Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

Četrkārtējais čempions Fernandess: "Šī medaļa ir ļoti īpaša. Iespējams, visīpašākā"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Četrkārtējais čempions Fernandess: "Šī medaļa ir ļoti īpaša. Iespējams, visīpašākā"
Rūdijs Fernandess atzīmē Eiropas zelta izcīnīšanu. Foto: FIBA

Par Eiropas čempioni basketbolā atkal tikusi kronēta Spānijas izlase, kas 13 gadu nogrieznī triumfējusi jau ceturto reizi. Visas četras reizes sastāvā bija pašreizējās valstsvienības kapteinis Rūdijs Fernandess, kurš pēc zelta saņemšanas kļuva emocionāls un atzina, ka šī varētu būt visīpašākā medaļa. Par komandas atdevi priecājās arī galvenais treneris Serdžio Skariolo.

"Kā basketbola trenerim ir viegli būt laimīgam. Pirms turnīra spēka rangā mēs bijām tikai astotajā vietā, bet uzkāpām augšup – soli pa solim. Aiz muguras atstājām neticamas komandas, piepildītas ar NBA un Eirolīgas zvaigznēm. Ir fantastiski, ka tagad esam priekšā visām šīm komandām," pauda Spānijas izlases galvenais treneris Serdžio Skariolo, kurš preses konferences ievadā tika aplaistīts.

"Lieliski spēlējām gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Mūsu ierobežotās iespējas varēja novest pie nekvalitatīva uzbrukuma un mazrezultatīva basketbola. Taču mēs bijām lieliski – liels ātrums, dalīšanās ar bumbu un daudz rezultatīvu piespēļu, nesavtība un labs izpildījums. Pacietība un spēja grūtos mirkļus pārvarēt kā komandai, nevis individuāli," priecājās Skariolo, kurš par Eiropas čempionu kļuvis ceturto reizi. Ne velti Spānijas leģenda Hosē Garbahosa pēc fināla viņu nosauca par labāko nacionālo izlašu treneri pasaulē.

Ceturto zeltu izcīnīja arī komandas kapteinis Rūdijs Fernandess, kurš pēc triumfa mirka asarās. "Ja man trūka vārdu jau pēc astotdaļfināla, tad iedomājieties, kas notiek tagad, kad esam čempioni. Esmu ļoti lepns par šo komandu. Šī medaļa ir ļoti īpaša, iespējams, pati īpašākā, jo mēs tiešām strādājām ļoti daudz. Papildus tam, man pietrūkst mana dzīves balsta – mana tēva. Esmu ļoti lepns par komandu, kas strādāja smagi un bija pazemīga. Un mums vienmēr prātā bija Serhio Juļs."

"Saņēmu daudz kritikas – par ko?" retoriski vaicāja Spānijas naturalizētais saspēles vadītājs Lorenco Brauns, kurš ceļā pretī zeltam bija starp komandas lielākajām zvaigznēm un tika iekļauts simboliskajā pieciniekā. "Valodas barjera, cita valsts… Bet – laukumā mēs runājām vienā valodā. Nav svarīgi, kāda ir tava ādas krāsa vai no kurienes esi – mēs visi esam brāļi un cilvēki. Zelta medaļa pasaka visu priekšā."

"Mēs nebijām lielākā komanda. Mēs nebijām talantīgākā komanda. Taču beigās vienmēr uzvar komanda, kas spēj sastrādāties. Šie puiši zina cits citu kopš bērna kājas. Viņi ļāva man iejusties komandā, spēlēt savu spēli un darīt to, kas man sanāk vislabāk. Arī treneri. Tā ir neticama sajūta," sacīja amerikānis Brauns, kurš karjeras laikā ir spēlējis Ķīnā, Serbijā, Turcijā, Krievijā un tagad gatavojas sezonai Izraēlā, bet Spānijas klubus nav pārstāvējis nekad.

Izmantotie resursi:
https://basketnews.com/news-178170-...
https://www.fiba.basketball/eurobas...
https://basketnews.com/news-178163-...
https://basketnews.com/news-178160-...