Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 3

Latvijai divas 5.vietas Eiropas U15 čempionātā brīvajā cīņā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijai divas 5.vietas Eiropas U15 čempionātā brīvajā cīņā
Viktorija Irkle uzveic savu pretinieci. Foto: Latvijas Sporta cīņas federācija.

Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā notikušajā Eiropas U15 čempionātā diviem Latvijas brīvās cīņas sportistiem izdevies izcīnīt piekto vietu.

Viktorija Irkle (66kg) pirmajā cīņā piekāpās topošajai Eiropas čempionāta finālistei no Ukrainas Hristinai Demčukai. Pēc tam liepāniece gandarījuma turnīrā izcīnīja uzvaru pār Slovākijas cīkstoni un nopelnīja iespēju cīnīties par bronzu, kur diemžēl ļoti sīvā un spraigā cīņā ar rezultātu 10:13 Irkle piekāpās Gruzijas cīkstonei Annai Godelašvili un U-15 Eiropas čempionātu noslēdza 5.vietā.

Tādu pašu vietu izcīnīja arī daugavpilietis Igors Ņizins svara kategorijā līdz 57 kg. Ņizins pirmajās kārtās izcīnīja uzvaras pār Horvātijas un Igaunijas cīkstoņiem, bet ceturtdaļfinālā piekāpās cīkstonim no Armēnijas. Tā kā armēnis vēlāk iekļuva finālā, tas deva iespēju Igoram turpināt cīņu Eiropas čempionātā gandarījuma turnīrā, kur vispirms daugavpilietis izcīnīja uzvaru pār Izraēlas cīkstoni, iegūstot tiesības cīnīties par Eiropas čempionāta bronzas medaļu ar Abdoullahu Isajevu no Francijas. Mūsu cīkstonis piekāpās Francijas pārstāvim un Eiropas čempionātu brīvajā cīņā U-15 noslēdz augstajā 5.vietā.

Grieķu-romiešu stila cīkstoņi Artis Elksnis (62 kg) un Aleksejs Reuts (68 kg) izcīnīja uzvaras pirmajā cīņā, bet čempionāta turpinājumā diemžēl cieta zaudējumus un čempionātu vairs neturpināja. Labu sniegumu demonstrēja arī Jaromirs Žukovs (57 kg), kurš pirmajā un ļoti sīvā cīņā piekāpās spēcīgam Turcijas cīkstonim.

Kopumā Latvijas cīkstoņi U-15 Eiropas čempionātā demonstrēja labu un konkurētspējīgu sniegumu. Pa vienai cīņai uzvarēja Artūrs Ņizins, Artis Elksnis un Aleksejs Reuts. Arī pārējie mūsu cīkstoņi demonstrēja labu sniegumu.