Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2979, Did:0, useCase: 3

Līdz Manilai aizkļuvušajai basketbola izlasei piešķirti papildus 211 716 eiro

Emils Ozerinskis

Līdz Manilai aizkļuvušajai basketbola izlasei piešķirti papildus 211 716 eiro
PK labākais treneris Luka Banki. Foto: Valsts Prezidenta kanceleja

LETA. Par Latvijas vīriešu basketbola izlases izcīnītajām tiesībām startēt pasaules čempionāta pieaugušajiem finālturnīrā un izmaksu segšanai Latvijas Basketbola savienībai valdība otrdien piešķīra 211 716 eiro.

Saskaņā ar Sporta likumu Latvijas sportistiem, viņu treneriem, sportistus apkalpojošajiem sporta darbiniekiem, tai skaitā sporta ārstiem, apkalpojošajam personālam un attiecīgajām sporta federācijām Ministru kabinets var piešķirt naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā. Naudas balvu kopējais apmērs tiek lēsts 106 716 eiro apmērā.

LBS ir iesniegusi Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) finanšu pieprasījumu, kurā informē, ka Pasaules kausa izcīņas reglaments ar iepriekš neparedzamu spēļu skaitu un sacensību beigu datumu "nopietni apgrūtināja" Latvijas delegācijas loģistikas plānošanu. Kvalificēšanās astoņu labāko komandu izslēgšanas spēlēm pagarinājusi Latvijas delegācijas uzturēšanos turnīra norises vietās un "būtiski sadārdzinājusi" izmaksas ceļam no Manilas uz Latviju.

Ņemot vērā lielo attālumu Manila-Rīga, delegācijas lielumu un šī brīža aviobiļešu ierobežoto pieejamību, komandas atgriešanās Latvijā līdz AAE tika organizēta vairākās daļās un grupās, bet atlikušais ceļa posms plānots ar nacionālās aviosabiedrības "airBaltic" līgumreisu maršrutā Dubaija-Rīga.

Lai segtu izmaksas dalības nodrošināšanai Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā, tiks piešķirti 105 000 eiro, izriet no rīkojuma projekta.

Latvijas izlase, pirmo reizi piedaloties pasaules kausā, spēja izcīnīt piekto vietu. Vispirms apakšgrupā Latvijas izlase pārspēja Franciju un Libānu, bet zaudēja Kanādai. Nākamajā kārtā Latvijas izlase uzveica Spāniju un Brazīliju, iekļūstot ceturtdaļfinālā, kur piekāpās Vācijai. Cīņā par 5.- 8. vietu Latvija vispirms uzvarēja Itāliju, bet čempionātu noslēdza ar Lietuvas sagraušanu.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2023-09-12 15:39, pirms 9 mēnešiem
Cik man atleks kontā?

     [+] [-]

, 2023-09-12 16:00, pirms 9 mēnešiem
Newcastle United rakstīja: Cik man atleks kontā?
kāpēc lai kaut kas atlektu tavā kontā? Tu taču strādā pie šeihiem Newcastle Utd..

     [+] [-]

, 2023-09-12 16:14, pirms 9 mēnešiem
Cik Kocinai par 4.vietu iedeva?

     [+] [-]

, 2023-09-12 16:42, pirms 9 mēnešiem
Spārni un vējš rakstīja: Cik Kocinai par 4.vietu iedeva?
Cik likumā rakstīts, tik dabūs. Kaut kas ap 15€ sev un uz pusi mazāk trenerim.