Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2945, Did:0, useCase: 3

Stājies spēkā Lauvam nelabvēlīgais spriedums prasībā pret Dāvi Bertānu

Agris Suveizda

Stājies spēkā Lauvam nelabvēlīgais spriedums prasībā pret Dāvi Bertānu
Dāvis Bertāns. Foto: AP/Scanpix

Spēkā stājies uzņēmējam Mārtiņam Lauvam nelabvēlīgais Rīgas apgabaltiesas spriedums lietā, kurā viņa vadītā "Basketbola attīstības aģentūras Rīga" jeb SIA "BAA Rīga" lūdza tiesu piedzīt no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) basketbolista Dāvja Bertāna 32 269 eiro, aģentūra LETA uzzināja Augstākajā tiesā (AT).

AT atteikusies ierosināt kasācijas tiesvedību, līdz ar ko apgabaltiesas spriedums ir stājies spēkā. Rīgas apgabaltiesa spriedumā ir atzinusi, ka starp pusēm noslēgtā līguma noteikums par atlīdzību ir spēkā neesošs no līguma noslēgšanas brīža un strīda izšķiršanā nevar tikt piemērots, tādēļ prasība, kas tiesā celta, pamatojoties uz šo noteikumu, ir noraidāma. Tāpat no Lauvas par labu Dāvim Bertānam piedzenami ar lietas vešanu saistītie izdevumi, kā arī nospriests līdz ar sprieduma stāšanos spēkā atcelt lietā piemēroto prasības nodrošinājumu.

Prasība bija celta saistībā ar 2009.gada 14.janvārī noslēgto līgumu par basketbolista karjeras attīstības pakalpojumiem, ko Bertāns kopā ar vecākiem noslēdza, būdams nepilngadīgs. Līgumā bija noteikts, ka Bertānam jāmaksā atlīdzība 10% apmērā no ienākumiem 15 gadu laikā, tātad līdz 2024.gadam, bet par maksājumu kavējumu jāmaksā līgumsods. AT šajā lietā jau iepriekš bija norādījusi, ka Bertāna līgums atzīstams par līgumu starp patērētāju un pakalpojumu sniedzēju.

LETA jau ziņoja, ka šis strīds nav vienīgais starp "BAA Rīga" un Bertānu. Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesai jāskata arī lietu, kurā "BAA Rīga" cenšas piedzīt 10% no Bertāna vairāku miljonu eiro vērtajiem līgumiem. Žurnāls "Kas Jauns" iepriekš vēstīja, ka "BAA Rīga" savu darbību sāka 2008.gada oktobrī, un tās mērķis bija piedāvāt visus nepieciešamos pakalpojumus, kas vajadzīgi jaunam basketbolistam, lai viņš kļūtu par augstas klases profesionāli. Aģentūras ideja bija piesaistīt jaunos talantus, ieguldīt viņos līdzekļus, bet, kad basketbolists sāks pelnīt ne mazāk par 1500 eiro mēnesī, saņemt 10% no viņa ienākumiem, šos līdzekļus ieguldot nākamajos talantos.

Sadarbību ar aģentūru noslēdza daudzi tā brīža talanti, no kuriem daļa šobrīd ir Latvijas izlases spēlētāji. 2010.gadā izcēlās skandāls, dažiem no puišiem atklājot, ka līgums tiek slēgts uz 15 gadiem un tā laušanas gadījumā jāmaksā 500 000 eiro sods. Lauva gan toreiz žurnālam "Sporta Avīze" apgalvoja, ka līgumu var lauzt arī bez sankcijām un bargais sods ir tikai tāpēc, lai pasargātu basketbolistus no pārsteidzīgu lēmumu pieņemšanas.

Žurnāls atklāja, ka iespēju pārtraukt sadarbību izmantoja Jānis Strēlnieks un Bertāna brālis Dairis, bet pats Bertāns palicis aģentūras paspārnē. Sekas šai rīcībai esot tiesvedība jau kopš 2014.gada - Lauva par līgumsoda piedziņu iesūdzēja tiesā Bertānu un viņa vecākus, kuri slēdza līgumu ar aģentūru, jo tobrīd basketbolists bija nepilngadīgs. Līdz tiesai bija jāgaida divi gadi, un šajā laikā, lai nodrošinātu Lauvas prasības maksājumu, Bertāna vecākiem tika bloķēti bankas konti un apķīlāti līdzekļi.

