Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 3

Uldis Švēde: "Raksturs izšķirs piektās spēles iznākumu"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Uldis Švēde: "Raksturs izšķirs piektās spēles iznākumu"
Uldis Švēde. Foto: BK "Ogre"

"Mēģinājām spēlēt uz apakšu, taču Ventspils agresīvā mainīšanās sagādāja mums lielas problēmas. Malači, izdarīja savu darbu. Tagad mums jāizdara savs darbs Ventspilī," pēc LBL pusfināla sērijas ceturtās spēles teica basketbola kluba "Ogre" galvenais treneris Uldis Švēde.

Pusfināla sērija starp Ogri un Ventspili dāvā vēl nebijušu pieredzi – pirmajās četrās spēlēs uzvarējuši tikai viesi. Viss izšķirsies piektajā cīņā Ventspilī, turklāt uzvarētājus jau svētdien gaida finālsērijas pirmā spēle pret Rīgas VEF.

Ogre otrajā puslaikā izskatījās neierasti. Uģim Pinetem sezona beidzās marta vidū, kapteinis Rinalds Sirsniņš atbalstīja kolēģus no soliņa, bet Kristaps Dārgais pēc pārtraukuma laukumā pavadīja vien dažas minūtes.

Veselības situācija šoreiz likusi vairāk uzticēties rezervistiem, atzina Švēde, kurš “play-off” laikā paspējis uzaudzēt pieklājīgu bārdu. “Meklējām enerģijas spēlētājus, kuri varētu palīdzēt. Rinaldu pietaupījām savainojuma dēļ, savukārt laukumā redzētais Kristaps nebija tas, kuru gaidījām.”

Ventspils ziemā zaudēja Andreju Šeļakovu, sērijas sākumā – Rodrigo Būmeisteru, taču viņu iztrūkums bija mazāk jūtams. Sirsniņam spēlējot tikai 12 minūtes, kurzemnieki sakrāja gandrīz trīs reizes vairāk rezultatīvu piespēļu (9-25), bet ogrēnieši mocījās ar realizāciju.

“Mums ir rotācijas spēlētāji, ar kuriem aizvietot iztrūkumus sastāvā. Pietrūka pamata spēku gūtie punkti uzbrukumā – tos aizvietot nespējām,” teica Ogres treneris. “Mēģinājām spēlēt uz apakšu, taču Ventspils agresīvā mainīšanās sagādāja lielas problēmas. Nevarējām izdarīt plānoto.”

LBL nolikums paredz, ka nacionālais čempionāts jāizspēlē līdz 31. maijam, taču klubu šaurā rocība spiež “play-off” pabeigt” ātrāk. Pusfināla sērijas uzvarētājiem šonedēļ būs četras spēles. Vai šajā situācijā iespējams pilnībā atjaunoties?

“Spēlētāji ir pieredzējuši. Zina, kā atjaunoties ar fizioterapeitu palīdzību. Pirms spēles puišiem teicu – ziniet, viņi nāks ar lielu raksturu un enerģiju. Tā arī bija. Ventspilī vinnējām pa 20, gandrīz 25 punktiem. Te būs viss viegli – tā nebija. Cīnījāmies līdz galam, taču pietrūka. Piekto spēli izšķirs raksturs.

Ogre ir vienas uzvaras attālumā no pirmā Latvijas fināla. Ko, treneraprāt, komandai izdevies paveikt līdz šim? “Ceturtā vieta Latvijas-Igaunijas līgā bija labs progress, ņemot vērā, ka pirms tam atradāmies uz izkrišanas robežas. Tas bija liels lēciens komandai un man kā trenerim. Fanu atbalsts bija liels, taču “Final Four” apstājāmies.”

Jaunajam trenerim ir nacionālā fināla pieredze – 2012. gadā viņš kļuva par Latvijas čempionu kopā ar sporta kluba “Cēsis” sieviešu komandu. “Daudz iemācījos no viņa, cepuri nost. Lielajā basketbolā ieveda Ilze Ose-Hlebovicka. Sākumā bija “tumša bilde”, tālāk – soli pa solim.”

Švēde vairāk nekā 20 gadus aizstāvējis Ogres basketbola skolas krāsas, spēlējot LJBL, amatieru līgā un LBL-2. “Sāku deviņdesmitajos gados pie trenera Jāņa Puzāka. Daudz iemācījos no viņa, cepuri nost! Skolotāju nav trūcis. Ilze Ose-Hlebovicka, Edgars Teteris, Artūrs Visockis-Rubenis, Nikolajs Mazurs – esmu paņēmis no visiem. Arī “Miša” (Mihals Hlebovickis) – kopā startējām LBL-2. Mapes sakrājušās, mēģinu zināšanas pielietot praksē.”

Gints Fogels, BK “Ventspils” galvenais treneris

“Pirmajā spēlē Ventspilī mūs “nogalināja” nepacietība. Otrajā – nospēlējām neveiksmīgi, varbūt pārdegām. Trešdien Ogrē pietiekoši zolīdi nospēlējām aizsardzībā, labi noturoties gan pirmajā, gan otrajā puslaikā. Ogrei pietiek labu spēlētāju arī bez Sirsniņa un Dārgā.

Vai vakar bijām Ogrē – nē. (“Izbraukumos jau sen nebraucam iepriekšējā dienā,” rūgti nosmej kluba menedžeris Ralfs Pleinics.”) Tāpat rūpīgi gatavojamies. Pāris negulētas naktis, galvenais, lai džeki izguļas normāli. Viņiem jābūt gataviem – tas ir viņu darbs!

Piektā spēle ir visu vai neko. Visu laiku mēģinām pamainīt savu spēli, jo viena vai otra nianse var izmainīt visu. Palicis maz neatklātu lietu – jāmēģina atrast vēl nezināmais.”