Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Pārkers trīsreiz nosūta Čisoru nokdaunā un droši uzvar

Rolands Eliņš

Pārkers trīsreiz nosūta Čisoru nokdaunā un droši uzvar
Džozefs Pārkers pret Dereku Čisoru. Foto: AP/Scanpix

Boksa smagsvaru cīņā Mančestrā jaunzēlandietis Džozefs Pārkers pēc punktiem pārliecinoši pieveica pieredzējušo britu Dereku Čisoru, kurš atrada sevī enerģijas rezerves, lai izturētu visus 12 raundus.

Bijušais pasaules čempions Džozefs Pārkers (30-2) bija pieveicis Čisoru (32-11) jau maijā un tagad piedāvāja viņam revanša iespēju. Čisoram revanša cīņā bija vēl mazāk variantu nekā pirmajā savstarpējā cīņā, un cīņas uzvarētājs šodien bija visnotaļ izteikts. Tiesa, tiesnešu vērtējumā Pārkera uzvara nemaz nebija tik pārliecinoša (115:110, 115:111 un pavisam interesantais 114:112).

Pārkers trīsreiz izcēlās ar nokdaunu, kas tiesnešu saskaitītos punktus padara vēl dīvainākus. Pirmoreiz viņš to paveica trešajā raundā, kad jau izskatījās, ka cīņa tūlīt beigsies. Čisora tobrīd piecēlās ar ļoti smagām kājām un aizsistu elpu, taču ieņēma vietu ringa stūrī un nākamos uzbrukumus izturēja. Līdzīgi atkārtojās arī septītajā raundā, kad arī likās, ka Čisoram cīņa beigusies, taču viņš piecēlās, aizgāja uz ringa stūri un pat atbildēja ar savu negaidītu sitienu sēriju.

Čisoras apņēmība un nepadošanās izpelnījās vietējo līdzjutēju ovācijas, un Pārkeram tā arī neizdevās uzvarēt ar nokautu. Vienā brīdī gan viņš tam bija pavisam tuvu, ringa tiesnesis jau bija paspēris soli uz priekšu, redzot, ka Čisora vairs neaizstāvās, taču Čisora tieši tobrīd atbildēja ar jaunu sitienu sēriju, atkal atrodot otro elpu.

Pārkers savas karjeras vienīgos zaudējumus pieredzējis pirms trim gadiem, kad piekāpās Entonijam Džošua un Dilianam Vaitam, turklāt cīņā pret Džošua Pārkers zaudēja savu WBO čempiona titulu. Viņam gan joprojām ir tikai 29 gadi un iespējas pieteikt savas ambīcijas uz pasaules čempiona jostas atgūšanu.

Ar uzvaru šajā cīņā Pārkers ieguva WBO "Inter-Continental" čempiona jostu, kas ir šīs organizācijas sekundārais tituls.