Džeimss: "Morijs ar savu tvītu par Honkongu varēja nedēļu pagaidīt"
NBA superzvaigzne Lebrons Džeimss, kurš iepriekš aktīvi izteicis viedokli par ASV iekšpolitikas jautājumiem un rasisma problēmu valstī, savā pirmajā sarunā ar medijiem pēc atgriešanās no pārbaudes spēlēm Ķīnā izteica kritiku par Hjūstonas „Rockets” ģenerālmenedžera Derila Morija pausto atbalstu Honkongas protestiem un šī atbalsta izteikšanas brīdi.
Lebrons Džeimss sarunā ar medijiem atteicās piedāvāt savu viedokli par notikumiem Honkongā, taču nevairījās izteikties par „Rockets” ģenerālmenedžeri Derilu Moriju, kura tvīts iesāka NBA un Ķīnas attiecību pasliktināšanos līdz gandrīz kritiskam līmenim, kā arī raisīja diskusijas par NBA biznesa sistēmu un runas brīvību.
„Es nevēlos iesaistīties vārdu kaujās ar Moriju,” teica Džeimss. „Bet uzskatu, ka viņš nebija īsti informēts par radušos situāciju un izteicās par to. Tādēļ varēja ciest daudzi cilvēki – finansiāli, fiziski, emocionāli un garīgi. Tāpēc vienkārši jābūt uzmanīgam par to, ko vēlies ierakstīt savos sociālajos tīklos. Jā, mums ir runas brīvība, taču no tās izmantošanas var rasties negatīvas sekas.”
Džeimss vēlāk gan paskaidroja, ka ar vārdiem „nebija informēts” viņš domājis nevis Morija zināšanas par Honkongā notiekošajiem protestiem, bet gan Morija zināšanas par to, kā viņa nostājas paušana ietekmēs NBA situāciju. Viņš uzsvēra, ka Morijam bijis nepieciešams padomāt par to, kā tas varētu ietekmēt citus līgas pārstāvjus.
Pēc sarunas ar medijiem Džeimss pats ķērās pie sociālajiem tīkliem, savā „Twitter” profilā pavēstot, ka vēlas novērst pārpratumus: „Es neuzskatu, ka šajā situācijā (Morijs) izvērtēja sekas savai rīcībai. Es nerunāju par pašu tvītu saturu, atstāju to citu ziņā. Mana komanda un šī līga tikko piedzīvoja smagu nedēļu. Domāju, ka cilvēkiem jāsaprot, ko tvīts vai publisks paziņojums var nodarīt citiem. Un es ticu, ka šoreiz neviens neapstājās un par to nepadomāja. (Morijs) varēja taču ar savu tvītu nedēļu pagaidīt.”
My team and this league just went through a difficult week. I think people need to understand what a tweet or statement can do to others. And I believe nobody stopped and considered what would happen. Could have waited a week to send it.
— LeBron James (@KingJames) October 15, 2019
Džeimss kopā ar “Lakers” komandu Ķīnā iepriekšējā nedēļā aizvadīja divas pārbaudes spēles pret Rodiona Kuruca pārstāvēto “Nets”. Šie mači norisinājās pieticīgā atmosfērā, Ķīnas televīzijai atceļot to tiešraides, tāpat nenotika lielākā daļa sponsoru pasākumu, kā arī tika pilnībā atcelti mediju pasākumi.
ESPN vēsta, ka ”Lakers” un „Nets” spēlētāji pēc ierašanās Šanhajā nebija droši, ka spēles vispār tiks aizvadītas, un tika noorganizēta spēlētāju tikšanās ar NBA komisāru Adamu Silveru. ESPN vēsta, ka šajā sapulcē vairāki komandu vadošie spēlētāji izteica dusmas, ka tiek nolikti konflikta vidū, kur nemaz nevēlējās atrasties, un ka no viņiem tiks prasīts vietējiem medijiem piedāvāt savu viedokli par situāciju pirms to darījis pats Silvers.
„Lakers” un „Nets” spēlētāji arī Silveram vaicāja, vai Morijs saņems jebkādas sankcijas par izraisīto situāciju. Spēlētāji uzskatīja, ka, ja līgai vairāku miljonu vērtus zaudējumus būtu nodarījis aktīva basketbolista tvīta, viņš par to tiktu sodīts. Silvers vēlāk publiski apliecināja, ka NBA iestājas par runas brīvību un nekāds sods Morijam netiks piemērots.
Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/nba/story/_/id...
+8 [+] [-]
Bet tad,kad tu šo visu saki savas valsts sakarā tad nav nekādu problēmu cilvēkiem.
Believe in something.Unless is pisses China off
Ķīnas nauda paliek nauda,un tā nesmird
[+] [-]
+4 [+] [-]
Lebrons arī varētu pateikt visiem #BLM un #metoo pateikt, lai pagaida vēl pāris gadus nevis tagad saka k-ko.
[+] [-]
+6 [+] [-]
[+] [-]
+6 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
First they came for the socialists, and I did not speak out—
Because I was not a socialist.
Then they came for the trade unionists, and I did not speak out—
Because I was not a trade unionist.
Then they came for the Jews, and I did not speak out—
Because I was not a Jew.
Then they came for me—and there was no one left to speak for me.
[+] [-]
+2 [+] [-]
Un tas arī ir Ķīnas mērķis - padomā par sekām pirms saki (twīto) un tad tu to neteiksi (netwītosi) - Problēma atrisināta un Ķīna ir lieliska.
Protams man viengi to teikt, ka privātai personai, bet pašu faktu tas nemaina.
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]