Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Boksa asociācijas darbības: Ukrainu diskvalificē un Krievijas sodu atceļ

Rolands Eliņš

Boksa asociācijas darbības: Ukrainu diskvalificē un Krievijas sodu atceļ
IBA prezidents Umars Kremļovs. Foto: AP/Scanpix

Starptautiskā boksa asociācija (IBA) šodien nolēmusi atcelt savu iepriekšējo lēmumu un atļaut Krievijas un Baltkrievijas bokseriem atgriezties tās organizētajās sacensībās. Šeit jāizceļ, ka Krievijas boksa funkcionāra Umara Kremļova vadītā un "Gazprom" finansētā IBA pavisam nesen diskvalificēja Ukrainas Boksa federāciju.

IBA ir vadošā amatieru boksa organizācija. Šī organizācija iepriekš bija pazīstama kā AIBA, taču iepriekšējo skandālu, korupcijas un arvien sliktākas reputācijas dēļ jaunās vadības laikā mainīja nosaukumu, lai distancētos no iepriekšējiem notikumiem boksa organizācijā.

Boksa nākotne olimpiskajās spēlēs jau iepriekš bija uz pamatīgas jautājuma zīmes, un IBA jaunā vadībā bija pamatīgi strādājusi, lai atjaunotu SOK uzticību sev. Taču Tokijas spēlēs SOK pati rīkoja boksa sacensības, neļaujot IBA piedalīties to organizēšanā, un 2028. gada spēlēs bokss pagaidām nemaz nav iekļauts oficiālajā programmā.
Nesen IBA parūpējās par jaunu iemeslu SOK neapmierinātībai, proti, septembra vidū IBA lēma par Ukrainas Boksa federācijas diskvalifikāciju, kas efektīvi liedza Ukrainas pusei pārstāvniecību IBA kongresā. Tajā tika lemts par neuzticības izteikšanu IBA prezidentam Umaram Kremļovam, un šajā kongresā Kremļovs nacionālo boksa federāciju balsojumā ar rezultātu 106:36 saglabāja amatu, jo jaunas vēlēšanas netika izsludinātas.

Pirms kongresa Ukrainas federācija tika diskvalificēta, jo Kremļova vadītā IBA neatzīst tās prezidentu Kirilu Ševčenko, bet gan uzskata, ka legāli šis postenis būtu jāieņem Volodimiram Prodivusam. Prodivuss atstāja Ukrainu Krievijas sāktā kara laikā un tagad ieņem IBA viceprezidenta amatu. Ziņu aģentūra "Reuters" viņu raksturo kā Kremļova domubiedru un sabiedroto, kamēr SOK savā paziņojumā Ukrainas diskvalifikāciju raksturoja kā "veiktu ar apstrīdamiem iemesliem". SOK norādīja, ka ir ļoti satraukta par situāciju IBA un ka veiks pārbaudi, kas tiks apspriesta SOK valdes sēdē decembrī. Tiek norādīts, ka arī Parīzes olimpiskajās spēlēs SOK negatavojas ļaut IBA organizēt boksa turnīrus, bet gan darīs to pati.

Ukrainas federācijas pēkšņā diskvalifikācija noveda pie tā, ka septembra beigās Ukrainas junioru izlase Itālijā saņēma informāciju, ka tai Eiropas čempionātā jāpiedalās kā neitrāliem sportistiem, neizmantojot Ukrainas karogu un himnu. Vairāki Ukrainas jaunie bokseri atteicās iziet ringā, kā arī daži viņu pretinieki solidaritātes dēļ atteicās no cīņām.

"Fakts, ka Ukrainas junioru boksa izlasei nebija atļauts piedalīties Eiropas čempionātā kā savas valsts pārstāvjiem, ir vēl viens būtisks iemesls mūsu satraukumam par IBA darbību," vēstīts SOK oficiālajā paziņojumā. IBA pēc tam gan ieslēdza nosacītu atpakaļgaitu un savā mājaslapā pavēstīja, ka Ukrainas sportistiem, tāpat kā visiem pārējiem, jābūt tiesībām pārstāvēt savas valsts karogu.

"Bokseri cīnās nevis par medaļām, bet gan par savām valstīm," IBA mājaslapā citēts Kremļovs. "Sports ir ārpus politikas – kur sākas sports, tur beidzas politika. IBA pastāv, lai pasargātu katru bokseri, neskatoties uz politisko situāciju viņu dzimtenē."

Kremļova uzskats, ka sportistam savi individuālie panākumi jāpakārto valsts interesēm, protams, ir interesants pats par sevi, taču tam sekojusi arī oficiāla rīcība Krievijas sakarā – IBA valde šodien atcēlusi savu iepriekšējo lēmumu, kas liedza Krievijas un Baltkrievijas bokseriem dalību tās sacensībās, attiecīgi atjaunojot šo valstu pārstāvniecību savos turnīros. Reizē atjaunota arī Krievijas un Baltkrievijas tehnisko darbinieku dalība sacensību rīkošanā.

