Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Kāns pirms lielās cīņas pret Bruku: "Galdā tiks likta mana visa karjera"

Rolands Eliņš

Kāns pirms lielās cīņas pret Bruku: "Galdā tiks likta mana visa karjera"
Amirs Kāns un Kels Bruks. Foto: Action Images via Reuters/Scanpix

Šovakar Mančestrā paredzēta divu britu pusvidējā svara kategorijas zvaigžņu boksa cīņa. Beidzot viens otram pretim stāsies Amirs Kāns un Kels Bruks, un Kāns pirms cīņas medijiem norādījis, ka šajā mačā izšķirsies viņa karjeras reputācija. Cīņas tiešraide šovakar būs pieejama "3Sport" kanālā.

Amira Kāna un Kela Bruka cīņa kā iespējams notikums tika piesaukts jau 21. gadsimta pirmajā desmitgadē. Viņus abus par draugiem neviens nesauc jau kopš viņu karjeras sākuma, abi vairākkārt izteikuši savu gatavību pārspēt otru, taču līdz savstarpējai cīņai tā arī līdz šim nebija nonācis. Tagad, kad abi britu bokseri jau ir 35 gadus veci un zaudējuši savus čempiona titulus, beidzot izdevies visu noorganizēt, un šovakar Mančestrā (sākums pēc 23:00) viņi noskaidros savas attiecības reizi par visām reizēm.

Bruks kļuva par profesionālu bokseri 2004. gadā un tika pie 39 uzvarām 42 cīņās. Viņš vairākus gadus bija IBF čempions pusvidējā svarā līdz 2016. gadā zaudēja titulu Genādijam Golovkinam. Pēc tam sekoja vēl divas augsta līmeņa cīņas pret Erolu Spensu un Terensu Krofordu, taču viņš zaudēja arī abās tajās, un tagad nav cīnījies kopš 2020. gada novembra.

Kāns (34-5) par zvaigzni kļuva jau 17 gadu vecumā, kad bija vienīgais britu bokseris Atēnu olimpiskajās spēlēs. Viņš ieguva sudraba medaļu un kļuva par labi zināmu vārdu Anglijas boksā. Pēc tam Kāns kļuva par IBF un WBA titulu īpašnieku, bet iepriekšējos gados arī viņa karjera pamazām gājusi tomēr uz leju, nespējot atkārtot iepriekšējos panākumus. Kāns 2016. gadā piedalījās lielā cīņā pret Saulu Alvaresu, zaudējot cīņā par WBC vidējā svara titulu, bet 2019. gadā viņš piekāpās Krofordam. Kāns tagad nav cīnījies kopš 2019. gada jūlija.

Kāna un Bruka ilgi gaidītā savstarpējā cīņa notiks starpsvarā. Abi bokseri vienojušies par cīņas aizvadīšanu ierobežojumā līdz 149 mārciņām jeb 67.6 kg, un abu bokseru sakarā tiek piesaukts, ka zaudējums šajā cīņā vairs nekādas lielās karjeras iespējas neatstās, un tiek runāts arī, ka zaudētājam nāksies likt punktu karjerai augstākajā līmenī.

Kāns pirms cīņas sarunās ar medijiem gājis vēl tālāk, paužot uzskatu, ka zaudējuma gadījumā viņa kā boksera reputācija tiks neglābjami sabojāta: "Šī ir cīņa, kurā es varētu zaudēt visu, ko esmu paveicis līdz šim. Cilvēki pēc tam runās par maniem sasniegumiem, taču tad pieminēs "jā, bet viņš zaudēja Kelam Brukam". Tāpēc nedrīkstu zaudēt."

"Es nemaz nedomāju par šādu iespēju, tas nedrīkst notikt," turpināja Kāns. "Es vienkārši nespēju iztēloties, ka Bruks varētu uzvarēt. Viņam nav tik daudz prasmju, viņam nav spējas atrast īsto brīdi un viņš iepriekšējās cīņās ticis pārāk nodauzīts. Nedomāju, ka viņam ir izredzes."

Bruka sakarā pirms cīņas tika paustas bažas, ka viņš varētu neiekļauties svara limitā un cīņas rīkošanā atkal būtu lielas problēmas, taču tas tomēr nenotika. Bruks medijiem pirms cīņas norādīja, ka šo cīņu vēlējies ļoti ilgu, taču Kāns visu laiku atradis attaisnojumus, lai no tās izvairītos.

"Jau 2014. gadā es viņam metu tiešu izaicinājumu," teica Bruks. "Viņš tobrīd bija TV studijā un piekrita, taču nekas neturpinājās. Un pēc tam bija vēl vairākas reizes, kad viņam bija iespējas kaut ko darīt lietas labā, taču viņš uz to nerādās. Tāpēc domāju, ka viņš nekad nepiekritīs. Taču – labāk vēlāk nekā nekad, un beidzot esam nonākuši līdz šim brīdim."

Sagaidāms, ka Mančestras arēna būs pārpildīta – pieejamie 20 tūkstoši biļešu Anglijā tika izpirkti jau dažas minūtes pēc to parādīšanās pārdošanā.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/boxing/60...
https://www.boxingscene.com/kell-br...
https://www.boxingscene.com/amir-kh...