Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Kosovas bokseri netiek ielaisti Serbijā, SOK kritizē Boksa asociāciju

Rolands Eliņš

Kosovas bokseri netiek ielaisti Serbijā, SOK kritizē Boksa asociāciju
Foto: AP

LETA--DPA. Svētdien Kosovas sportistiem tika liegta dalība pasaules čempionātā boksā, par ko Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) kritizēja Starptautisko Boksa asociāciju (AIBA).

Kosovas Olimpiskā komiteja vietnē "Facebook" paziņoja, ka viņu vienībai trešo reizi netika dota atļauja iebraukt Serbijā uz tur notiekošo pasaules čempionātu.

Pirmo reizi Kosovas vienībai neļāva iebraukt Serbijā sestdien un kā iemesls tika minēti nacionālie elementi uz spēlētāju formām, taču arī pēc atbrīvošanās no simboliem Kosovas komandai netika ielaista Serbijā.

SOK nosodīja AIBA par pasaules čempionāta organizēšanu Belgradā.

"Šķiet, ka AIBA nav veikusi nepieciešamās pārbaudes pirms čempionāta organizēšanas Belgradā," pauda SOK.

Pati AIBA sestdien pauda, ka veic pārrunas ar čempionāta organizētājiem no Serbijas un solīja, ka Kosovas delegācija tiks uzņemta tāpat kā visas pārējās vienības.

Šādai attieksmei pret Kosovas sportistiem pamatā ir tas, ka Serbija neatzīst Kosovu kā neatkarīgu valsti un joprojām uzskata par daļu no Serbijas.

Kosovas mediji izplatīja informāciju, ka Kosovas ārlietu ministre Donika Gervala-Švarca un sporta ministrs Hajrulla Ceku nosūtījuši vēstuli Serbijas sporta ministram Vaņam Udovičičam, ka šāds lēmums ir negodīgs pret sportistiem un politisku iemeslu ietekmēts un pieprasīja atļauju Kosovas sportistiem piedalīties pasaules čempionāta.

Izmantotie resursi:
LETA