Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Brīvās cīņas lielākais spīdeklis diskvalificēts politiska iemesla dēļ

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Brīvās cīņas lielākais spīdeklis diskvalificēts politiska iemesla dēļ
Abdulrašids Sadulajevs ar Šamila attēlu. Foto: instagram.com/sadulaev_86

Brīvās cīņas lielākais spīdeklis Abdulrašids Sadulajevs (Krievija) pasaules čempionāta apbalvošanas ceremonijā demonstrēja kreklu ar 19. gadsimta politiķa un garīdznieka attēlu. Tas bija pārkāpums, par ko sportists tagad diskvalificēts uz četriem mēnešiem, informē Starptautiskā cīņas savienība (UWW).

2019. gada pasaules meistarsacīkšu finālā 23 gadus vecais dagestānietis pieveica Azerbaidžānas pārstāvi Šarifu Šarifovu un kļuva par četrkārtējo pasaules čempionu. Karjeras laikā Sadulajevs nav triumfējis tikai trijos UWW turnīros un 23 reizes kāpis uz pjedestāla augstākā pakāpiena - tik iespaidīga bilance nav nevienam citam aktīvajam brīvās cīņas cīkstonim.

Apbalvošanas ceremonijā 97 kg turnīra uzvarētājs kādā brīdī parādījās ar kreklu, uz kura bija attēlots 19. gadsimta Ziemeļkaukāza musulmaņu garīdznieks un politiķis Šamils.

Savā paskaidrojumā dagestāņu cīkstonis noliedza politiskās un reliģiskās pārliecības demonstrēšanu, atvainojās un atzina, ka viņa rīcība nebija atbilstoša Olimpiskajai hartai un UWW statūtiem.

Abdulrašids Sadulajevs tika diskvalificēts līdz 2020. gada 21. janvārim, turklāt ir uzlikts naudas sods 5000 Šveices franku apmērā (aptuveni 4548 eiro). Titulētais sportists sodīts par "politisko un reliģisko uzskatu paušanu sacensību laikā," informē UWW.

Izmantotie resursi:
UWW / rsport.ria.ru

     [+] [-]

, 2019-12-03 18:54, pirms 2 gadiem
Vai viņam arī tika atņemta zelta medaļa? Ja jau sacensību laikā- tad medaļa jāatņem!!!