Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

"VEF Rīga" jaunās sezonas budžets – 1,2 miljoni eiro

Almants Poikāns
Almants Poikāns

"VEF Rīga" jaunās sezonas budžets – 1,2 miljoni eiro
Gatis Jahovičs. Foto: VEF Rīga

Latvijas čempiones basketbolā “VEF Rīga” jaunās sezonas budžets būs aptuveni 1,2 miljoni eiro, trešdien preses konferencē atklāja kluba prezidents Gatis Jahovičs.

Preses konferencē klubs arī oficiāli paziņoja par jaunās sezonas mērķiem – uzvara Latvijas līgā un kausa izcīņā. Jahovičs atzīmēja, ka rīdzinieki cer beidzot triumfēt arī apvienotajā Latvijas-Igaunijas čempionātā, kā arī sasniegt FIBA Čempionu līgas “Top 16” kārtu.

Ar līdzīga apjoma budžetu “VEF Rīga” klubs operējis jau iepriekš. “Skaidrs, ka tas vēl var mainīties, jo ar dažiem spēlētājiem esam noslēguši līgumus līdz Čempionu līgas pamatturnīra beigām,” skaidroja Jahovičs. Līdzīgu praksi klubs piekopa arī pagājušajā sezonā. “Mūsu uzdevums vienmēr bijis piesaistīt latviešu spēlētājus. Ar šādu uzstādījumu vienmēr sākam komplektāciju. Pēc tam piemeklējam ārzemniekus, bet skaidrs, ka dārgus nevaram atļauties. Galvenais ir atrast tādus leģionārus, kas atbilst mūsu līmenim un spēles stilam.”

Jaunajā sezonā Latvijas komandas no Liepājas un Valmieras startēs jaunizveidotajā Eiropas Ziemeļu basketbola līgā. Kā norādīja Jahovičs, “VEF Rīga” nav pat izskatījusi iespēju pievienoties šī turnīra dalībniecēm, jo to nebūtu iespējams savienot ar vienības šī brīža kalendāru. Viņš arī pauda cerību, ka komandas fārmklubā “Rīgas Stradiņa universitāte” (RSU) izveidosies laba sapratne starp “VEF Rīga” jaunajiem spēlētājiem un RSU pieredzējušajiem basketbolistiem.

Savukārt “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis preses konferencē pateicās klubam par izrādīto uzticību ļaut viņam turpināt vadīt komandu.

“Redzot kungus sev apkārt, man ir sajūta, ka esam kļuvuši vēl progresīvāki un mērķtiecīgāki, noteikti arī profesionālāki. Esmu pārliecināts, ka gan Jānis [Blūms], gan Gatis [Jahovičs] palīdzēs strukturēt klubu. Šeit ir vairākas lietas, kurām nav limita. Esam ļoti interesantā stadijā un gatavi izrauties uz augšu,” optimistisks bija Gailītis.

“VEF Rīga” jau kārtējā starpsezonā palika bez vairākiem iepriekšējās sezonas atslēgas spēlētājiem, jo komandu atstāja tādi basketbolisti kā Aigars Šķēle, Kails Olmens, Maikls Kaizers. Līdz ar to starpsezonā rīdziniekiem sastāvs bija jākomplektē teju no jauna.

“Prieks par spēlētājiem, kuri palikuši komandā. Cerējām saglabāt kodolu, bet izskatās, ka tirgus pēc Covid-19 ir nedaudz atguvies. Pēc sezonas vairāki spēlētāji atrada labus klubus, un mūsu iespējas viņus noturēt bija diezgan ierobežotas. Mūsu kodols ir mainījies,” neslēpa Gailītis. “No ārzemniekiem Aleksandru Madsenu jau varam uzskatīt par savējo, bet uz Kristeru Zoriku skatāmies kā uz komandas līderi ne tikai “VEF Rīga” kontekstā, bet arī Latvijas izlases. Esmu pārliecināts, ka jaunajā sezonā viņš sevi parādīs jaunā kvalitātē un rādīs ceļu citiem.”

Gailītis priecājās, ka ir izdevies papildināt sastāvu ar labākajiem vietējā čempionāta spēlētājiem, piemēram, Māri Gulbi un Iļju Gromovu, kuri noteikti pastiprināšot komandu. Gailītis slavēja arī uz Rīgu atvestos leģionārus, kuri esot motivēti un izsalkuši uzvarēt.

“Starpsezonā darījām visu iespējamo, lai komandā izveidotu balansu. Mēģināsim būt dinamiska komanda, bet danku varbūt vairs nebūs tik daudz kā iepriekšējā sezonā. Šogad ātri skriesim un domāsim, kā arī metīsim no distances. Šobrīd redzētais, liek domāt, ka komandā ir cilvēki, kuri grib uzvarēt. Esam ļoti optimistiski noskaņoti,” sacīja Gailītis, kurš vēlreiz vēlējās izcelt Zoriku. “Kristeram bijusi ļoti patīkama līkne, vasarā viņš ļoti labi pastrādāja. Arī izlasē viņš atstāja labu iespaidu. No Kristera mums steidzami jāprasa ļoti daudz. Viņš ir tāds cilvēks, no kura tas ir jādara, un viņš var sniegt pretī.”

Tikmēr “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate uzsvēra, ka jau no pirmās dienas komandā ir pozitīvs un draudzīgs klimats, lai visi basketbolisti – arī ārzemnieki – Rīgā justos labi.

