MLB un spēlētāju arodbiedrība apspriež kardinālas spēles noteikumu izmaiņas
Augstāko beisbola līgu (MLB) vadībā un šīs līgas spēlētāju arodbiedrība (MLBPA) šajās dienās ir sēdušās pie galda, lai apspriestu iespējamās spēles noteikumu izmaiņas, kas, ja vien tās tiks pieņemtas, var kardināli mainīt visu beisbolu.
Augstākajās beisbola līgās jau vairākus gadus runā par problēmām ar ko tā ir saskārusies, piemēram, pārāk lēno spēles ritējumu, kas noved pie salīdzinoši ilgiem mačiem vai vājāko komandu apzinātu zaudēšanu (vai "necenšanos uzvarēt"), apzināti slēdzot pēc iespējas mazākus līgumus, tādējādi samazinot kluba izdevumu daļu.
Šobrīd, kā tiek runāts, MLB un MLBPA pārstāvji ir sākuši sarunas, lai ieviestu vairākas noteikumu izmaiņas, turklāt, tās varētu stāties spēkā jau 2019. gada sezonā.
Visvairāk šie noteikumi ietekmēs metējus. Proti, MLB vēlas, lai spēles kļūtu ātrākas, tāpēc vispirms viņi vēlas ieviest noteikumu, kas paredz, ka katram laukumā nākušajam metējam ir jāstājas pretī vismaz trim pretinieku atsitējiem. Tas tiek darīts tamdēļ, ka mūsdienu beisbolā spēles izskaņā ir populāri laukumā laist metējus, kas ir īpaši neparocīgi kādam konkrētam atsitējam. Šādas maiņas, protams, ietekmē maču garumu (katram uz laukuma nākošajam tiek dots laiks, lai iesildīties), kas nu, pēdējās sezonās, jau ir ilgāks par trim stundām.
Tāpat tiek piedāvāts veikt izmaiņas noteikumos, kas liktu metējiem izpildīt kārtējo metienu ne ilgāk kā 20 sekunžu laikā. Pašlaik, gatavojot metienu, metējs un ķērājs bieži vien izmanto daudz ilgāku laiku.
Par pirmo noteikumu izmaiņu piedāvājumu spēlētāju arodbiedrība pat neiebilst, taču otrais punkts gan ir izpelnījies kritiku, jo spēlētāji vēlētos ilgāku metiena sagatavošanas laiku gadījumos, kad bāzēs jau ir spēlētāji, kā arī vēlas, lai, ja nu šīs izmaiņas tiks pieņemtas, tas notiktu 2020., nevis 2019. gadā. Tiesa, tā ieviešanai MLB komisāram Robam Manfredam nav jāgūst arodbiedrības atbalsts un viņš to var ieviest pats, kad vien vēlas.
Tāpat metējus varētu skart iespējamais metēju kalniņa augstuma samazinājums un izmaiņas komandas sastāva lieluma ziņā, jo tiek piedāvāts paplašināt komandu sastāvus līdz 26 spēlētājiem (pašlaik tie ir 25), no kuriem 12 būtu metēji.
Savukārt, ja runājam par komandu konkurētspēju, tad MLB piedāvā sistēmu, kura atalgotu tās komandas, kas spēlē labi, piemēram, komandas, kuras ir iekļuvušas izslēgšanas mačos varētu saņemt papildus drafta izvēles vai drīkstētu ienākt brīvo aģentu tirgū ātrāk, un sodītu tās, kas ilgtermiņā rāda vāju sniegumu.
Divpusējās sarunās tāpat tiek spriests par to, ka MLB būtu jāatgriež kādreiz jau bijušais noteikums, kas ļautu komandām parakstīt MLB līgumus ar spēlētājiem, kas spēlē divus sporta veidus. Pagaidām vienības šādiem spēlētājiem drīkst piedāvāt tikai zemāko līgu līgumus (ar attiecīgiem ierobežojumiem) un tamdēļ daudziem tas kalpo par iemeslu atteikties no beisbola karjeras par labu, piemēram, amerikāņu futbolam, kā to šogad, visdrīzāk, darīs Heismana balvas ieguvējs Kailers Marejs.
