Pagarinājumu šovs NBA: ar Šeja karjeras rekordu pietiek uzvarai, ar Gordona – nē
Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) aizvadītas divas spēles. Oklahomsitijas "Thunder" otrajā pagarinājumā ar 141:135 uzveica Indianas "Pacers", savukārt Goldensteitas "Warriors" un Denveras "Nuggets" duelis noslēdzās pirmajā pagarinājumā – uzvaru ar 137:131 svinēja "Warriors".
NBA čempione Oklahomistijas "Thunder" tikusi pie otrās uzvaras sezonā, izbraukumā ar 141:135 otrajā pagarinājumā pārspējot Indianas "Pacers". "Thunder" ir pirmā komanda līgas vēsturē, kas pirmajās divās sezonas spēlēs katrā aizvadījusi divus pagarinājumus.
Šejs Gildžess-Aleksandrs šajā mačā iemeta 55 punktus (1p. 23/26, 2p. 13/25, 3p. 2/7). Aizvadītās sezonas MVP labojis karjeras rekordu gūtajos punktos un atkārtojis Rasela Vestbruka iespēto Oklahomsitijas komandas rindās – abiem ir piecas spēles ar vismaz 50 gūtajiem punktiem. Interesanti arī tas, ka pirmo divu spēļu laikā "Thunder" līderis izmetis 40 soda metienus, kas ir līgas rekords šādā nogrieznī.
Shai Gilgeous-Alexander has the first 50-point game of the season.pic.twitter.com/Kdqh0wROxX
— Underdog NBA (@UnderdogNBA) October 24, 2025
Gildžess-Aleksandrs spēles laikā atzīmējās arī ar astoņām atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvajām piespēlēm un divām pārtvertajām bumbām. Aizsargs pieļāva arī divas kļūdas un saņēma četras piezīmes.
Vēl diviem basketbolistiem čempiones rindās izdevās gūt vismaz 20 punktus. Rezervistam Ajam Mičelam 38 minūtēs 26 punkto, bet Āronam Viginsam 36 minūšu laikā izdevās iekrāt 23+9. Četam Holmgrenam šoreiz 15+12 un divas pārtvertās bumbas.
Zaudētāju rindās rezultatīvākais bija Benedikts Maturins, kas 45 nospēlētājās minūtēs iemeta 36 punktus un izcīnīja 12 bumbas zem groziem. Paskālam Siakamam 32 punkti, 15 bumbas zem groziem un četras rezultatīvas piespēles. Rezervists Obi Topins atzīmējās ar 20 punktiem, bet Benam Šepardam 15+8+4.
Indianas vienība šajā spēlē zaudēja arī trešo pagājušās sezonas pamata rotācijas saspēles vadītāju. Kā zināms Tairīss Halibērtons finālā iedzīvojās Ahileja cīpslas plīsumā, bet Tīdžejs Makkonels nespēj doties laukumā paceles cīpslas traumas dēļ. Šīs spēles otrajā ceturtdaļā, spēlējot aizsardzībā pret Šeju Gildžesu-Aleksandru, traumu guva arī Endrū Nembhards. Viņš pēc plaukstas locītavas savainošanas laukumā neatgriezās
Hopefully this is precautionary but this is why Andrew Nembhard isn’t finishing tonight’s game. Tough break for the Pacers. pic.twitter.com/sGfJuDKTVY
— Kory Waldron (@FullAccessHoops) October 24, 2025
Arī otrā šīs nakts spēlē krita personīgais rekords, jo Ārons Gordons, realizējot 10 no 11 tālmetieniem, atzīmējās ar 50 punktiem. Viņš atzīmējās arī ar astoņām atlēkušajām bumbām.
Uzvarai nepietika arī ar Nikolas Jokiča ″triple-double″ – 21 punkts 13 bumbas zem groziem un 10 rezultatīvas piespēles.
Savukārt ″Warriors″ panākumu kaldināt ar 42 punktiem palīdzēja Stefens Karijs. ″Warriors″ otrs vadošais spēlētājs Džimijs Batlers šoreiz iekrāja 21 punktu, bet Dreimonda Grīna kontā 13+8+8.
26 sekundes pirms pamatlaika beigām Ārons Gordons ar tālmetienu Denverai atnesa trīs punktu pārsvaru, bet vecmeistars Karijs ar savu trejaci ātri vien rezultātu izlīdzināja, panākot pagarinājumu, kur pats guva septiņus no komandas 17 punktiem.
Unreal. Stephen Curry. Unreal. pic.twitter.com/T9fGBwLsbH
— Golden State Warriors (@warriors) October 24, 2025
″Warriors″ nākamo spēli aizvadīs jau gaidāmajā naktī, plkst. 5 pēc Latvijas laika tiekoties ar Portlendas ″Trail Blazers″. ″Thunder″ pēc divām spēlēm, kas noslēdzās otrajā pagarinājumā būs diena atelpas, bet naktī uz 26. oktobri paredzēta tikšanās ar Kristapa Porziņģa pārstāvēto Atlantas ″Hawks″, kam tā būs otrā spēle tikpat dienās.
Skaties NBA spēles un citus sporta notikumus "Go3 Sport" kanālos un Go3 televīzijā!
NBA spēles šonakt
| Spēle | rezultāts |
|---|---|
| Pacers – Thunder | 135:141 (2p.l.) |
| Warriors – Nuggets | s 137:131 (p.l) |
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]