Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Baltiešu akcijas kāpj: Itālija izvēlas Igauniju par "EuroBasket 2022" partneri

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Baltiešu akcijas kāpj: Itālija izvēlas Igauniju par "EuroBasket 2022" partneri
Igaunijas vīriešu basketbola valstsvienība. Foto: FIBA

Itālijas basketbola federācija (FIP) uzaicinājusi Igauniju par partneri "EuroBasket 2022" finālturnīrā, savukārt Gruzija vienojusies ar kaimiņvalsti Turciju, trešdien, 7. aprīlī, informēja FIBA preses dienests.

Vācijas basketbola federācija martā par partneri izvēlējās Lietuvu, bet Čehija talkā aicināja Poliju. Partnerība nozīmē, ka Igaunijas un Itālijas basketbolisti grupu turnīra spēles aizvadīs Milānā. Vācieši un lietuvieši sacentīsies Ķelnē, gruzīni un turki Tbilisi, kamēr čehi un poļi Prāgā.

Itālija un Igaunija spēlēja vienā kvalifikācijas grupā. Ziemeļnieki rīkoja “burbuļus”, tādēļ “Squadra Azzurra” uz Tallinu ceļoja divreiz. FIP prezidents Džovanni Petruki pauda sajūsmu par igauņu veikumu gan laukumā, gan ārpus tā.

Kaislība, dzīvīgums un organizācijas spējas ir tikai dažas no Igaunijas basketbola federācijas stiprajām pusēm – pēdējos gados tā ir ļoti izaugusi. Mūsu ceļojumos uz Igauniju pārliecinājāmies par igauņu kaisli pret basketbolu, kā arī vēlmi augt kā komandai, kura kvalificējusies finālturnīram. Ceru redzēt tādu pašu igauņu fanu siltumu un aizrautību kā Tallinas arēnā.”

Igaunijas basketbola federācijas prezidents Prīts Sarapū pauda līdzīgu prieku. “Esam tiešām pagodināti sadarboties ar vienu no izcilākajām basketbola valstīm. Tāda veida partnerība sniedz abām tautām papildus iespējas finālturnīrā. Esam priecīgi par iespēju strādāt kopā ar itāliešiem. Ticu, ka ieguvēji būs visi – rīkotāji, partneri, skatītāji un sportisti.”

Latvijas Basketbola savienība 2014. gadā izvēlējās Igauniju par partneri “EuroBasket 2015” grupas turnīra rīkošanai. Nākamā izvēle sekoja 2018. gadā – Zviedrija kļuva par Latvijas partneri “Women`s EuroBasket 2019” finālturnīrā.

“EuroBasket 2022” izloze notiks ceturtdien, 29. aprīlī, “Verti” koncertzālē Berlīnē un tai varēs sekot FIBA YouTube kanālā.

Izmantotie resursi:
Italy, Georgia to partner with Estonia, Turkey...

  -1 [+] [-]

, 2021-04-07 20:15, pirms 2 nedēļām
Šito sāpi vēl ilgi nevarēs aizmirst,paldies Robi,lai tevi Igaunija adoptē,Latvijā tev darbu neredzēt ....

     [+] [-]

, 2021-04-08 16:46, pirms 2 nedēļām
Jā, parūpējās mudaki par Covid dāvanu...

     [+] [-]

, 2021-04-09 16:57, pirms nedēļas
Super! Varēsim tepat kaimiņos atbalstīt izlasi... aaa, paga... :/