ESPN apskatnieks: Jūs tiešām domājat, ka NBA spēlētāji nelieto dopingu?
ESPN sporta apskatnieks Bils Simonss izteicies - būtu naivi domāt, ka Nacionālajā Basketbola Asociācijā (NBA) nav spēlētāju, kas lieto sniegumu uzlabojošus neatļautos preperātus.
Simonss, kurš tiek dēvēts arī par Bostonas populārāko sporta fanu, norādījis, ka arī citiem sporta veidiem, tai skaitā basketbolam, būtu jāņem piemērs un mācība no beisbola. Tajā pēdējās divās desmitgadēs notikusi liela cīņa ar neatļautajām vielām, atklājot daudzus gadījumus, kad visaugstākā līmeņa zvaigznes pieķertas vai atzinušās dopinga lietošanā.
"Ieejiet "YouTube" un paskatieties basketbola spēli 1977. gadā, paskatieties, kā puiši tur izskatās," saka Simonss. "Jūs tiešām domājat, ka NBA šobrīd nav spēlētāju, kas lieto neatļautās sniegumu uzlabojošās vielas? Jūs nerunājat nopietni. Man tas šķiet smieklīgi, ja visiem reakcija būs - kā mēs to nevarējām zināt? Tas ir tas pats, kas notika deviņdesmito gadu beigās beisbolā."
Pagājušajā sezonā NBA vadība solīja palielināt dopinga pārbaužu apjomu. Līdz šim dopinga pārbaudes bijušas minimālos apmēros - katram spēlētājam sešas urīna analīzes gada laikā, divas no tām starpsezonā. Lai gan augšanas hormons bijis aizliegto vielu sarakstā, līgā nekad nav veiktas pārbaudes šai vielai. Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) iepriekš izteikusies, ka NBA ir starp tām organizācijām, kur pārbaudes netiek veiktas pietiekamā apjomā.
Arī soda apmēri NBA par sniegumu uzlabojošo neatļauto vielu lietošanu ir mazi - par pirmo pieķeršanas reizi diskvalifikācija vien uz piecām spēlēm, otro - desmit, trešo - 25. Par ceturto reizi jau nopietnāks soda apmērs - divu gadu diskvalifikācija. Par narkotiku lietošanu sodi ir vēl mazāki - par pirmo reizi spēlētājam jāiziet speciāla programma, otro - 25 000 sods un iespējama diskvalifikācija, trešo - piecas spēles bez algas izmaksas, ceturto - desmit spēles bez samaksas.
Izmantotie resursi:
ESPN
CSN
+7 [+] [-]
+2 [+] [-]
+8 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
FIFA.com - Fight against doping in football
Epo lietošana bundeslīgā:
Report by Team Doctor Suggests Blood Doping in...
Spānijā, domājams, operācijā Puerto uz 50 riteņbraucējiem bija ~100 futbolistu, kuru vārdi pagaidām paliek noslēpumā, bet varam būt pilnīgi pārliecināti, ka sanāktu cienīga pasaules izlase un vainīgajiem kopā būtu piešķirtas vairākas zelta bumbas. (Vārdos neviens netika nosaukts
+4 [+] [-]
Tās dopkontroles kas ir ZAmerikas PRO līgās ir cirks, ne kontroles. Neviens nav ieinteresēts dopinga atklāšanā un iznīdēšanā, teiksim tā - ne tie kas lieto, ne tie kas ķer...
Un tā pa lielam šis jautājums ir ļoti vienkāršs - vai sabiedrība būtu gatava pieņemt to faktu, ka pēdējo 50 gadu (pat vairāk) laikā sasniegtie rekordi ir ar farmas palīdzību dabūti?
Par tiem diviem variantiem, ko iezīmēja jau komentāros... TOTĀLĀ kontrole nav interesanta nevienam, ABSOLŪTĀ visatļautība - tās sekas ir daudz plašākas nekā PRO atlētiem kkādi rezultāti uzlabosies (pirmkārt, sāksies nekontrolēta farmas lietošana amatieru un jauniešu sportā)...
Kontrolei ir jābūt, noteikti, taču kādā apmērā un kā realizētai - tas ir diskusijas vērts jautājums.
+4 [+] [-]
Pirmkārt, farma kā tāda ir ļoti specifiskas iedarbības zāles, kas palīdz efektīvāk veikt treniņdarbu. Tas nozīmē, ka atlēts var trenēties vairāk, turklāt nekādas papildus spējas no nekā nerodas. Jebšu, pat ja sportists ēd neiedomājamākos prepu kokteiļus, bet trenē tikai, teiksim, spēku, viņš nesāks ātrāk skriet (nedaudz, protams, rezultāti var uzlaboties, bet nebūtiski).
Un otrs - tās vielas kas ir dopinga sarakstos... pēc kādas gripas vai iesnām, ja vien viņš nav hardcore-tautas medicīnas fans, NEVIENS neizies dopkontroli. Tāpat arī, daudzi no kačalku apmeklētājiem neizies, jo vēl aizvien var iegādāties pirmstreniņa dzērienus ar DMAA, piemēram, sastāvā utml.
Jebšu, nav tā, kā rāda filmās, ka dopings ir kaut kas maz izplatīts, aizliegts un no tā visi kļūst par mega-monstriem.
+1 [+] [-]
Viņa iesauka noteiktās aprindās ir Djoper. Ar p.
+2 [+] [-]
Nu 70's, 80's un 90's bija daudz īpašu eksemplāru, kas mūsdienās izskatītos, ka ir kaut ko lietojuši un būtu pārāki par mūsdienu basketbolistiem. Mūsdienās, izņemot PG pozīciju nav daudz tādu spēlētāju, kas izskatītos lielāki un spēcīgāki par 70's, 80's un 90's spēlētājiem. Apskatieties kādi milži bija agrāk un kāda ķermeņu uzbūve (praktiski visiem sausi un izteikti muskuļi), salīdzinot ar mūsdienu basketbolistiem.
Bet nu sportā vienmēr bija un būs sportisti, kas lieto dopingu, lai kļūtu ātrāki, spēcīgāki un ātrāk atgūtos pēc traumām. Iesaku izlasīt grāmatu - THE SECRET RACE.