Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:371, Did:0, useCase: 3

MLB ar spēlētājiem runā 16 stundas, taču līgumu vēl neparaksta

Juris Miņins
Juris Miņins

MLB ar spēlētājiem runā 16 stundas, taču līgumu vēl neparaksta
MLB komisārs Robs Manfreds, Foto:AP/Scanpix

Augstāko beisbola līgu (MLB) komandu pārstāvji un spēlētāju arodbiedrības (MLBPA) pārstāvji aizvadīja 16 stundas ilgu sarunu maratonu par jauno kolektīvo līgumu, noslēdzot tās vien divos naktī, taču pie galīgās vienošanās abas puses nenonāca.

Sarunas turpināsies šodien un sākies 11.00 pēc vietējā laika. "Dedlains" līdz kuram vajadzētu vienoties par jauno kolektīvo līgumu ir otrdienas 17:00. Kā pēdējais vienošanās laiks tas ir nosaukts tāpēc, ka pretējā gadījumā nāksies atcelt jau marta beigās paredzētās regulārās sezonas spēles.

Atgādināsim, ka MLB pašlaik ir izsludināts lokauts, t.i., spēlētājiem ir liegts izmantot klubu infarstruktūru un viņi arī nesaņem naudu. Iemesls tam ir iepriekšējā kolektīvā līguma beigas un nespēja vienoties par jauno līgumu.

Kolektīvais līgums ir vienošanās, ko paraksta līga un spēlētāju arodbiedrība un kurā ir atrunāti visi jautājumi, kas skar līgas un spēlētāju mijiedarbību. Sākot no atalgojuma ierobežojumiem, līdz tam cik daudz prezentpriekšmetu katrs spēlētājs bez maksas drīkst saņemt no komandas.

Pašlaik būtiskākie strīdus momenti sarunās starp komandu īpašniekiem un spēlētājiem skar minimālo algu, kuru spēlētāji vēlas 775 tūkstošus ASV dolāru lielu, kamēr MLB sākotnēji piedāvāja tikai ap 615 tūkstošiem, līgas ienākumu taisnīgu sadali.

Bez finansiāliem jautājumiem sarunās tiek apspriesti arī jautājumi, kas skar izslēgšanas maču turnīra dalībnieku skaita paplašināšanu līdz pat 14 komandām, kā arī atsevišķa ārzemju spēlētāju drafta ieviešanu.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/