Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

LBF prezidents: "IBA kontrolē Krievijas pilsonis, un protams, ka tas tiek izmantots"

Rolands Eliņš

LBF prezidents: "IBA kontrolē Krievijas pilsonis, un protams, ka tas tiek izmantots"
Nils Žuravļovs. Foto: Sporto.lv

Šodien Starptautiskā boksa asociācija (IBA) pieņēma plaši izskanējušu lēmumu atcelt Krievijai un Baltkrievijai noteiktos ierobežojumus un atkal ļaut tās sportistiem piedalīties sacensībās, pārstāvēt savu karogu un himnu. Portāls Sportacentrs.com aicināja šajā sakarā izteikties Latvijas Boksa federācijas (LBF) prezidentu Nilu Žuravļovu, kurš IBA lēmumu novērtēja kā strīdīgu un atzina, ka situāciju sarežģī tas, ka IBA vada Krievijas pilsonis.

"Mūsu valsts politika šajā jautājumā ir skaidra, un arī mēs nepiedalāmies nekādos forumos, kuros piedalās Krievijas vai Baltkrievijas boksa federāciju pārstāvji, un mēs pie šīs politikas arī pieturēsimies," norādīja Latvijas Boksa federācijas prezidents Nils Žuravļovs, kura vadītā organizācija ir viena no IBA dalībniecēm.

Žuravļovs norādīja, ka viņa vadītās organizācijas pārziņā ir boksa turnīri Latvijā, un kopš kara sākuma tajos nav tikusi pieļauta neviena Krievijas un Baltkrievijas funkcionāra vai sportista dalība. Savukārt par to, vai Latvijas bokseri tiks sūtīti uz starptautiskiem turnīriem, kuros, saskaņā ar šodienas IBA lēmumu, piedalīsies arī Krievijas un Baltkrievijas sportisti un paredzēta arī Krievijas himnas atskaņošana tās sportistu uzvaru gadījumos, LBF vēl nav bijis laika pieņemt lēmumu. "Tas būs jāizvērtē, un tas būs atkarīgs no situācijas, ieskaitot arī mūsu valdības noteiktajiem likumiem, kurus noteikti ievērosim," teica LBF prezidents.

Uz konkrētu jautājumu, vai LBF atbalsta IBA lēmumu par Krievijas un Baltkrievijas sportistu un tiesnešu atjaunošanu IBA sacensībās, Žuravļovs pēc iepazīšanās ar tā pilno versiju norādīja, ka jāņem vērā visa Latvijas boksa sabiedrība un ka šis jautājums noteikti tiks iztirzāts nākamajā LBF valdes sēdē.

"Personīgi es šo IBA lēmumu uzskatu par vismaz strīdīgu," teica Žuravļovs. "Bet neskatoties uz IBA rekomendācijām, LBF turpinās sekot Latvijas valsts izstrādātajām sarkanajām līnijām."

"Bet tas, ka boksā situācija ir sarežģīta, arī ir gluži vienkārši fakts. Lielā mērā tādēļ, ka visu IBA struktūru vada un koordinē Krievijas pilsonis Umars Kremļovs. Protams, ka šis statuss tiek izmantots. Bet nu mēs pildām Latvijas likumus un darīsim visu savos spēkos, lai bokss Latvijā attīstītos, neskatoties uz to, kāda situācija ir IBA," teica Žuravļovs.

IBA kalendārā nākamais lielais notikums ir Eiropas čempionāts sievietēm oktobra vidū, kas notiks Melnkalnē, kamēr novembra vidū notiks pasaules čempionāts jauniešiem. IBA ir vadošā amatieru boksa starptautiskā organizācija (iepriekš pazīstama kā AIBA), taču tā apvīta ar korupcijas skandāliem jau vairākus gadus, turklāt jāņem vērā, ka tās pašreizējais ģenerālsponsors ir Krievijas valdības pārvaldītais uzņēmums "Gazprom".

     [+] [-]

, 2022-10-05 22:44, pirms 2 mēnešiem
Interesants tipiņš. Būtu video intervija. Jo īsti nenosoda, bet vietējiem likumiem klausa. Nevar saprast, vai izsakās korekti (lai saglabātu amatu), vai tiešām tā domā.