Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 3

BK "Ogre" no pašvaldības saņems vēl 90 tūkstošus eiro

Rolands Eliņš

BK "Ogre" no pašvaldības saņems vēl 90 tūkstošus eiro
BK "Ogre". Foto: Ritvars Raits

LETA. No pašvaldības budžeta biedrībai "Ogres basketbola klubs" tiks piešķirti vēl 90 000 eiro, nolēma Ogres novada pašvaldības dome. Kopējais pašvaldības atbalsts klubam šogad līdz ar to tuvosies 300 tūkstošu eiro robežai.

Klubs bija lēsis, ka kopumā tam 2021.gadā būtu nepieciešami 450 000 eiro, no kuriem pašvaldība piešķīra 195 000 eiro. Kā atzīmē pašvaldība, daļu nepieciešamā finansējuma basketbola klubam ir izdevies piesaistīt no sponsoriem, taču, lai veiksmīgi uzsākto jauno 2021./2022.gada sezonu un startētu Latvijas Basketbola pirmajā līgā un Latvijas-Igaunijas līgā, klubam nepieciešams papildu finansiāls atbalsts.

Ogres novada pašvaldībā tika saņemts "Ogres basketbola kluba" valdes locekļa Jāņa Laganovska iesniegums ar lūgumu piešķirt 90 000 eiro finansējumu biedrības darbības nodrošināšanai atlikušajā gada daļā.

2020./2021.gada sezonā Ogres basketbolisti izcīnīja bronzas medaļas Latvijas-Igaunijas līgā, savukārt Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas spēlēs, nokļūstot līdz cīņai par bronzas medaļām, cīņa beidzās pēc vienas uzvarētas spēles Covid-19 gadījuma dēļ komandā.

Pašvaldības vērtējumā, kluba treneri ir popularizējuši Ogres novada vārdu Latvijā un starptautiskā mērogā, pārstāvot Nacionālās Jaunatnes izlases. Treneri Nikolajs Mazurs, Uldis Švēde un Dāvis Feikners darbojušies Latvijas U-19 izlases treneru kolektīvā, ģenerālmenedžeris Jānis Laganovskis darbojies U-18 un U-19 Latvijas Jaunatnes izlasēs kā komandu menedžeris. Ogres novada vārdu pasaulē nesis esot arī fiziskās sagatavotības treneris Dāvis Feikners, piedaloties Vasaras Olimpiskajās spēlēs Tokijā Pasaules, ar 3x3 Latvijas basketbola izlasi izcīnot olimpisko zelta medaļu.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (NA) pirms balsojuma aicināja deputātus atbalstīt Ogres basketbola klubu, uzsverot, ka šādu finansējumu var saņemt ikviens sporta klubs ar nozīmīgiem sasniegumiem augstākajā līgā, jo Ogres novada pašvaldība atbalsta sportu un veselīgu dzīvesveidu.

"Ogres basketbola kluba pamatsastāvā ir mūsu pašu basketbola skolas audzēkņi. Kopš Ogrē ir basketbola klubs, audzēkņu pieplūdums basketbola skolā ir palielinājies par 20%. Es gribētu, lai šī pozitīvā pieredze turpinās. Basketbola klubs veiksmīgi nes savu vārdu un reklamē Ogres novadu, - tas ir mūsu veiksmes stāsts, jo 90% no spēlētājiem ir basketbola skolas audzēkņi," naudas atvēlēšanu pamatoja Helmanis.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2021-08-31 16:41, pirms 9 mēnešiem
Varēja tak kaut ko no brīvostas atmuķīt ar. Savējie tak.

     [+] [-]

, 2021-08-31 21:17, pirms 9 mēnešiem
Dāsni. Arī Ogrē mīl basketbolu.