Biedriņš starp labākajiem
Kamēr Latvijas labākais basketbolists Andris Biedriņš turpina atgūties no savainojuma un Nacionālajā Basketbola Asociācijā (NBA) brīvdienas izbauda lielākās līgas zvaigznes, piedāvājam ielūkoties statistikas ailēs, kā tad latviešu centram gājis līdz Visu zvaigžņu spēles pārtraukumam.
Zvaigžņu spēles pārtraukums parasti ir laiks, kad Ziemeļamerikā basketbola apskatnieki mīl pavilkt svītru un atskatīties uz aizvadīto sezonu, lai novērtētu, kam tad atlikušajā - svarīgākajā - sezonas daļā ir labākās izredzes. Mēs šoreiz ieskatīsimies BIedriņa statistikā un novērtēsim, kā Andris spēlējis līdz šim. Protams, vēl jau pastāv teorētiska iespēja, ka latviešu centrs tiek aizmainīts, taču gribētos ticēt, ka Biedriņš paliks "Warriors" rindās līdz pat sezonas beigām.
Biedriņš līdz šim aizvadījis 50 no komandas 54 spēlēm un ar šo rādītāju ir tikai dalītā otrajā vietā komandā, jo Sīdžejs Vatsons aizvadījis par spēli vairāk. Kalena Azubuike nospēlējis tikpat, cik Andris. Protams, pēc šī rādītāja būtu visai muļķīgi izdarīt kādus secinājumus, jo tāpat skaidrs, ka tās četras nespēlētās spēles ir tikai savainojumu dēļ. Tomēr komandā, ka sirgst ar "lazaretes sindromu", nospēlēt 50 no 54 spēlēm ir solīds rādītājs.
Šajās 50 spēlēs vidēji laukumā Biedriņš pavadījis 31,0 minūtes, kas daudziem latviešu basketa mīļotājiem allaž izraisījis nepatiku, jo pastāv uzskats, ka Biedriņš netiek izmantots pietiekami ilgi. Šajās minūtēs mūsu centrs vidēji iemetis 13 punktus, un tas ir sestais labākais rādītājs komandā. Visā līgā starp savas pozīcijas spēlētājiem tas Andrim dod desmito pozīciju, taču izteikti vairāk ir tikai pirmajam četriniekam.
Joprojām statistikā palicis Biedriņa vienīgais it kā izpildītais trīspunktu metiens, taču tā esot kļūda. Ar 56,8 procentiem realizētu metienu no spēles Biedriņš ir pārliecinošs komandas labākais spēlētājs šajā rādītājā, bet starp centriem visā līgā tā ir ceturtā vieta. Arī kopumā līgā tā pati ceturtā vieta ar šādu procentu, jo, kā jau ierasts, tieši garā gala spēlētāji ir tie, kas met visprecīzāk. Būtībā tāpēc, ka izmet no vistuvākās distances. Pie tam Biedriņš ir spēlētājs, kurš visā līgā izmet metienus vistuvāk grozam, otrais ir Dvaits Hovards un trešais Šakils O'Nīls.
Esam ievērojuši, ka Biedriņš uzlabojis savu soda metienu, taču stabilitātes vēl joprojām trūkst. Līdz ar to iemesti kopumā 56 procenti izdarīto soda metienu. Tas dod 19. rezultātu starp centriem. Šakam 16. vieta, bet pirmais ir ķīniešu milzis Jao Mins ar neticamiem 87,3 procentiem.
Tiktāl par mešanu. Ķeramies klāt pārējām ailēm. Protams, Biedriņa nozīmi zem groziem neviens nevar pārvērtēt - vidēji spēlē 11,8 izcīnītas atlēkušās bumbas, no kurām četras devušas iespēju uzbrukt otro reizi viena uzbrukuma laikā. Visā līgā, tai skaitā loģiski arī starp centriem, atlēkušo bumbu rādītājā Biedriņš piekāpjas vien Dvaitam Hovardam (14,1) un Markusam Kembijam (12,7). Starp izcīnītajām bumbām tikai uzbrukumā Andrim otrā vieta aiz Hovarda (4,4).
Pēc punktiem un bumbām ātri pieķeramies "double-double" meistaru listei. Te Biedriņš starp centriem ir ceturtais ar 25 "double-double" pagaidām. Tiesa, Jao ir tikai par vienu mazāk. No otras puses - arī Andrim tikai par vienu mazāk nekā trešajā vietā esošajam Emekam Okaforam. Starp visiem līgas spēlētājiem 24 "double-double" latvietim dod devīto pozīciju.
Vidēji divas rezultatīvas piespēles ik maču uz visas līgas fona nav nekas ārkārtējs, taču starp centriem ir labs rādītājs - otrais līgā. Tiesa, starp tiem, kas aizvadījuši vismaz 44 spēles, jo ar 43 spēlēm pārliecinošs līderis būtu Breds Millers - 3,4 piespēles ik mačā. Biedriņš nereti slavēts par savām rokām un bumbu pārtveršanā Andrim starp savas pozīcijas spēlētājiem otrais - vidēji 1,18 pārtvertas spēlē.
1,58 bloķēti metieni spēlē starp "Warriors" spēlētājiem ir otrais rādītājs. Kurš gan cits varētu būt pirmais, ja ne Ronijs Turiafs - vidēji 2,19 bloķēti metieni ik maču. Andrim ar savu rā'ditāju starp centriem 11. vieta, bet visā līgā 15.
Vidēji 1,76 kļūdas spēlē Biedriņam ir viens no labākajiem rādītājiem komandā, bet līgā starp centriem dalīts 13. līdz 15. rādītājs. Lai arī Biedriņam problēmas ar piezīmēm vairāk raksturīgas bija pirmajos NBA karjeras gados, arī tagad ar 3,8 piezīmēm vidēji spēlē BIedriņš ir "rupjākais" spēlētājs komandā. Starp visas līgas centriem vairāk, un arī tikai par 0,1 piezīmi, tikai Gregam Odenam.
Biedriņš ir piektais efektīvākais spēlētājs starp visas līgas centriem - +21,9 reitinga punkti. Visā līgā Biedriņš 20. efektīvākais spēlētājs. Vēl kāds interesants rādītājs - labākie spēlētāji punktu, atlēkušo bumbu un rezultatīvo piespēļu summā. Te Biedriņš starp centriem ir sestais ar vidējo rādītāju - 26,8. Labākais ir Hovards - 35,9. Starp visiem spēlētājiem pirmais ir Lebrons Džeimss - 43,0, bet Biedriņš 45.
+29 [+] [-]
+20 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+4 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
un double dable es dodu vinam pirmo vietu, jo tas noceltas bumbas 9 speles ... lai jau tiek statistikas krajejiem ...
mes tapatas redzam kaa fani noverte biedrinu vinpus okeanam... neaizskaramaka speletaja status komanda jau vien ir raditajs
piekam vinam tikai 22
[+] [-]
+1 [+] [-]
+7 [+] [-]
Lūk šie 2 teikumi pasaka daudz,tieši viņa nozīmi komandā
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
-3 [+] [-]
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
-4 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Sezonas sākumā 40min played + ļauj uzmest un tad dabū 20+ pts vai 22 rebus. Citiem AB konkurentiem vidēji par kādām 8min vair;ak ik spēli, tas diezgan liels laiks lai uzspodrinātu status
+1 [+] [-]