Basketbolista tēvs Dainis Bertāns žurnālam "Kas Jauns" atklāja, ka vienīgais, ko aģentūra piedāvāja, bija fiziskās sagatavotības treniņi un individuālie treniņi pie serbu speciālista. "Kad Dāvis kļuva pilngadīgs, viņš saprata - lai attīstītos profesionāli, jādodas prom no Latvijas. Viņš pieņēma lēmumu pamest šo aģentūru. Turklāt likumdošana paredz, ka, sasniedzot pilngadību, cilvēks pats var izlemt - parakstīt vai neparakstīt līgumu. Dāvis neparakstīja, uzskatot, ka līdz ar to līgums automātiski vairs nav spēkā. Taču Lauva ar spēcīgiem advokātiem mēģināja pierādīt pretējo," žurnāls citēja Daiņa Bertāna teikto. Basketbolista tēvs arī atklāja, ka vairākas reizes ticies ar Lauvu un piedāvājis atmaksāt trīskārši visas summas, ko aģentūra ieguldījusi Bertānā. Lauva šādam piedāvājumam neesot piekritis.

Turpretī Lauva norāda, ka Bertānam jaunākajam bija iespēja aiziet no aģentūras, taču viņš palicis. "Es savu pozīciju parādīju pret Dairi Bertānu un Jāni Strēlnieku, bet, ja jaunietis pazaudējis mēra sajūtu, domāja, ka visu var izmantot līdz pēdējam un pēc tam aizlaisties, tas nav godīgi. Reāli Dāvis katru dienu nāca un trenējās pie maniem treneriem, kas man izmaksāja milzu naudu. Es viņa dēļ uzturēju basketbola komandu," stāstījis Lauva. Viņš ar Daini Bertānu mēģinājis vienoties kādas trīs reizes, taču neviena no vienošanām neesot pildīta. "Turklāt, pirms vērsos tiesā, personiski piezvanīju Dāvim un teicu: "Vienojamies par simbolisku ziedojumu Latvijas jaunatnes basketbola attīstībai un beidzam šo stāstu!". Dāvis man atbildēja: "Es nevienam neko neesmu parādā!". Divus gadus pirms tam mēģināju visu atrisināt bez tiesas, normāli vienojoties. Taču Bertāni palika pie sava - es esmu kretīns, bet viņi ir tie labie," stāstījis Lauva.

Dāvis Bertāns šogad tika atzīts par Latvijas gada basketbolistu, savukārt Bertānu ģimenes aktīvā ilgtermiņa iesaiste Valmieras basketbola sistēmas attīstībā novērtēta ar izcilā basketbola dzīves organizētāja Tālivalža Pētersona vārdā nosaukto balvu nominācijā "Gada ieguldījums Latvijas basketbolā". Ar balvu novērtēts Bertānu ģimenes ieguldījums Valmieras basketbola infrastruktūras un jaunatnes basketbola sistēmās attīstībā. Vasarā tika atklāts kvalitatīvs brīvdabas laukums un Latvijas Jaunatnes basketbola līgā pilsētu pārstāv Bertānu Valmieras Basketbola skolas komandas.

Izmantotie resursi:
LETA

  +2 [+] [-]

, 2021-12-29 15:17, pirms 5 mēnešiem
Nu ja tā arī ir, ka Lauva neko nav ieguldījies Bertānā, tad arī neko nav pelnījis.
Tomēr, ja ir kā saka individuālos treniņus uzsaucis un daudz ko apmaksājis, tad domāju, ka arī % no Bertāna līguma viņam pienākas, jo tā jau uzņēmēji dara, iegulda cerot, ka tas atmaksāsies.

  +4 [+] [-]

, 2021-12-29 15:34, pirms 5 mēnešiem
Klondžā būs ārpuskārtas ballīte, yee!

P.S. Šī jau bija kaut kāda sīkā nodalītā lieta, tur jau stāv tiesā lieta par to puotru miljonu.

  -2 [+] [-]

, 2021-12-29 15:39, pirms 5 mēnešiem
Lauķi paliek lauķi. Vienmēr uzskatīs, ka viņiem viss pienākas un nevienam neko nav pārādā.

  +7 [+] [-]

, 2021-12-29 15:47, pirms 5 mēnešiem
Nu tas Lauva Rūjienas Klondaikā ir persona non grata. Labāk viņam tur nerādīties, izplūkāsim visas krēpes.

     [+] [-]

, 2021-12-29 16:12, pirms 5 mēnešiem
Patiesība ir kaut kur pa vidu !

  +1 [+] [-]

, 2021-12-29 16:15, pirms 5 mēnešiem
Kā Tev iet, Bērziņ? rakstīja: Klondžā būs ārpuskārtas ballīte, yee!

P.S. Šī jau bija kaut kāda sīkā nodalītā lieta, tur jau stāv tiesā lieta par to puotru miljonu.
Es nevaru saprast to, kāpēc Dāvis negāja prom, tad, kad laida prom, Dairis ar Strēlnieku aizgāja bez jebkādām pretenzijām prom. Tīri pragmatiski un bez emocijām skatoties, tad abām pusēm ir jāmaksā.

Savā ziņā tā ir paša Davja un viņa vecāku vaina, ka negāja prom, lai gan bija zināmi līguma noteikumi. Necerēja, ka būs miljonu līgums, utt?

  +6 [+] [-]

, 2021-12-29 16:25, pirms 5 mēnešiem
Priecīgs notikums zvēru dārzā! Visu varošais un visu gribošais Lauva dabūjis pa degunu. De iure un de facto! Rūjienā muļķi neaug!

     [+] [-]

, 2021-12-29 16:59, pirms 5 mēnešiem
Real Rebel rakstīja: Es nevaru saprast to, kāpēc Dāvis negāja prom, tad, kad laida prom, Dairis ar Strēlnieku aizgāja bez jebkādām pretenzijām prom. Tīri pragmatiski un bez emocijām skatoties, tad abām pusēm ir jāmaksā.

Savā ziņā tā ir paša Davja un viņa vecāku vaina, ka negāja prom, lai gan bija zināmi līguma noteikumi. Necerēja, ka būs miljonu līgums, utt?
Izlasi uzmanīgi rakstu, un tu atradīsi atbildi:
Turklāt likumdošana paredz, ka, sasniedzot pilngadību, cilvēks pats var izlemt - parakstīt vai neparakstīt līgumu. Dāvis neparakstīja, uzskatot, ka līdz ar to līgums automātiski vairs nav spēkā.
Viss, tieši to arī šī tiesa, 12 gadus vēlāk apstiprināja.

     [+] [-]

, 2021-12-29 17:06, pirms 5 mēnešiem
Skudriniekss rakstīja: Izlasi uzmanīgi rakstu, un tu atradīsi atbildi:
Turklāt likumdošana paredz, ka, sasniedzot pilngadību, cilvēks pats var izlemt - parakstīt vai neparakstīt līgumu. Dāvis neparakstīja, uzskatot, ka līdz ar to līgums automātiski vairs nav spēkā.
Viss, tieši to arī šī tiesa, 12 gadus vēlāk apstiprināja.
Man komentārs par otru tiesas procesu. Šis ir kopumā maznozīmīgs

  +2 [+] [-]

, 2021-12-29 17:13, pirms 5 mēnešiem
Veiksmi Rūjienas lāzeram un gan jau,ka vēl arī būs ieguldījums Latvijas basketbola infrastruktūrās.
Lauva rūc,bet viņš ir tikai zvēru karalis un dzīvo pēc zvēru likumiem

  +2 [+] [-]

, 2021-12-29 17:31, pirms 5 mēnešiem
Real Rebel rakstīja: Man komentārs par otru tiesas procesu. Šis ir kopumā maznozīmīgs
Arī otrā tiesā Lauva zaudēs. Zaudēs visur, lai cik lietvedībās viņš tur kaut ko saskaldīs!
Nav Lauvam tas krampis, lai pieveiktu Bertānus, tas jāatzīst.

