Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 3

Pirmā trofeja kopš 1973. gada: ''Knicks'' NBA kausa finālā pārspēj ''Spurs''

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Pirmā trofeja kopš 1973. gada: ''Knicks'' NBA kausa finālā pārspēj ''Spurs''
Ņujorkas "Knicks" basketbolisti. Foto: AP/Scanpix

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) aizvadītajā naktī noskaidrojās 2025. gada kausa ieguvēja. Lasvegasā notikušajā finālcīņā Ņujorkas ''Knicks'' ar 124:113 uzveica Sanantonio ''Spurs'', tiekot pie pirmās trofejas kopš 1973. gada.

Lielāko daļu mača vadībā atradās Miča Džonsona trenētā Sanantonio ''Spurs''. Pēc spēlētām 36 minūtēm teksasieši atradās vadībā ar 94:89, taču ceturto ceturksni ņujorkieši sāka ar astoņiem bezatbildes punktiem un pārņēma vadību. Cīņas izskaņā vēl viens 7-0 izrāviens ļāva ''Knicks'' tikt pie pirmās trofejas kluba vēsturē kopš 1973. gada, kad Ņujorkas vienība izcīnīja savu otro NBA čempiontitulu.

Oudžī Anunobī bija rezultatīvākais uzvarētājiem ar 28 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām. Džeilens Bransons pievienoja 25 punktus un astoņas piespēles, bet Karls Entonijs Taunss iekrāja 16 punktus un 11 atlēkušās bumbas. Vēl četri punkti un 15 atlēkušās bumbas Mičelam Robinsonam, kurš desmit no bumbām savāca pie pretinieku groza.

Tieši Bransons arī izpelnījās turnīra vērtīgākā spēlētāja jeb MVP balvu.

Pirmgadnieks Dilans Hārpers bija produktīvākais ''Spurs'' kreklā ar 21 punktu un septiņām bumbām. Viktors Vembanjama iekrāja 18+6, bet saspēlniekiem Diēronam Foksam un Stefonam Kāslam attiecīgi 16 punkti un deviņas piespēles, un 15 punkti un 12 piespēles.

Ņujorkas ''Knicks'' kļuva par trešo NBA kausa uzvarētāju pēc Losandželosas ''Lakers'' un Milvoki ''Bucks'' komandām.

Katrs ņujorkietis pēc triumfa NBA kausā tiks arī pie nedaudz vairāk kā 530 tūkstošu ASV dolāru lielas naudas balvas, bet ''Spurs'' basketbolisti ar fināla sasniegšanu nopelnīja 212 tūkstošu dolāru lielas prēmijas.

NBA kausa fināli

GadsČempioneFinālisteRezultātsMVP
2025.KnicksSpurs124:113Džeilens Bransons
2024.BucksThunder97:81Jannis Adetokunbo
2023.LakersPacers123:109Lebrons Džeimss

     [+] [-]

, 2025-12-17 11:39, vakar
Es baigi nesekoju NBA, bet tak pirms kada laika Kniks ar visu Porzingi bija luzeri, bat tagad jau chempioni. Kā tā var pacelties pa kadiem 5 gadiem?

  +1 [+] [-]

, 2025-12-17 12:11, vakar
Šī balva ir līdzīga FIFA miera balvai, kuru FIFA iegrūda Trampam tā ego nomierināšanai.

  +1 [+] [-]

, 2025-12-17 12:40, vakar
rronijs rakstīja: Es baigi nesekoju NBA, bet tak pirms kada laika Kniks ar visu Porzingi bija luzeri, bat tagad jau chempioni. Kā tā var pacelties pa kadiem 5 gadiem?
Noalgojot par trenera asistenu Brunsona tēvu, kurš pēctam piesaistīja savu dēlu, labu līderi ap kuru arī ir apbūvējuši komandu. Taisnības vārdā, viņi nav NBA čempioni.. uzvarējuši kausu par kuru tā īsti neviens līdz galam neiespringst. Laba komanda, bet diezvai tiks kronēti par NBA Čempioniem

  -1 [+] [-]

, 2025-12-17 12:42, vakar
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Šī balva ir līdzīga FIFA miera balvai, kuru FIFA iegrūda Trampam tā ego nomierināšanai.
Ļoti slikts salīdzinājums, uzvarēt ir jāmāk kautvai pagalma futbola turnīrā.

     [+] [-]

, 2025-12-17 13:41, vakar
go154233 rakstīja: Ļoti slikts salīdzinājums, uzvarēt ir jāmāk kautvai pagalma futbola turnīrā.
Ironija un joki dažreiz arī ir jāsaprot.

     [+] [-]

, 2025-12-17 13:44, vakar
Labs joks par to katru ņujorkieti, kas tiks pie 500 štukām😃😃😃

     [+] [-]

, 2025-12-17 13:56, vakar
a šī arī bija regulārā čempionāta spēle vai speciāli tika organizēta šī spēle?

     [+] [-]

, 2025-12-17 13:59, vakar
Gatis rakstīja: a šī arī bija regulārā čempionāta spēle vai speciāli tika organizēta šī spēle?
Ups, alā dzīvo,vai?
Šī kausa izspēle notiek jau vairākus gadus NBA regulārās sezonas pirmajā pusē. Izņemot finālu, visas šī kausa spēles iet arī NBA regulārās sezonas ieskaitē.

     [+] [-]

, 2025-12-17 14:27, vakar
rronijs rakstīja: Es baigi nesekoju NBA, bet tak pirms kada laika Kniks ar visu Porzingi bija luzeri, bat tagad jau chempioni. Kā tā var pacelties pa kadiem 5 gadiem?
Maiņas un viss pārējais. No tā laika komandas tur neviena nav. Ieskaitot pilnīgi visu treneru korpusu un menedžmentu.

     [+] [-]

, 2025-12-17 14:48, vakar
Māris Ilgavižs rakstīja: Labs joks par to katru ņujorkieti, kas tiks pie 500 štukām😃😃😃
Ne jau katrs saņem pa 60 miljoniem sezonā. Tiem čaļiem, kam par sezonu ir 2-3 miljoni, 500 štukas ir pat ļoti labs bonuss.

     [+] [-]

, 2025-12-17 15:03, vakar
Eddy rakstīja: Ne jau katrs saņem pa 60 miljoniem sezonā. Tiem čaļiem, kam par sezonu ir 2-3 miljoni, 500 štukas ir pat ļoti labs bonuss.
Tur nebija rakstīts par komandas spēlētājiem, bet gan ŅUJORKIEŠIEM!

     [+] [-]

, 2025-12-17 17:20, vakar
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Ups, alā dzīvo,vai?
Šī kausa izspēle notiek jau vairākus gadus NBA regulārās sezonas pirmajā pusē. Izņemot finālu, visas šī kausa spēles iet arī NBA regulārās sezonas ieskaitē.
nespried pēc sevis par citiem...