"Cienot savu autoritāti kā starptautiska sporta federācija, IBA paliks politiski neitrāla un neatkarīga," vēstīts IBA paziņojumā. "IBA aicina uz mieru pasaulē un kļūs par miera nesēju jebkurā konfliktā. Turklāt IBA ir pienākums nodrošināt vienādus apstākļus saviem sportistiem un tiesnešiem, neatkarīgi no viņu nacionalitātes."

IBA politiskās neitralitātes un neatkarības pieteikumu gan pamatīgi apšauba fakts, ka organizācijas ģenerālsponsors ir "Gazprom", Krievijas valdības pārvaldītais enerģijas uzņēmums, un IBA atkarību no šiem finansiālajiem līdzekļiem kā satraukuma objektu piesaukusi arī SOK. Umars Kremļovs par IBA prezidentu kļuva 2020. gadā un viņa gādībā tika likvidēti parādi desmit miljonu dolāru vērtībā, un šī parādu dzēšana tika panākta tieši ar "Gazprom" iesaisti. Kremļovs pats ir bijis arī Krievijas Boksa federācijas valdes ģenerālsekretārs.

IBA kalendārā nākamais lielais notikums ir Eiropas čempionāts sievietēm oktobra vidū, kas notiks Melnkalnē, kamēr novembra vidū notiks pasaules čempionāts jauniešiem. Jāatgādina, ka amatieru bokss ir nošķirts no profesionālā boksa.

Izmantotie resursi:
https://www.iba.sport/news/iba-brin...
https://www.reuters.com/lifestyle/s...

 +14 [+] [-]

, 2022-10-05 16:48, pirms 2 mēnešiem
Pretīgi!

 +14 [+] [-]

, 2022-10-05 17:18, pirms 2 mēnešiem
Prātam neaptverami, ka kas tāds ir pieļaujams mūsdienu pasaulē Visur, kur ielaiž krievus, visur ir vienkārši trinģec
Tiešām nav nekādu iespēju šo organizāciju nahrenizēt?

  +5 [+] [-]

, 2022-10-05 17:36, pirms 2 mēnešiem
Čurbāns - Allaha dēls rakstīja: Prātam neaptverami, ka kas tāds ir pieļaujams mūsdienu pasaulē Visur, kur ielaiž krievus, visur ir vienkārši trinģec
Tiešām nav nekādu iespēju šo organizāciju nahrenizēt?
MAn vieglāk Kur krievus pielaiž tur to sportu nes neskatos un man pofig eaazy

  +4 [+] [-]

, 2022-10-05 17:39, pirms 2 mēnešiem
Te būtu jāorganizējas biedriem, starp kuriem ir arī LBF. Ja SOK pārņem OS boksa turnīru savās rokās, tad kāda nozīme būt šajā organizācijā? Nemaz nerunājot par morālo pusi. Ja biedri to nolemj, tad var vēlēt jaunu vadību vai izstāties no IBA. Ja šādas iniacitīvas tur nav, tad IBA paliek grūti uzskatīt par sporta organizāciju.

  +4 [+] [-]

, 2022-10-05 17:40, pirms 2 mēnešiem
Emka953 rakstīja: MAn vieglāk Kur krievus pielaiž tur to sportu nes neskatos un man pofig eaazy
Nu es arī boksu praktiski neskatos, bet šī situācija kā tāda ir vienkārši 3,14zģec.

  +5 [+] [-]

, 2022-10-05 19:01, pirms 2 mēnešiem
Sportu ar politiku nejauc galīgi nu nemaz! Un protams to atgādina kārtējo reizi, tie kas tieši bīda politiku caur sportu! uzpirktas bezsmadzeņu vistiņas

 +10 [+] [-]

, 2022-10-05 19:41, pirms 2 mēnešiem
Ja LBF neizstāsies no IBA, tad viņiem vajadzētu piemērot tādu pašu "banu" kā amūras kalniņam.

  +5 [+] [-]

, 2022-10-05 19:44, pirms 2 mēnešiem
Kāpēc SOK neko nedara?

  +6 [+] [-]

, 2022-10-05 19:45, pirms 2 mēnešiem
un kāds vēl brīnās,kāpēc briedis ir saskaņā + viņa dīvainie izteikumi par karu un t.t. - izskatās boksā masveidā popularizē rašismu

  +6 [+] [-]

, 2022-10-05 19:49, pirms 2 mēnešiem
Fū, kāds nepatīkams mūlis. Uzvārds arī.

