FIBA eksperts Latvijai šobrīd atvēl 14. vietu Eiropas čempionātā
68 : 76
39 : 62
63 : 64
77 : 72
52 : 78
77 : 89
60 : 39
Starptautiskās basketbola federācijas Eiropas nodaļa (FIBA Europe) otrdien, 29. janvārī, publicēja pirmo neoficiālo Eiropas sieviešu čempionāta spēka rangu. Četrarpus mēnešus pirms finālturnīra sākuma favorītu lomas atvēlētas Francijai, Krievijai un Turcijai, savukārt Latvijai piešķirta četrpadsmitā vieta.
Komandu vietu rangā izvēlējies vārdā neminēts FIBA eksperts. Organizācija sola, ka rangs tiks regulāri atjaunots. Aprakstos izmantots tikai FIBA Europe vērtējums.
FIBA Europe spēka rangs 2013
1. Francija
Olimpiskās vicečempiones vasarā spēlēs mājās, turklāt divi Francijas klubi cīnās par iekļūšanu Eirolīgas “play-off”. Spēlētājas, piemēram, Elodī Godī, atrodas labā formā.
2. Krievija
Jaunā Krievijas trenera Alfrēda Vainauska rīcībā ir daudz talantu, savu iespēju gaidot gan pieredzējušām spēlētājām, gan jaunajai paaudzei. Nav skaidrības par centra spēlētājas Marijas Stepanovas dalību.
3. Turcija
Pēc sudraba medaļām 2011. gadā Polijā, turcietes nekļūs par “viena čempionāta” komandu. “Galatasaray” un “Fenerbahce” uzskatāmi par Eirolīgas milžiem, savukārt centra spēlētāja Nevrije Jilmaza drīzumā atgriezīsies laukumā.
4. Horvātija
Savainojumu problēmas atstāj mazāku iespaidu, ņemot vērā, ka Matea Vrdoļaka un Mirna Maziča labi spēlē Eirolīgas klubā “Novi Zagreb”, bet Sandra Mandira 35 gadu vecumā neuzrāda saguruma pazīmes.
5. Čehija
Čehijas klubi Eirolīgā startē sliktāk nekā parasti, turklāt Evas Vitečkovas rādītāji ir zemākie piecu gadu laikā. Neatkarīgi no tā, čehu rīcībā atrodas vairāk talantu nekā vairumam komandu un Terēza Pečkova kļūst par vērā ņemamu draudu.
6. Spānija
Alba Torrensa beidzot atgriezusies laukumā un “La Roja” (sarkanās) cer, ka līdz treniņnometnes sākumam viņa būs labākajā formā. Saspēles vadītāja Silvija Domingesa sekmīgi spēlē Eirolīgas favorītu UGMK sastāvā.
7. Melnkalne
Fakts, ka Jeļena Dubļeviča un Jeļena Škeroviča kopā spēlē Prāgā, vēl vairāk nostiprina komandu, kura 2011. gada čempionātā izcēlās ar teicamu sapratni laukumā.
8. Slovākija
Cienījamam sniegumam kvalifikācijas spēlēs sekojuši Košices un Ružomberokas klubu panākumi Eiropas kausos, turklāt Ružomberoka pārsvarā uzticas vietējām spēlētājām. Uzvaras Eiropas kausā vairos slovāku pārliecību.
9. Itālija
“Famila Schio” ir nopietns spēks Eirolīgā, turklāt komandas veiksmēs lielu lomu spēlē pašmāju spēlētājas. Pēc sekmēm kvalifikācijas turnīrā Itālija pamazām iznāk atpakaļ uz lielceļa.
10. Baltkrievija
Baltkrievietes saskārušās ar grūtībām, jo nav zināms, vai komandai palīdzēs Jeļena Ļevčanka, turklāt Tatjana Troina turpina atveseļoties pēc ceļgala priekšējo krustenisko saišu plīsuma.
11. Lietuva
Lietuvietēm aug jaunie talanti, piemēram, Ģiedre Paugaite un Marina Solopova. Valsts palikusi bez Eirolīgas komandas, tāpēc nav skaidrs, vai pārējās spēlētājas gatavas spēlēt augstākajā līmenī.
12. Serbija
Ja trenere Marina Maļkoviča spēs pulcēt labākās spēlētājas, Serbija būs uzskatāma par nopietnu draudu. Pagātnē ar to radušās problēmas. Šajā sakarā vispirms jāmin Jeļena Milovanoviča un Soņa Petroviča.
13. Zviedrija
Kvalifikācijā zviedrietes divreiz sakāva Spāniju un viņām ir komanda, kura spēlēja Eiropas kausā. Izlases zvaigznes Frīdas Eldebrinkas savainojumi var būt rūpju iemesls skandināvietēm.
14. Latvija
Finālturnīram kvalificējās pēdējā brīdī un tās spēku apdraud elites spēlētāju aiziešana. Komanda atrodas pārejas posmā.
15. Ukraina
Ukrainietēm aug perspektīvas spēlētājas. Ja Aļina Jagupova turpinās uzlabot spēli, komanda var sagādāt pārsteigumus. Konkurētspējīgu spēlētāju trūkums vairākās pozīcijās atstāj virkni jautājuma zīmju.
16. Lielbritānija
Britu komanda vairāk saskaras ar problēmām ārpus laukuma. Valsts finansējums ievērojami samazināts un valstsvienībai pagaidām nav trenera. Johannas Līdhemas pievienošanās “Bourges” paver mazu cerību staru.
Izmantotie resursi:
FIBA Europe
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
cerams eksperts aplauzīsies pēc EČ!
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]