Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 3

Janičenoks par citu Ukrainas klubu spēlēšanu LAT-EST: ''Dodu 50% varbūtību''

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Janičenoks par citu Ukrainas klubu spēlēšanu LAT-EST: ''Dodu 50% varbūtību''
Kristaps Janičenoks. Foto: Basket.lv

Latvijas Basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks intervijā portālam ''Sportacentrs.com'' komentēja ''Prometey'' nonākšanu apvienotajā Latvijas-Igaunijas līgā, iespējamo vēl divu citu Ukrainas komandu spēlēšanu un nākamās sezonas komandu skaitu.

Šodien Latvijas Basketbola savienība apstiprināja, ka nākamajā sezonā apvienotajā Latvijas-Igaunijas līgā spēlēs viena no spēcīgākajām Ukrainas komandām ''Prometey''.

Latvijas basketbola līgu direktors intervijā portālam ''Sportacentrs.com'' atklāja, ka sarunas ilgušas jau ilgāku laiku, tās iniciatorei esot tieši Ukrainas pusei. ''Sarunas noritēja jau kādu laiku. ''Prometey'' ir gatavs ļoti nopietni piedalīties, kā arī klubam ir nopietns budžets.'' Lai varētu paziņot šo soli oficiāli, nācies tikt galā ar dažādiem organizatoriskiem jautājumiem, tostarp iegūt piekrišanu no Igaunijas puses. ''Šobrīd strādājam pie nolikuma izmaiņām, kas gan Latvijas klubus skars maz,'' par nākamajiem organizatoriskajiem soļiem izteicās Janičenoks, gan nekonkretizējot izmaiņu būtību.

Konkrētas izmaiņas nolikumā gan var vēl mainīties no tā, cik daudz klubi no Ukrainas apvienotajā līgā spēlēs. Jau iepriekš ziņojām, ka nākamgad līgā varētu piedalīties arī ''Kyiv Basket'' un ''Budivelnyk''. Nekonkretizējot klubus, Janičenoks atklāja, ka tik tiešām vēl divas komandas interesējas par spēlēšanu čempionātā, taču nevarēja apgalvot, ka tā tik tiešām notiks. ''Dodu 50% varbūtību, taču negribu skriet vilcienam pa priekšu. Līdz 20. jūlijam var pieteikties un mēs noteikti vēlreiz ar klubiem runāsim.'' Portālam ''Sportacentrs.com'' zināms, ka divu pārējo Ukrainas komandu iesaiste čempionātā ir maz ticama. Klubi vēlas bāzēties Latvijas galvaspilsētā Rīgā, taču tam ir nepietiekama infrastruktūra.

Zināms, ka pagaidām ''Prometey'' apvienotajā Latvijas-Igaunijas līgā spēlēs vienu sezonu (2022./2023. gadā). Tāpat ambiciozā komanda piedalīsies kādā no Eirokausiem (FIBA Čempionu līgā vai ULEB Eirokausā). Kā skaidroja Latvijas līgu direktors, tad ''Prometey'' trenēsies un Latvijas-Igaunijas līgas mačus aizvadīs Olimpiskajā sporta centrā, bet Eirokausu spēles ''Arēnā Rīga''. ''Esmu runājis gan ar LU un VEF pārstāvjiem, gan Olimpiskā centra vadību. Man apliecināja, ka tiks atrasts kopsaucējs, lai neciestu Latvijas klubi, kuri ir mūsu prioritāte.'' Ukraiņu klubs bez apvienotās līgas un Eirokausiem atsevišķi Latvijas Basketbola līgā nespēlēs. ''Tas nebūtu loģisks solis no mūsu puses,'' to skaidroja Janičenoks, sakot, ka LBL izslēgšanas mačos tiek sadalīta ceļazīme uz Eirokausiem.

