"Rockets" mēģinās iespēlēt Hovardu spēka uzbrucēja pozīcijā
Līdz ar līguma noslēgšanu ar Dvaitu Hovardu Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) Hjūstonas "Rockets" kluba rīcībā ir divi meistarīgi centra spēlētāji - jau pieminētais Hovards un arī Omērs Ašiks. "Raķešu" ģenerālmenedžeris atzinis, ka pirmssezonas treniņnometnes laikā Hovards tiks iespēlēts spēka uzbrucēja pozīcijā, bet centra pozīcijā darbosies Ašiks, tādējādi abi meistarīgie basketbolisti varēs atrasties laukumā vienlaikus.
Īsi pēc tam, kad Hjūstonas vienība noslēdza līgumu ar Dvaitu Hovardu, pagājušās sezonas "Rockets" pamatsastāva centrs Omērs Ašiks paziņoja, ka vēlas tikt aizmainīts uz kādu citu NBA vienību, jo nevēlas spēlēt vienā komandā ar Hovardu.
Hovards ir daudzpusīgs spēlētājs, jo spēj būt efektīvs abos laukuma galos - gan bloķējot metienus un izcīnot atlēkušās bumbas pie sava groza, gan gūstot punktus no soda laukuma. Viņš arī ir pietiekami ātrs, lai spētu nosegt spēka uzbrucēja pozīcijā spēlējošos basketbolistus, tādēļ "Rockets" galvenais treneris Kevins Makheils "Supermenu" pirmssezonas treniņnometnes laikā mēģinās iespēlēt tieši spēka uzbrucēja jeb ceturtā numura pozīcijā.
Hjūstonas kluba ģenerālmenedžeris Derils Morijs, atbildot uz jautājumu, kādas ir izredzes jaunajā sezonā ieraudzīt Ašiku spēlējam spēka uzbrucēja pozīcijā, atklāja galvenā trenera Makheila ieceres: "Treneris Makheils treniņnometnē plāno eksperimentēt, iespēlējot Hovardu spēka uzbrucēja pozīcijā un Ašiku - centra pozīcijā. Ja šāds eksperiments atmaksāsies un ļaus mums gūt panākumus, mēs, protams, to pielietosim regulāri."
Ja eksperimenti būs sekmīgi, jaunajā sezonā Hjūstonas vienības rindās regulāri laukumā redzēsim divus "torņus" - Hovardu un Ašiku, un šādu duetu zem groziem būs grūti apturēt ļoti daudzām līgas vienībām.
Izmantotie resursi:
ProBasketballTalk
+5 [+] [-]
+3 [+] [-]
Bet nu neticu ka strādās jo nevienam no viņiem nav pustālā metiena un tas tikai veidos drūzmēšanos paintā
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
Pagaidām treneris izdara māņu gājienu, mēģina psiholoģiski satuvināt pamatcentru un rezerves centru.
+1 [+] [-]
Ne jau, ka negrib spēlēt vienā komandā ar viņu, bet negrib nākt no benķa aiz viņa.
Tiešām būtu interesanti pavērot, ja viņi abi būs laukumā.
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
Skaidrs, ka Hovards nav Hakīms, nav tik plastisks kā viņš, tik graciozs, lai spēlētu pa 4. numuru. Bet nu, redzēs!
[+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
Lai vai kā uz piecām, līdz desmit minūtēm, tīri izmantojama taktika. Un vairāk jau arī nav plānots, skaidrs, ka tā viņi nespēles visu spēli un visas spēles, kaut vai tā paša niecīgā iemesla dēļ, kurš viņu mainīs?
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
Garie, kas met troikas. Vārdus studijā(bez Novicki un Love)
Ašiks nav monstrs aizsardzībā? Uz to ir balstīta viņa dzīve un līgums. Nevajag būt pirmajam līgā blokos, lai būtu labākais aizsargs. Tici man... vismaz top5 viņš ir. Pat kaut kādā vienā salīdzinājumā viņš laikam bija labākais, kas māk nostāties pirms restricted area un lekt taisni augšā.
+3 [+] [-]
Aldridžs, ZBoo, Lī, Bošs, Ibaka, Gazols, Garnets un tā var turpināt. Visi šie var izvilkt no soda laukuma laukā Hovardu.
Ibaka, Bošs, Lī, Aldridžs, Farīds un tā saukt un saukt, kuri ir ātrāki kā Hovards ... Un tā pat nav puse, kājās viņš netiktu līdzi nevienam no viņiem.
OK, par Ašiku kļūdījos, tiešām viņš ir pirmajā vietā paint protection, bet pa lielam tas nav tikai viņa nopelns, bet visas komandas.
Bet pa lielam tu domā, ka Hovardam ir jāspēlē kā PF, nevis kā C? Tu pats tam tici, ka viņš būs efektīgāks kā ceturtais numurs nevis kā Centrs?
[+] [-]
-2 [+] [-]
Man liekas tu saucot uzvārdus piemirsi, ka Hovards tomēr ir ātrs
Es nedomāju, ka viņam jāspēlē par PF. Bet, lai apmierinātu visu vajadzības(šajā gadījumā Ašika) var nākties to darīt. Ja izvēle PF vietā ir starp Ašiku un Hovardu, tad Hovards tur der vairāk. Manā skatījumā būtu stulbi nolikt Ašiku aiz Hovarda un dot viņam 10-15 spēles laiku. Domāju, ka treneris sagudros kā to Hovardu iebāzt PF pozīcijā. Nav jau obligāts noteikums PF mest pustālos.