Tiek skarts arī maiņu "dedlaina" jautājums, jo MLB ir vairāki dažādi maiņu ierobežojumi, kas atšķiras ar noteikumiem. Pašlaik tiek piedāvāts ieviest vienotu datumu, kurš, turklāt, tiktu ieplānots pirms "All Star" mača pārtraukuma, pēc kura komandas vairs nedrīkst mainīties ar spēlētājiem.
MLB un spēlētāju arodbiedrības sarunas turpinās un tajās tiek apspriesti arī citi jautājumi. Tā, jāsaka, ir ierasta prakse, kad pirms sezonas tiek spriests par noteikumu izmaiņām un jau pašlaik var diezgan droši teikt, ka vismaz daži no šiem priekšlikumiem arī tiks apstiprināti, taču tikpat droši var teikt, ka tos visus vienas sezonas laikā noteikti nemēģinās ieviest.
Atgādināsim, ka MLB pirmssezonas treniņnometnes sākas jau šajā mēnesī un jau 11. februārī Oklendas "Athletics" kā pirmie sāks savu treniņnometni, pārējām komandām pievienojoties pāris dienas vēlāk. Savukārt 21. februārī durvis vērs vaļā Kaktusu līga (tajā spēlē komandas, kuras trenējas Arizonas štatā), bet 22. februārī arī Greipfrūtu līga (Foridā bāzēto komandu pirmssezonas čempionāts).
Izmantotie resursi:
https://www.mlb.com/
ESPN: The Worldwide Leader in Sports
+1 [+] [-]
[+] [-]
šis man tāds neskaidrs. jo es teiktu, ka starp lielajām PRO līgām tieši MLB visneprognozējamākais un līdzīgākais izredzēs. jā, neskatoties, ka te pat nav stingru algu griestu un budžeti milzīgi atšķirīgi. beisbols tāda spēle, kur džeks ar 20x mazāku algu mierīgi var pogāt ārā lielāko algu saņēmējus.
[+] [-]
Savulaik Hjūstonas "Astros" tā ļoti labi "pavāļāja duraku" un beigās tika pie čempionu gredzeniem, tb apzināti pavājinot komandu, tiekot pie draftpikiem un citu sistēmu TOP prospektiem uzbūvēja savu komandu. Itkā jau nav aizliegts, taču tas pamatīgi grauj visu sportisko ideju + spēlētāju arodbiedrība ir iestājusies pret to, tb pret to, ka komandu īpašnieki apzināti izvēlas lētos spēlētājus un nedalās ar savu peļņas daļu.
[+] [-]
bet saprotu arī daļu tos īpašniekus - varētu likties nereāli vispār mēģināt konkurēt ar tādiem naudas maisiem kā Yankees, Bostona, brīžiem Cubs, Philies, Dodgers uc ..
piem Oklenda simpātiska tieši ar savu pieeju atrast lētus prospektiņus..
bet tomēr tradicionālo ceļu ar MAX un MIN budžetu laikam neiet (nodoklītis diezgan smieklīgs) .. uzvarētāju dažādība tieši MLB vislielākā
[+] [-]
Vai vairākus gadus izlikties par miroņiem, salasīt draftpikus un prospektus un tad pēkšņi būt TOPā.
Tieši tāpēc, ka beisbolā ir diezgan plašs talantu lauks, tāpēc arī neiet, jo, labi, kādu TOP līmeņa zvaigzni neaizvietosi, bet viduvējā līmenī spēlēt un "vilkt dzīvību" var arī ar minorlīgu spēlētājiem, nemaksājot viņiem teju neko. Šobrīd pēdējā un pēdējā MLB algu budžeta vieta atšķirtas teju 5 reizes. Nu, laikam nav ok.