu, cīņas sākumā šokējot Latifi. Zviedram tā bija pirmā cīņa smagsvaros.

UFC 247, main card, rezultāti

C.UzvarētājsZaudētājsMetodeRaunds
1.Jon JonesDominick ReyesDecision (unanimous)5 (5:00)
2.Valentina ShevchenkoKatlyn ChookagianTKO (punches and elbows)3 (1:03)
3.Justin TafaJuan AdamsTKO (punches)1 (1:59)
4.Dan IgeMirsad BekticDecision (split)3 (5:00)
5.Derrick LewisIlir LatifiDecision (unanimous)3 (5:00)

  +1 [+] [-]

, 2020-02-09 08:58, pirms gada
Var dot Reyesam 3-2,un var dot varbūt pavelkot nedaudzDžounsam 3-2..Reāli viens raunds uz 50:50
Bet,kā pie velna tiesnesis var iedot Džounsam uzvaru raundos 4:1?
Pilnīgs vājprāts

     [+] [-]

, 2020-02-09 09:21, pirms gada
Personiski patīk Džonsa karjeras dominance, bet, manupāt, Reijess uzvarēja šo cīņu. Jeb kurā gadījumā liels respekts Reijesam. P.s. Piekrītu kā pie velna 4:1 varēja iedot Džonsam!

  +1 [+] [-]

, 2020-02-09 09:44, pirms gada
Reyesss 3-2 reāli bija

     [+] [-]

, 2020-02-09 09:50, pirms gada
Teiksim tā.Nebūtu šī cīņa bijusi titul cīņa,un jostas īpašnieks Džouns,tad Reyesam būtu atdota uzvara

     [+] [-]

, 2020-02-09 09:59, pirms gada
Bostonietis rakstīja: Var dot Reyesam 3-2,un var dot varbūt pavelkot nedaudzDžounsam 3-2..Reāli viens raunds uz 50:50
Bet,kā pie velna tiesnesis var iedot Džounsam uzvaru raundos 4:1?
Pilnīgs vājprāts
https://www.clippituser.tv/c/qakwew

     [+] [-]

, 2020-02-09 10:12, pirms gada
VapeNation rakstīja: https://www.clippituser.tv/c/qakwew
Jā redzēju twiterī un smējos Rogans turpina savu izcilo darbu,un iet pēc cilvēku galvām,kā ar Steven A Smith xD

     [+] [-]

, 2020-02-09 11:29, pirms gada
Pie kājas tas Džouns , viņam atdos visus decision
Galvenais ka Valentina turpina dominēt un vai nākotnē ar Nunes varētu kaut ko samutīt

     [+] [-]

, 2020-02-09 11:31, pirms gada
Dana turēs Jones tik ilgi pie jostas, kamēr Izijs atnāks un iedos bietē. 4:1 tur laikam, kāds kopā ar Jones šņauc.

     [+] [-]

, 2020-02-09 12:58, pirms gada
Tiesneshi ma*kas!