+1 [+] [-]
[+] [-]
Un ja izvēle ir starp Ašiku un Hovardu, tad vienalga kāds Hovards ir reizes 10 labāks par Ašiku. Liekot abus spēlēt reizē Rockets var nākties zaudēt savus trumpjus. Būs vien vai nu jādod backup loma Ašikam, vai jāmaina prom. Ja vēl Hovards būs vesels un jutīsies labi, tad skaidrs, ka nākamsezon viņš izārdīs visus centrus līgā.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
daudzi kritizē šo variantu, taču, manuprāt, savas 15 min spēlē šāds izkārtojums - Ašiks+DH varētu būt gana efektīvs, sevišķi, pie zonas aizsardzības. pret labām 3p komandām tas varbūt nebūtu pats labākais risinājums, taču pret nedaudz lēnīgākām vai/un tādām, kuras švaki cīnās zem groziem, tā būtu panākumu atslēga!
tomēr der atcerēties, ka DH līgā ienāca nevis kā izteikts centrs, bet gan kā izteikts 4./5. nr. un ne velti, jo viņa ātruma un atlētiskās īpašības ir gana augstā līmenī, lai varētu mierīgi kapāt par 4.nr. ok, uzbrukumā viņa arsenāls ir ierobežots, bet aizsardzībā viņš var nosegt faktiski jebkuru 4.nr., izņemot, protams, Lebronu, kuru nosegt nevar neviens... un, pat ja DH uz "ūsiņas" vai 3p. līnijas tiek apspēlēts, zem groza taču paliek Ašiks, kura garajām rokām pāri pārmest nav diezko viegli(vismaz es tā domāju).
lai nu kā, es esmu tikai par šādu izkārtojumu, jo dikti jau nu man nepatīk šī te jaunā tendence - spēlēt ar 4.nr. par centru, 3.nr. par 4. + 3 mazajiem pa ārpusi...
[+] [-]
vo vismaz jauki, ka man piekrīti, ka DH var jebkuru 4o nosegt. (p.s. Lebrons jau nu īsti nav 4ais. )
[+] [-]
Tieši tā Howards ienākot līgā bija kā PF, pēc tamkļuva par C. Ātruma un citu īpašību ziņā viņam nevajadzētu būt nekādām problēmām aizsardzībā spēlēt pret labākajiem līgas PF. Uzbrukums tā jau ir cita lieta, tur viņam nav ko likt pretīm atrodoties tālāk par pāris metriem no groza.
Howards pastrādās ar Olajevonu, pieliks kustībās un redzēs kas sanāks. Aizmainīt Ašiku varēs jebkurā laikā, ja nekas nesanāks. Un Howardam pašam jau par sliktu nenāks spēlēšana par PF, kļūs daudzpusīgāks.
[+] [-]
[+] [-]
protams, ka var nosegt! būsim atklāti - tiem pašiem šī brīža top 4.nr. Ibakam, Rendolfam, Lee, Aldridžam, Po, KG ir pustālais metiens, taču lielāko daļu punktu viņi tāpat savāc tiešā groza tuvumā pēc apspēlēšanas postā vai off rebiem. skaidrs, ka pret Hovardu tie gājieni neies cauri un vajadzēs mest pustālos pāri rokām vai mēģināt apspēlēt ar driblu, kas tomēr nav standarta 4to numuru "maize".
pret Heat ar LJ kā 4.nr. vai Thunder ar Ibaku centrā un KD par 4.nr., turēt dvīņu torņus laukumā nebūtu pareizi, taču tie ir izņēmumi.
[+] [-]
[+] [-]
Vai arī es kļūdos.
[+] [-]
Pagāšgad, kad LAL spēlēja ar Gasolu un D12 vienlaicīgi uz laukuma, vai tad Lebronu, Melo, Durantu un citus 3. numurus, kuri mēdz ielīst kā 4. sedza Gasols? Protams nē. Kamēr pretiniekiem laukumā būs īsais sastāvs, pārsvarā spēlēs tikai viens no viņiem.
Pārsvarā tāpēc, ka neaizmirsti, ka Lebronam būtu jāsedz Hovards otrā galā. Gribētu redzēt, cik atlēkušās bumbas aizsardzībā Lebrons savāktu pret Hovardu. Lakers Maika Smita vadībā bieži laida abus garos (tad vēl Bainamu un Gasolu) pret pretinieku īsajiem sastāviem. Kobe, Bleks un pārējie varēja lādēt trīņus nenogurstot - visi rebi tika atpakaļ LAL.
Un tad der atcerēties, ka ir tāda lieta kā zona. Hovards ar Ašiku zem groza defaltā atņem Lebronam punktus no groza apakšas, bet draivs ir viņa labākais ierocis. 3-2 zonā viņu varēs cegt krietni ciešāk nekā ar īsāku sastāvu, jo nebūs tādas vajadzības atņemt caurgājienu.
[+] [-]
[+] [-]