“Pagājušajā sezonā bijām kā ģimene, viens otru atbalstījām un katrs par otru kritām un cēlāmies. Jaunajā sezonā mēģināsim izveidot to pašu,” pauda Ate, kurš piebilda, ka rīdziniekiem vēl jāuzlabo spēle pirmajā puslaikā, jo pārbaudes mačos tajos tika ielaists pārāk daudz punktu. “Aicinu visus uz mūsu spēlēm. Mums būtu ļoti liels prieks, ja jaunajā sezonā varētu spēlēt pie piepildītām tribīnēm. Covid-19 dēļ kas tāds jau ir aizmirsts. Mums līdzjutēju atbalsts ir ļoti svarīgs.”

''VEF Rīga'' sastāvs

SpēlētājsPoz.Dz.g.Aug.Komanda 2021
Džeilens Railijs11993.182 cmPorto (Portugāle)
Emīls Krūmiņš12001.185 cmVEF Rīga
Kristers Zoriks1/21998.193 cmVEF Rīga
Rons Karijs21993.191 cmAlba Fehervar (Ungārija)
Artis Ate2/31989.192 cmVEF Rīga
Devondriks Vokers2/31992.196 cmHawke's Bay Hawks (Jaunzēlande)
Māris Gulbis3/41985.200 cmVentspils
Reišons Hemondss41988.206 cmFort Wayne (G Līga)
Anrijs Miška42000.207 cmLatvijas Universitāte
Aleksandrs Madsens4/51995.208 cmVEF Rīga
Iļja Gromovs51994.208 cmLiepāja

     [+] [-]

, 2021-09-15 15:28, pirms mēneša
Pie VEF sastāva varēja pierakstīt arī Butirinu un Pinni jo uz sezonu viņi komandas pieteikumā tomēr arī ir.

  +2 [+] [-]

, 2021-09-15 15:32, pirms mēneša
Bišk taka augumi pa mazu, tikko kādam kāda trauma...

  -1 [+] [-]

, 2021-09-15 15:38, pirms mēneša
Smieklīga nauda,priekš basketbola kluba !

  +3 [+] [-]

, 2021-09-15 15:46, pirms mēneša
Būs grūti spert soli uz priekšu ČL. Komandas kodols tomēr nepalika - viss gandrīz no jauna būvēts.

  +2 [+] [-]

, 2021-09-15 16:17, pirms mēneša
Būtu Gāzes Jurīts labāk basi sponsorējis...Eirolīga tomēr augstāk kotējas kā khl

  +4 [+] [-]

, 2021-09-15 17:37, pirms mēneša
serbs rakstīja: Būtu Gāzes Jurīts labāk basi sponsorējis...Eirolīga tomēr augstāk kotējas kā khl
Juris tur neko nesponsorē. Cik krievu maigā vara atmet, tik arī ir... Viņš, kā Tenisa federācijas prezidents pat tenisam no Itera ziedo tikai 50K gadā, kas ir kapeikas tādā sporta veidā.

  +2 [+] [-]

, 2021-09-15 17:53, pirms mēneša
Cik no tās summas tiks reksim par VEF atbalstīšanu?

     [+] [-]

, 2021-09-15 19:15, pirms mēneša
Tas ir daudz..vai smieklīgi maz? Viss piķis jāliek uz 1 kaklu lai kaplē

  -2 [+] [-]

, 2021-09-15 19:26, pirms mēneša
flipsider rakstīja: Cik no tās summas tiks reksim par VEF atbalstīšanu?
Jūs kaut kādi mentāli cropļi neesat gadījumā?

     [+] [-]

, 2021-09-15 23:09, pirms mēneša
Real Rebel rakstīja: Jūs kaut kādi mentāli cropļi neesat gadījumā?
lai jau cilvēks izsaka savu viedokli

  +1 [+] [-]

, 2021-09-16 07:54, pirms mēneša
DigitalLemon rakstīja: Juris tur neko nesponsorē. Cik krievu maigā vara atmet, tik arī ir... Viņš, kā Tenisa federācijas prezidents pat tenisam no Itera ziedo tikai 50K gadā, kas ir kapeikas tādā sporta veidā.
Baigi gudrs esi,,tak visi zin ka krievijas projekts un jurītim naudas nav...doma bija ka basī ieliktā nauda būtu vērtīgāka

     [+] [-]

, 2021-09-16 11:52, pirms mēneša
serbs rakstīja: Baigi gudrs esi,,tak visi zin ka krievijas projekts un jurītim naudas nav...doma bija ka basī ieliktā nauda būtu vērtīgāka
Kāpēc lai Juris sponsorētu Latvijai neperspektīvu un grimstošu sporta veidu?

     [+] [-]

, 2021-09-16 13:05, pirms mēneša
sveiks rakstīja: Kāpēc lai Juris sponsorētu Latvijai neperspektīvu un grimstošu sporta veidu?
Tad saki, ka hokeju vairs nesponsorēs?

     [+] [-]

, 2021-09-16 14:54, pirms mēneša
Joprojām domāju trūkst labs garais jo Gromovs nav labs aizsardzībā un uzbrukumā kā bija Kaizers

     [+] [-]

, 2021-09-19 15:49, pirms 4 nedēļām
sveiks rakstīja: Kāpēc lai Juris sponsorētu Latvijai neperspektīvu un grimstošu sporta veidu?
Un kurš Latvijā nav gromstošs