Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Par spīti pozitīvajām dopinga analīzēm WBC čempions Valdess varēs aizvadīt titulcīņu

Rolands Eliņš

Par spīti pozitīvajām dopinga analīzēm WBC čempions Valdess varēs aizvadīt titulcīņu
Maurisio Suleimans un Oskars Valdess. Foto: WBC

Otrā pusvieglā svara kategorijas (līdz 58.9kg) pasaules čempions WBC versijā Oskars Valdess iepriekšējās dienās saņēma divas pozitīvas analīzes par aizliegto vielu lietošanu, taču WBC nolēmusi viņu nediskvalificēt un vietējā sporta organizācija nolēmusi sankcionēt viņa 10. septembra titulcīņu Arizonā, ASV, pret Robsonu Konseisau.

Meksikas bokseris Oskars Valdess (29-0) šobrīd gatavojas savai pirmajai čempiona jostas aizstāvēšanai, kas paredzēta nākamajā nedēļas nogalē pret brazīlieti Robsonu Konseisau (16-0). Cīņas norise tika apdraudēta, kad tapa zināms, ka Valdesam VADA veiktajās pārbaudēs konstatēta aizliegto vielu klātbūtne, ko apliecināja arī B analīzes.

VADA ("Voluntary Anti-Doping Association") ir nedaudz atšķirīgi noteikumi un aizliegto vielu saraksti, atšķirībā no WADA (Pasaules Antidopinga aģentūra), taču Pasaules boksa padome (WBC) izmanto tieši VADA savu bokseru pārbaudēm un dopinga lietošanas kontrolei.

Tiek ziņots, ka Valdesa organismā konstatētas fentermīna pēdas. Tā ir iekļauta VADA aizliegto vielu sarakstā, taču pēc WADA šī nervu sistēmas stimulanta lietošanu aizliedz tikai sacensību dienā.

Ņemot vērā, ka WBC vadās pēc VADA noteikumiem, loģiski būtu bijis pieņemt, ka nākamajā nedēļā gaidāmā cīņa tiek atcelta un tiek lemts par Valdesam piemērojamām sankcijām. Taču profesionālajā boksā loģika nereti ir tāda, kāda ir izdevīga, un tas attiecināms arī uz šo gadījumu.

WBC savā mājaslapā oficiāli paziņojusi, ka cīņa norisināsies un ka Valdess netiks sodīts, taču viņam noteikts pārbaudes periods 12 mēnešu garumā, kurā Valdesam tiks veikti papildus dopinga testi. Kā savus argumentus WBC norāda to, ka iepriekš Valdesam dopinga testi bijuši negatīvi un ka tā neuzskata fentermīnu par sniegumu uzlabojošu medikamentu.

"Viss ir vienkārši, tas nemaz nav dopings," savu viedokli ESPN izteica WBC prezidents Maurisio Suleimans. "Tas ir apmēram tas pats, kā iedzert trīs "Red Bull" dzērienus. Ja tu nozodz konfekti, jā, tas ir nelikumīgi, taču tas ir pavisam kas cits, kā ieiet bankā ar šaujamieročiem. Valdesam šīs vielas lietošanas dēļ nebūs nekādu priekšrocību."

Suleimana interpretācija gan tiek apšaubīta, un antidopinga nozares pārstāvji norāda, ka fentermīns var būtiski uzlabot organisma spējas.

Papildus WBC zaļajai gaismai vēl bija nepieciešams arī vietējās sporta organizācijas atbalsts cīņas norisei, un "Pascua Jaqui Tribe Athletic" to piešķīra, pēc tam atsakoties savu lēmumu komentēt un atbildēt uz ESPN jautājumiem. ESPN, atsaucoties uz saviem avotiem, ziņo, ka šī organizācija nolēmusi vienkārši ignorēt VADA vadlīnijas.

Valdess pats noliedzis, ka būtu lietojis šo medikamentu, un pauda neizpratni par to, kā tas nonācis viņa organismā.

WBC savā paziņojumā piebilda, ka komisijas maksu par šo cīņu novirzīs antidopinga programmai.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/boxing/story/_...