  -1 [+] [-]

, 2021-12-29 17:34, pirms 5 mēnešiem
Skudriniekss rakstīja: Arī otrā tiesā Lauva zaudēs. Zaudēs visur, lai cik lietvedībās viņš tur kaut ko saskaldīs!
Nav Lauvam tas krampis, lai pieveiktu Bertānus, tas jāatzīst.
Vari, lūdzu, atbildēt uz vienu jautājumu, bet godīgi. Cik liels uzmanības trūkums tev ir, ka viss jāraksta boldā?

     [+] [-]

, 2021-12-29 17:39, pirms 5 mēnešiem
Frīdis psihopāts rakstīja: Vari, lūdzu, atbildēt uz vienu jautājumu, bet godīgi. Cik liels uzmanības trūkums tev ir, ka viss jāraksta boldā?
Ļoti interesē, kā tu iedomājies atbildi, kādās mērvienībās mēra uzmanības trūkumu?

  +1 [+] [-]

, 2021-12-29 17:44, pirms 5 mēnešiem
Skudriniekss rakstīja: Ļoti interesē, kā tu iedomājies atbildi, kādās mērvienībās mēra uzmanības trūkumu?
Cienījamais,atvainojiet,ka iejaucos Jūsu diskusijā. Man būtu domāt,ka mērvienība ir Puslitrs (0,5l).

     [+] [-]

, 2021-12-29 17:47, pirms 5 mēnešiem
Sākot ar puiku, kurš nav ticis galā ar skolas laiku psiholoģisko traumu, beidzot ar cilvēku, kuram nepieciešama regulāra speciālistu uzraudzība. Ok, tas vairāk joks - pats saproti, ka jautājuma mērķis bija noskaidrot, kāpēc tev ir tādas tieksmes, visu rakstīt boldā! Lūdzu neizvairies no atbildes, es neko nepārmetu, vai neapvainoju.

     [+] [-]

, 2021-12-29 17:49, pirms 5 mēnešiem
Viss OK. Es vienkārši esmu savā telefonā uzstādījis opciju, rakstīt boldā un zinu arī kā atslēgt. Bet slinkums līst un čakarēt settingus. Būs OK? Skaidrojums?

  +1 [+] [-]

, 2021-12-29 17:51, pirms 5 mēnešiem
Īpaši ticami nešķiet, ka tu jau 10 gadus neesi mainījis to telefonu, bet lai jau būtu, ja nevēlies atklāt, tad tā ir tava darīšana. Pārējiem atliks tikai izteikt savus pieņēmumus.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2021-12-29 22:48, pirms 5 mēnešiem
Ragazzi rakstīja: Nu tas Lauva Rūjienas Klondaikā ir persona non grata. Labāk viņam tur nerādīties, izplūkāsim visas krēpes.
Kur nu klondaikā, tā vispār 🦁Būtu pašnāvība, bet pat Rūjienai ar vismaz 20 km rādiusu vińš labāk lai netuvojas!!!
Bertānu garās rokas var tālu aizsniegt!

     [+] [-]

, 2021-12-29 22:54, pirms 5 mēnešiem
Kā Tev iet, Bērziņ? rakstīja: Klondžā būs ārpuskārtas ballīte, yee!

P.S. Šī jau bija kaut kāda sīkā nodalītā lieta, tur jau stāv tiesā lieta par to puotru miljonu.
Ārpuskārtas ballīte būs pavasarī par godu šim notikumam, kad rižiks pats atbrauks.
Tagad šo priecīgo vēsti atzīmēsim kopā ar nākamās spēles skatīšanos pie lielā ekrāna.
Dainis jau pieveda šodien uz klondaiku ekstra pa kastītei GreyGoose, Chivas 18yo, un dāmām Moyjotińu👍😉
Vēlreiz PALDIES Bertānu gimenei par atbalstu!💪🏻