Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Kanelo apvieno trīs titulus, astotajā raundā lieliskā stilā satriecot Sondersu

Rolands Eliņš

Kanelo apvieno trīs titulus, astotajā raundā lieliskā stilā satriecot Sondersu
Kanelo Alvaress cīņā pret Billiju Džo Sondersu. Foto: AP/Scanpix

Meksikas boksa superzvaigzne Sauls "Kanelo" Alvaress šonakt Teksasā, ASV, ar tehnisko nokautu pārspēja britu Billiju Džo Sondersu, kurš pēc astotā raunda nespēja turpināt cīņu, un ar šo uzvaru apvienoja pasaules čempiona titulus WBC, WBA un WBA versijās otrajā vidējā svarā (līdz 76.2kg).

Kanelo Alvaress (56-1-2, 38KOs) 2019. gadā bija aizvadījis cīņu pussmagajā svarā, pieveicot Sergeju Kovaļovu, bet šonakt aizvadīja savu trešo cīņu pusgada laikā vienu svara kategoriju zemāk, turpinot savu dominanci vidējā svarā. Viņam jau iepriekš piederēja WBA un WBC pasaules čempiona titulu, bet šonakt viņš atņēma WBO čempiona jostu Billijam Džo Sondersam (30-1).

Sonderss līdz šim profesionālā boksa ringā bija neuzvarēts, un par viņu abu tikšanos ringā bija runāts jau vairākus gadus. Britu bokseris cīņas nedēļā bija izcēlies ar vairākiem iebildumiem un prasībām par cīņas norisi, ieskaitot ringa izmēru, taču vismaz šajā ziņā jautājumi tika nogludināti. Kanelo bija atbildējis, ka, ja Sonderss vēlas lielāku ringu, viņš esot Sondersu sakaut arī tad, ja cīņa notiks pa visu stadionu, un Kanelo savus vārdus pierādīja ar darbiem.

Sonderss cīņas pirmajos septiņos raundos parādīja augstvērtīgu sniegumu, atbildēja uz Kanelo sitieniem, un varēja argumentēt, ka pēc punktiem Sonderss varētu būt labā situācija cīņas izskaņai (vēlāk publicētie oficiālie tiesnešu vērtējumi gan bija par labu Kanelo ar 78:74, 78:74 un 77:75). Taču Kanelo jau pirms cīņas bija norādījis, ka plāno 7.-9. raundā kāpināt tempu un nokautēt pretinieku, un arī šos vārdus meksikānis pierādīja ar darbiem.

Astotajā raundā Sonderss veica sitienu ar plašu vēzienu, no kura Kanelo izvairījās un raidīja zibenīgu sitienu no apakšas pa Sondersa neaizsargāto seju. Sonderss pēc sitiena noturējās kājās, taču atkāpās vairākus soļus atpakaļ. Kanelo sajuta uzvaras garšu, ko arī demonstratīvi parādīja līdzjutējiem, aicinot vairāk nekā 73 tūkstošus skatītājus, kas cīņu vēroja klātienē, gatavoties nokautam.

Sonderss izturēja Kanelo uzbrukumus līdz raunda beigām, taču tobrīd viņš jau vairs tikai aizstāvējās. Kad viņš apsēdās savā stūrī, Sondersa treneri secināja, ka viņš cīņu nevar turpināt, un Kanelo tika apsveikts ar uzvaru. Tiek vēstīts, ka Sonderss pēc cīņas nogādāts slimnīcā ar aizdomām par labā vaiga kaula lūzumu un labās acs savainojumu.

Kanelo pēc uzvaras skaidri un gaiši norādīja, ka septembrī viņam ir viens mērķis – apvienot visas četras čempiona jostas šajā svara kategorijā, tādēļ viņš grasās izaicināt IBF čempionu Keilebu Plāntu (21-0).

  +1 [+] [-]

, 2021-05-09 08:38, pirms gada
Kanelo bija atbildējis, ka, ja Sonderss vēlas lielāku ringu, viņš esot Sondersu sakaut arī tad, ja cīņa notiks pa visu stadionu, un Kanelo savus vārdus pierādīja ar darbiem.

Kas tas par murgainu teikumu?

     [+] [-]

, 2021-05-09 11:08, pirms gada
ks7@home rakstīja: Kanelo bija atbildējis, ka, ja Sonderss vēlas lielāku ringu, viņš esot Sondersu sakaut arī tad, ja cīņa notiks pa visu stadionu, un Kanelo savus vārdus pierādīja ar darbiem.

Kas tas par murgainu teikumu?
Kas sekoja,tie saprot

     [+] [-]

, 2021-05-09 12:36, pirms gada
ks7@home rakstīja: Kanelo bija atbildējis, ka, ja Sonderss vēlas lielāku ringu, viņš esot Sondersu sakaut arī tad, ja cīņa notiks pa visu stadionu, un Kanelo savus vārdus pierādīja ar darbiem.

Kas tas par murgainu teikumu?
Sonderss iepriekš izteica pretenzijas pret ringa izmēru

     [+] [-]

, 2021-05-09 13:27, pirms gada
sportists-amatieris rakstīja: Kas sekoja,tie saprot
Puisis vienkārši ne tajā sadaļā trāpījis. 😁😁

     [+] [-]

, 2021-05-09 15:19, pirms gada
RobertsR rakstīja: Puisis vienkārši ne tajā sadaļā trāpījis. 😁😁
Kaut kā tā

     [+] [-]

, 2021-05-20 11:23, pirms gada
Kanelo teica, ka var cīnīties pa visu stadionu. Un vai tad to viņš izdarīja..?
Protams, ka nē, bet neviens to arī negaidīja. Sportacentrs murgainu teikumu uzcepis par kaut kādu solījumu pildīšanu, to gribēja pateikt jūzeris ks7@home

Bet par tēmu- bija viens aperkots, kas atnesa vairākus lūzumus un ar to pašu cīņa beidzās, nevis kaut kāds "lielisks stils". Pārējā cīņa gāja diezgan līdzīgi, viens tiesnesis pat izlika Sondersu vadībā.