  -1 [+] [-]

, 2022-10-05 20:01, pirms 2 mēnešiem
LBF valde LBF Valde

  +3 [+] [-]

, 2022-10-05 20:06, pirms 2 mēnešiem
knaible rakstīja: Kāpēc SOK neko nedara?
pārņēmuši OS turnīra organizēšanu jau ir, bet tiešā veidā IBA procesus ietekmēt nevar. Droši vien varētu uzstādīt kādu ultimātu, lai veic vajadzīgos procesus. Pretējā gadījumā sākt sadarbību ar citu organizāciju, lai nodrošinātu sporta veida procesus un atlasi uz OS. Vēl viena lieta, kas ne velti pieminēta raksta sākumā, ka boksa nākotne OS arī nav pilnībā skaidra un šis viss tam par labu nenāk.

  +7 [+] [-]

, 2022-10-05 20:09, pirms 2 mēnešiem
Katrs jau var uztaisīt savu associāciju/pederāciju. Jautājums ir cik valstis ir gatavas tai pakļauties. Apbrīnoju tās valsts boksa federācijas, kas vēl nav pasūtījuši viņus nafig.

  +3 [+] [-]

, 2022-10-05 20:19, pirms 2 mēnešiem
Te arī LBF prezidenta komentārs par situāciju:

https://sportacentrs.com/bokss/0510...

  +8 [+] [-]

, 2022-10-05 20:37, pirms 2 mēnešiem
otins rakstīja: Fū, kāds nepatīkams mūlis. Uzvārds arī.
Nosūtīt viņu iziet ringā ar Kļičko. Uzvarētājs izvēlas, vai atcelt dsq vai nē. Protams, ja no zaudētāja būs kas palicis pāri..

  +7 [+] [-]

, 2022-10-05 21:30, pirms 2 mēnešiem
Patiesībā lielā mērā pofig. Boksā vienmēr valdījusi ir kreisā nauda un krievija šai aspketā ir viena no flagmaņiem.
Absolūti nepietrūks šis sporta veids.
Izcilais orators Briedis arī to skaisti sekmē, lai letiņi novērstos no tā mahināciju aparāta...

  +3 [+] [-]

, 2022-10-05 23:27, pirms 2 mēnešiem
Man šajā situācijā ir jautājums - kā kaut kāds privātā finansējuma projekts vispār jebkad varēja noteikt kvalificēšanos OS? Ja man vienkārši būtu daudz naudas, vai tad es varētu dalīt OS ceļazīmes? Vai vienkārši sponsoram jābūt Gazprom un tad jau visu drīkst?

  +1 [+] [-]

, 2022-10-06 06:33, pirms 2 mēnešiem
Krievu imperiālisma filiāle, absurda teātris.
P.S. Kauns par Briedi, bet pelnīto saņems...

  +1 [+] [-]

, 2022-10-06 06:40, pirms 2 mēnešiem
Umars Kremļovs - Имя при рождении Умар-Али Назарович Лутфуллоев - pieņemtais kremliskais uzvārds visu spilgti izsaka!

  +2 [+] [-]

, 2022-10-06 06:46, pirms 2 mēnešiem
Sorry, netulkoju, bet redzams, no kurienes tips - tipisks Putina mīluļu dzīvesceļš: "...у Кремлева имелись неоднократные судимости, информацию о которых он намеренно подчищал. Писали, что настоящая фамилия Умара — Лутфуллоев, и именно на нее оформлены дела по обвинению в вымогательстве и побоях."

  +5 [+] [-]

, 2022-10-06 09:55, pirms 2 mēnešiem
Ja es būtu augstas klase ssportists, vienlaga kādā sporta veidā, es nepiedalītos nekādos turnīros, sacensībās, kur atļautu piedalīties Krievijas un Baltkrievijas sportistiem. Ir jāsoladirizējas un jārāda mugurkauls. Lai sporto viņi savā Rashaa un Bella.
Ja Krievi atgriezīsies hokejā, cerams neviena izlases uz tadu PC nebrauks.

  -1 [+] [-]

, 2022-10-06 10:50, pirms 2 mēnešiem
Curtiys rakstīja: Ja es būtu augstas klase ssportists, vienlaga kādā sporta veidā, es nepiedalītos nekādos turnīros, sacensībās, kur atļautu piedalīties Krievijas un Baltkrievijas sportistiem. Ir jāsoladirizējas un jārāda mugurkauls. Lai sporto viņi savā Rashaa un Bella.
Ja Krievi atgriezīsies hokejā, cerams neviena izlases uz tadu PC nebrauks.
šis ir ļoti pamatoti! Man arī ir grūti iedomāties, ka sacensībās varētu skanēt Krievijas/Baltkrievijas himna un citu valstu sportistiem jāstāv blakus attiecīgo valstu karogiem.

     [+] [-]

, 2022-10-06 23:40, pirms 2 mēnešiem
Te var redzēt, kuri un kurš ir vecākās profesijas pārstāvji!
Jācer uz SOK!