Pagaidām tas nozīmē, ka apvienotajā Latvijas-Igaunijas līgā nākamajā sezonā varētu piedalīties 15 komandas, taču arī tas vēl nav pārliecinoši zināms. Lai arī kuluāros dzirdēts par Igaunijas Rakveres ''Tarvas'' problēmām, visticamāk, klubam būs izdevies tās atrisināt. Pie tam, no igauņu puses vēl vienai komandai ir vēlme pastiprināt līgu, kamēr šādas skaidrības nav no Latvijas puses. Iepriekš Latvijas basketbola līgu direktors pauda, ka galvenās kandidātes ir Jūrmala un Jelgava.

Janičenoks atzīst, ka viņam joprojām sāpīgs jautājums ir klubu norēķināšanās par dalības maksu, ko par 2021./2022. gada sezonu ne visi ir veikuši. ''Mēģināsim ieviest korekcijas uz nākamo sezonu, lai pie šādas situācijas nenonāktu. Iespējams, tas nozīmēs arī nepopulāru lēmumu pieņemšanu.''

  +2 [+] [-]

, 2022-06-17 15:30, pirms 2 nedēļām
Valmiera nestartēs ????!!!!
Škiedra divus klubus laikam nevar uzturēt .

  +4 [+] [-]

, 2022-06-17 18:21, pirms 2 nedēļām
juings rakstīja: Valmiera nestartēs ????!!!!
Škiedra divus klubus laikam nevar uzturēt .
Mulkibas tirakas. Viss bus kartiba ar Valmieras puikam, varu pacukstet, ka pat VOC basisa laukumam bus jauns krasojums!

  +5 [+] [-]

, 2022-06-17 18:26, pirms 2 nedēļām
Baigais eksperts Vienmār jau ir 50% iespēja Spēlē (50%) vai nespēlē (50%)

     [+] [-]

, 2022-06-17 20:47, pirms 2 nedēļām
A kas notiek ja cirpējus pašus nocērp?

  +2 [+] [-]

, 2022-06-17 22:43, pirms 2 nedēļām
Laba ziņa! Būs tikai interesantāk.

     [+] [-]

, 2022-06-18 09:04, pirms 2 nedēļām
Matīss2014 rakstīja: Baigais eksperts Vienmār jau ir 50% iespēja Spēlē (50%) vai nespēlē (50%)
Te vairāk ir runa par informēšanu nevis būšanu ekspertam. Ka direktors viņš to visprecīzāk var pateikt.

  +1 [+] [-]

, 2022-06-18 12:52, pirms 2 nedēļām
juings rakstīja: Valmiera nestartēs ????!!!!
Škiedra divus klubus laikam nevar uzturēt .
Ko tadi vini vel uztur? Basim iedod gan jau kadas 10k gada, bet fucim tak sen neko nedod!

  +3 [+] [-]

, 2022-06-18 15:07, pirms 2 nedēļām
parFutboluvienmer rakstīja: Ko tadi vini vel uztur? Basim iedod gan jau kadas 10k gada, bet fucim tak sen neko nedod!
10k? pareizini reiz 10 un tad varbut bus. bija kkada intervija kur teica, ka vini 10+ gados Valmieras basim iedevusi skaitli ar 6 nullem. Prieks, ka ir sadi uznemumi kuri atbalsta sportu! Vairak tadus

     [+] [-]

, 2022-06-19 09:25, pirms nedēļas
Slēpts komentārs: x2 rakstīja: A kas notiek ja cirpējus pašus nocērp?
Tad rodies tu 😂

  -1 [+] [-]

, 2022-06-19 12:44, pirms nedēļas
Izcils lemums Janicam, piesaistot Ukrainas klubu! BRAVO!

     [+] [-]

, 2022-06-19 17:21, pirms nedēļas
Rubenietis rakstīja: Izcils lemums Janicam, piesaistot Ukrainas klubu! BRAVO!
Kara laika nodeva. Būtu labāk piesaistījis leišus un atjaunojis BBL.

     [+] [-]

, 2022-06-20 14:27, pirms nedēļas
Mani gan vairāk interesē iespējamā Jūrmalas atgriešanās.