Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Pēc septiņiem gadiem čempiona statusā Rasels gūst traumu un zaudē Magsajo

Rolands Eliņš

Pēc septiņiem gadiem čempiona statusā Rasels gūst traumu un zaudē Magsajo
Marks Magsajo. Foto: BoxingScene

Ar negaidītu rezultātu noslēgusies cīņa par WBC pasaules čempiona titulu boksā pusvieglajā svarā, kur Marks Magsajo ar tiesnešu lēmumu pieveica par izteiktu favorītu uzskatīto Geriju Raselu.

Gerijs Rasels (31-2) bija pasaules čempions kopš 2015. gada, kad pieveica Džoniju Gonsalesu. Viņš līdz vakardienai bija ilgākais aktīvais čempiona jostas turētājs (gandrīz septiņi gadi), un bija paredzams, ka tāds viņš paliks arī līdz savai nākamajai cīņai, jo pretim stājās titula obligātais pretendents Marks Magsajo (24-0) no Filipīnām.

Gerijs Rasels ceturtajā raundā guva rokas savainojumu un cīņas turpinājumā savu labo roku praktiski vairs nevarēja izmantot. Pastāv bažas, ka viņam ir plīsis pleca muskulis. Taču Rasels cīņu turpināja un meistarīgi izmantoja kreiso roku, lai turpinātu aizstāvēties un pabeigtu arī 12. raundu.

Magsajo gan tāpat sagaidīja sev labvēlīgu tiesnešu vairākuma lēmumu. Viens tiesnesis cīņu ieskaitīja kā neizšķirtu 114:114, bet divi pārējie tiesneši uzvaru piešķīra Magsajo ar 115:113.

Raselam šis bija tikai otrais zaudējums karjerā. Iepriekš viņš 2014. gadā piekāpās Vasilam Lomačenko. Raselam gatavošanās cīņai izvērtās satraukumu un nepatīkamu emociju pilna, jo viņa tēvam un trenerim slimības dēļ tika amputēta kāja un viņš ringa malā bija ratiņkrēslā. Turklāt pirms cīņas Rasels medijiem norādīja, ka ir guvis savainojumu, par kuru sīkāk neizteicās.