Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

Slovēnija rīkos EuroBasket 2013, dāmas sacentīsies Francijā

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Slovēnija rīkos EuroBasket 2013, dāmas sacentīsies Francijā
FIBA Europe prezidents Olafurs Rafnsons (otrais no kreisās) un ģenerālsekretārs Nars Zanolins (pirmais no labās) ar Slovēnijas pārstāvjiem
Foto: www.rtvslo.si

Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas valde svētdien Vācijas pilsētā Minhenē oficiāli uzticēja Slovēnijai 2013. gada Eiropas čempionāta rīkošanas tiesības. EuroBasket Women 2013 finālturnīrs sieviešu basketbolā notiks Francijā.

Valdes lēmums bija vienprātīgs. Slovēnija pirmo reizi vēsturē rīkos prestižo turnīru, kurā 2013. gadā piedalīsies 24 komandas. Pirms desmit dienām, 25. novembrī, Slovēnijas valdība piešķīra tikai 1,16 miljonus eiro bankas garantijai nepieciešamo 6,5 miljonu vietā, taču šonedēļ FIBA bija gatava kompromisam.

“Vēlos pateikties visiem cilvēkiem, kuri padarīja to iespējamu,” svētdien teica Slovēnijas izglītības un sporta ministrs Dr. Igors Lukšičs. “Šī ir īpaša diena un milzīgs notikums Slovēnijai. Čempionātam būs liela ietekme uz valsts ekonomiku, tūrismu un sportu daudzus gadus uz priekšu.”

“EuroBasket ir otrs lielākais sporta notikums Eiropā pēc futbola čempionāta un sagaidām lielisku turnīru, kurā cīnīsies 24 komandas,” teica FIBA Europe ģenerālsekretārs Nars Zanolins.

Slovēnijas basketbola federācijas prezidents Romāns Volcičs bija septītajās debesīs. “Priecājos, ka uz Minheni devās tik daudz mediju pārstāvju un mēs ieguvām tiesības rīkot turnīru, par kuru sapņojām ilgu, ilgu laiku. Slovēnija nopelnījusi šo notikumu un darīsim visu, lai tas būtu labākais vēsturē. Vēlos pateikties ikvienam, kurš ticēja un palīdzēja sagatavot rīkošanas pieteikumu.”

2005. gadā Slovēnija izvirzīja ideju par čempionāta rīkošanu, 2008. gadā valde nolēma sagatavot pieteikumu, teica federācijas ģenerālsekretārs Iztoks Rems. “Mūsu spēks slēpās faktā, ka neuztraucāmies par sāncenšiem, gribējām iet savu ceļu.” Finālturnīra rīkošana, neskaitot arēnu būvi un rekonstrukciju, izmaksās ap 14 miljoniem eiro.

Siutā un Francijas pirmā uzvara

Francija svētdien tika apstiprināta par EuroBasket Women 2013 finālturnīra rīkotāju. Valsts šogad nostiprināja ietekmi starptautiskajā basketbolā, jo FFBB prezidents Ivans Mainīni tika ievēlēts par FIBA prezidentu. Mainīni vietā Francijas basketbola federāciju no novembra vada ilggadējais sieviešu basketbola kluba "Tarbes" prezidents Žans Pjērs Siutā un svētdiena viņam nesa patīkamas vēstis.

Iepriekšējo reizi Francija finālturnīru rīkoja 2001. gadā, izcīnot pirmo vietu. Divus gadus agrāk franči uzņēma EuroBasket 1999 dalībniekus. Šovasar Francijā notika pirmais U17 pasaules čempionāts kadetēm, bet maijā Parīzē risinājās Eirolīgas "Četru Fināls". Pirms gada Mecā tika sarīkotas Eiropas junioru meistarsacīkstes.

Ungārija un Itālija 2011. gada 3. - 8. jūnijā rīkos Eiropas čempionāta papildu kvalifikācijas cīņas. A grupā Ungārijas pilsētā Šopronā viena apļa turnīrā sacentīsies Bulgārija, Somija, Ungārija, Nīderlande un Ukraina, B grupas cīņās Taranto piedalīsies Serbija, Beļģija, Vācija, Itālija un Rumānija. Grupu uzvarētājas 12. un 15. jūnijā, sacenšoties mājās un izbraukumā, sadalīs pēdējo ceļazīmi uz Poliju, kur trīs dienas vēlāk startēs finālturnīrs. Šodien tika atklāts čempionāta logo.

Izmantotie resursi:
European Basketball Main Page - EUROBASKET

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja