Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1, Did:0, useCase: 3

Dairis Bertāns: "Gribētos tikt astotniekā"

Andrejs Siliņš

Šodien pulksten 14:00 pēc Latvijas laika Spānijas galvaspilsētā Madridē ar Latvijas un Itālijas valstsvienību spēli sāksies Eiropas čempionāts U-18 izlasēm basketbolā. eSports.lv uz interviju aicināja vienu no šīs Latvijas izlases potenciālajiem līderiem Dairi Bertānu, kurš dalījās iespaidos gan par gaidāmo čempionātu, gan aizvadīto sezonu, gan saviem plāniem basketbolista karjerā.

Šodien sākas Eiropas čempionāts (EČ) U-18 izlasēm basketbolā, un Latvijas izlases pirmā spēle būs pret Itālijas valstsvienību. Kā kopumā vērtē pretiniekus grupu turnīrā? Kurus uzskati par neparocīgākajiem pretiniekiem un kurus noteikti vajadzētu uzvarēt?
(A grupa: Itālija, Igaunija, Francija, Latvija)

Mums ir paveicies, ka grupā ir igauņi, tomēr tas nenozīmē, ka spēle būs viegla. Gluži otrādi – spēlē favorīti būsim mēs, noteikti būs grūtāk noskaņoties nekā pret citām komandām. Arī itāļi šajā vecumā nav nekādi "monstri". Francija U-16 čempionātā pirms pāris gadiem arī bija mūsu grupā. Toreiz zaudējām tikai ar diviem punktiem, bet vēlāk franči spēlēja finālā. Kopumā grupa ir ļoti normāla.

Kuras izlases uzskatāmas par favorītēm visā turnīrā?
Tie paši francūži, turki... Mēs turkus pārbaudes spēlē uzveicām, taču viņiem nebija kādi pieci "džeki" no pamatsastāva, kas tanī laikā spēlēja U-19 pasaules čempionātā. Vēl spēcīgi noteikti būs lietuvieši, spāņi, kā jau mājinieki.

Kādi mērķi ir stādīti šai izlasei? Ko pats vēlies sasniegt šajā turnīrā?
Minimālais ir palikt A grupā, bet domāju, ka, reāli paskatoties, par astotnieku vajadzētu pacīnīties. Iepriekšējos čempionātos sanāca spēlēt par zemākām vietām, tāpēc pašam arī gribētos tikt labāko astoņu komandu skaitā.

Ko pats sagaidi no šī čempionāta?
Būs daudzi, kas mani jau pazīs un atcerēsies no U-16 čempionāta, zinās manu spēles stilu, tāpēc noteikti nebūs tik viegli kā U-16 laikā, kad visi viens otru redzēja bez maz vai pirmo reizi. Jāspēlē, jācīnās, tad jau redzēs, kā būs.

Jau ir pierasts, ka gandrīz katrā turnīrā esi valstsvienības līderis, bet turnīrā Kandavā vairāk spīdēja Jānis Kaufmanis. Kā vērtē savu sniegumu turnīrā?
Kandavā es spēlēju tikai vienā spēlē, pārējās bija vairāk vai mazāk otrais sastāvs. Kaufmanim pret zviedriem bija svarīgs metiens spēles beigās, bet viņš ļoti labi nospēlēja Baltijas kausā. Līderi? Noteikti Lauris [Mizis] būs viens no līderiem, tāpat Kaufmanis... Mums visās pozīcijās ir diezgan labi nokomplektēts sastāvs. Nekad jau visus 12 spēlētājus neizmanto, kādi astoņi būs tie, kas pamatā sadalīs spēles laiku. Kopumā nevienā no pozīcijām nav nekādi iztrūkumi.

Par "ASK/Juniors". Vai neuzskati, ka kluba "ASK Rīga" vadība/treneri izveidojuši pārāk lielu distanci starp šīm komandām, jo fārmklubs reāli nepilda tā funkcijas - spēlētāju apmaiņa starp komandām faktiski nenotika (atsevišķi spēlētāji, piemēram, Šēnhofs, tikai no "lielās komandas" tika nosūtīti uz fārmklubu). Citi jaunie tāpat netika spēlēt "lielajā komandā" - treneris Butauts viņiem nemaz tādu iespēju nedeva?
Pāris spēlētāji no "Juniora" tika uz "lielo" komandu, bet nu pie spēlēšanas viņi tā nopietni netika, tas tiesa. Reāli vērtējot, diezin vai kāds no "Juniora" varētu aizvietot "ASK" pamatspēlētājus. Pats, protams, vēlētos izmēģināt spēkus pie "lielās" komandas, labs variants būtu trenēties pie "ASK", bet spēlēt "Juniorā". Sezonas vidū, kad "ASK" bija ļoti daudz spēļu, arī mums ar [Juri] Patmalnieku piedāvāja spēlēt, bet mēs izlēmām palikt "Juniorā". Tur mums nebūtu nekāds spēles laiks. Ja varētu abās komandās spēlēt, tad varbūt...

Vai uzskati, ka Latvijas basketbola interesēs ir, ka veidojas klubi, kur sākumsastāvā nereti ir tikai viens Latvijas basketbolists?
Diezin vai tas nāk Latvijas basketbolam par labu jaunu spēlētāju izaudzināšanā, bet vietējā čempionāta līmenis tomēr ceļas līdz ar dažādu ārzemnieku spēlētāju piesaistīšanu.

Kā beigās izvērtās tava pāriešana no Valmieras uz Rīgu? Vai esi saglabājis labas attiecības ar Valmieru pēc šī notikuma?
Ar treneriem nav nekādas problēmas. [Varis] Krūmiņš tagad ir arī U-18 izlases galvenais treneris un nekādu nesaprašanos starp mums nav. Menedžeris [Jānis] Kļaviņš gan negribēja laist prom. Vēl pēc tam, kad naudu samaksāja, trīs sezonas pirmās spēles nevarēju spēlēt... Bet ne mirkli nenožēloju, ka izvēlējos doties uz "Junioru" pie trenera [Valda] Valtera.

Kur slēpjas Valtera talants izaudzināt jaunos basketbolistus?
Tas nav nekāds talants, vienkārši... pat nevar tā izstāstīt. Treniņi pie Valtera ļoti atšķiras no treniņiem Valmierā, viss notiek pavisam citādāk.

Kur nākamsezon spēlēsi? Vai gadījumā nesekosi līdzi Valteram uz "VEF Rīga "?
Piedāvājums ir, bet šobrīd man ir līgums ar "ASK". Teicu Valteram, ka, ja viņš vēlas mani, jārunā ar kluba vadību, varbūt ir iespējams mani izīrēt. Vispār es būtu gatavs doties uz "VEF Rīga", viņi spēlēs SEB Baltijas Basketbola līgas otrajā divīzijā. Domāju, ka pēc Eiropas čempionāta viss kļūs skaidrāks.

Vai pēc veiksmīgās sezonas bijuši arī piedāvājumi no ārzemēm?
Konkrēti neko nezinu, bet sezonas laikā daudzi esot sekojuši līdzi manām gaitām un zinu, ka tagad čempionātā arī daudzi sekos tieši manai spēlei. Teorētiski, protams, ir iespējams, ka sezonu sākšu jaunā klubā, bet mani šeit vēl joprojām tur skola. Tālāk gan vēl neesmu izlēmis, ko darīt un kur iet mācīties. Jāpabeidz 12.klase un tad redzēs, kādi būs piedāvājumi. No tā arī varētu būt atkarīgs, ko tālāk darīšu ar mācībām.

Par studēšanu un spēlēšanu ASV neesi domājis?
Nē, uzskatu, ka tur lielākas iespējas ir meitenēm nevis "džekiem". Ir ļoti jāpaveicas, lai tiktu kādā labā vietā. Tur neviens ar tevi neauklējas, jādara viss, ja nevari, pats vainīgs.

Kuras ir tavas spēcīgākās un vājākās puses?
Stiprākās noteikti ir uzbrukums, ātrs metiens. Vājākās – aizsardzība, nav spēka tik daudz, lai varētu kārtīgi cīnīties, bet pie tā tiek strādāts.

Mēnesi pēc U-18 izlases pirmās spēles savā čempionātā pirmo spēli EČ aizvadīs Latvijas "lielā" izlase. Kādas priekšnojautas par čempionātu, kāds tas izvērtīsies Latvijas izlasei?
Spēlē pret Portugāli noteikti vajadzētu izcīnīt uzvaru. Kā jau iepriekšējā čempionātā pierādījās, Latvija var spēlēt arī ar spāņiem. Toreiz piedzīvojām zaudējumu tikai spēles pagarinājumā. Ap Biedriņa iesaistīšanu izlasē ir sacelta liela ažiotāža. Ja paveiksies, varam cīnīties par labāko astotnieku.

Vai nejūties gatavs jau tagad izmēģināt spēkus "lielajā" izlasē?
Gribētos jau izmēģināt. Tomēr, ja uzbrukumā vēl varētu aizskriet un iemest, tad aizsardzībā vēl neesmu tik spēcīgs, lai pilnvērtīgi cīnītos ar pārējiem. Pie tam manā pozīcijā izlasē jau tā ir ļoti liela konkurence...

Kādi ir tavi mērķi un sapņi basketbolā? Vai NBA sapnis ir īstenojams?
Domāju, ka Eirolīgā līmenis ir pat augstāks kā NBA. To pierāda spēles, kad NBA klubi atbrauc uz Eiropu un piedzīvo zaudējumus. Līdz draftam man vēl patālu [Dairim ir 18 gadu, eiropiešiem drafts ir no 21 gada vecuma], bet domāju, ka pieteikšos, kad pienāks laiks.

Tu esi uzaudzis basketbola ģimenē...
Kad vēl Rūjienā dzīvojām, gan mamma, gan tētis strādāja par sporta skolotājiem, līdz ar to visu laiku dzīvojos pa sporta zāli. Braucu līdzi tētim uz spēlēm. Brālis nupat atbrauca no Serbijas [U-15 izlase piedalījās Eiropas Jaunatnes olimpiādē], nebiju redzējis visu vasaru, izaudzis jau gandrīz manā augumā. Kas zin, varbūt būs labāks par mani kādreiz (smaida).

Spēļu kalendārs.
A grupa.

03.08. Itālija – Latvija 14:00
04.08. Latvija – Igaunija 15:00
05.08. Francija – Latvija 16:45

Latvijas U-18 izlases sastāvs:
Dairis Bertāns
Lauris Blaus
Jānis Kaufmanis
Roberts Mednis
Lauris Mizis
Mikus Sokolovs
Guntars Strāķis
Jānis Strēlnieks
Antons Vilciņš
Oskars Virsis
Kristers Zeidaks
Ingmārs Zirnis

Galvenais treneris: Varis Krūmiņš

Izmantotie resursi:
www.fibaeurope.com
1 2 3 85 komentāri

     [+] [-]

, 2007-08-03 09:19, pirms 15 gadiem
Veiksmi!

     [+] [-]

, 2007-08-03 09:23, pirms 15 gadiem
nesapratu par to draftu.. vaitad eiropiesi NBA drafta var pieteikties tikai 21 gada vecuma ?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-08-03 09:28, pirms 15 gadiem
nu džeks galīgi ir iegājis sviestā rīgā dzīvodams,bet tāds jau ir laucinieku liktenis kad parādās lilpilsētas nakts uzdzīves iespējas.Sagribējās jau uz lielo izlasi,bet ir dzirdēts ka viņa basketbolista attīstība sāk strauji kristies,to jau vairāku kluba treneri ir uzsvēruši ( rīga.tusiņi,meitenes utt...)
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-08-03 09:30, pirms 15 gadiem
Jā tā ir eiropas izcelsmes spēlētājiem. novēlu veiksmi basketbolistiem un personīgi Zeicim!

     [+] [-]

, 2007-08-03 09:30, pirms 15 gadiem
nu lai veicas

     [+] [-]

, 2007-08-03 09:36, pirms 15 gadiem
Nu bet ka tad Biedrins tika drafta, vinam bija 18 nevis 21

     [+] [-]

, 2007-08-03 09:39, pirms 15 gadiem
kas pa sviestu strakjis izlase.. [cenzēts]. tad jau labaak celmu vajadzeeja.. galiiigs sviests bet nu var ju buut..kaut gan speles laix tapat vinjam buss nieciigs!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-08-03 09:42, pirms 15 gadiem
KOKSI HAHAHAH

     [+] [-]

, 2007-08-03 09:44, pirms 15 gadiem
kas ta pa hujnu ir www.uvme.biz/285678AK, kas jadara kad pieregjisteejas.. kas vispar tas ir?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-08-03 09:52, pirms 15 gadiem
jau izmantoju..
kaa tur vares pelniit?

     [+] [-]

, 2007-08-03 09:52, pirms 15 gadiem
vai tu esi no valmieras?džeks reāli progresējis un vēl progresēs,tā kā beidz savu žulti izvelt kur nevajag

Citāts:

Publicējis kļauzas
nu džeks galīgi ir iegājis sviestā rīgā dzīvodams,bet tāds jau ir laucinieku liktenis kad parādās lilpilsētas nakts uzdzīves iespējas.Sagribējās jau uz lielo izlasi,bet ir dzirdēts ka viņa basketbolista attīstība sāk strauji kristies,to jau vairāku kluba treneri ir uzsvēruši ( rīga.tusiņi,meitenes utt...)

     [+] [-]

, 2007-08-03 09:56, pirms 15 gadiem
lai veicas... cereesim uz labaako astotnieku
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-08-03 10:24, pirms 15 gadiem
koksis, šodien 10:01
tev iedos mājaslapu, kur varēsi salikt online spēles un tad pelni naudu, kad visi klikšķinās uz tavām spēlēm, tā kā pats arī varēsi spēlēt spēles un pelnīsi naudu, spēlējot online spēles, liekas vienkārši bet tā ir, vienīgi vajag savākt pēc iespējas vairāk cilvēku, lai ir lielāka komanda, un tad būs lielāks piķis


muahahahaha , kārtējā pirmīda, savāc baru muļķu un tas, kas to noarganizē dabū kāpostu. Uz priekšu veči , samet koksim naudu, ja pašiem tā navajag

     [+] [-]

, 2007-08-03 10:31, pirms 15 gadiem
pats asv mēģināju tikt spēlet, bet ja tu neesi 2,10 vai ari super precīzais snaiperis no troikas tev tur nav ko meklēt! a pa tām meitenēm jau taisnība ir, vinjam nedaudz vieglak ir tur tikt pie spēlēšanas!

     [+] [-]

, 2007-08-03 10:32, pirms 15 gadiem
Paskaidrojiet ludzu kad un kapec ieviesa tadu stulbu likumu, ka Eiropiesi drafta var pieteikties tikai no 21 gada vecuma

     [+] [-]

, 2007-08-03 10:33, pirms 15 gadiem
koksisun okrobra beigaas tu sapratiisi, ka esi pakaasis laiku naktsmieru utt, jo viss tas bijis prieksh kakiem
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-08-03 10:46, pirms 15 gadiem
eirolīgā augstāks līmenis par nba? viņš ir silms vai kā. kad nba klubi spēlēja tās pārbaudes spēlēs ar eirolīgas klubiem, tad viņi tiko bija uzsākuši trenēties vispār. gribētu redzēt, kad sezonas vidū, piemēram, cska uzvar spurs
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-08-03 10:48, pirms 15 gadiem
ej taču [cenzēts] koksi ar savām stulbajām piramīdām. Arī citi portāli, pat finasu jau piedirsti ar šito reklāmu. Bet tie muļķi, kas tur reģistrējas, padomājiet ar galvu. Jūs jau esas tie muļķi, kas koksim līdzīgiem peļņu sagādā
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-08-03 10:52, pirms 15 gadiem
esmu redzejis ka chalis spele, mums izredzu

     [+] [-]

, 2007-08-03 10:52, pirms 15 gadiem
sulcs
tu jokeris esi??
Strāķis normaali kapaa,ja kas!!
viniem ir jau 2vi saspeeles vadiitaaji,kam viniem tresso???

     [+] [-]

, 2007-08-03 10:56, pirms 15 gadiem
loti precizs texts par NBA !

     [+] [-]

, 2007-08-03 10:58, pirms 15 gadiem
protams, protams, jādabūs savā komandā daudz loši, kas tev naudu sanes. No gaisa tak kāposts nekritīs......
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-08-03 11:06, pirms 15 gadiem

Citāts:

Publicējis antuanito
eirolīgā augstāks līmenis par nba? viņš ir silms vai kā. kad nba klubi spēlēja tās pārbaudes spēlēs ar eirolīgas klubiem, tad viņi tiko bija uzsākuši trenēties vispār. gribētu redzēt, kad sezonas vidū, piemēram, cska uzvar spursNu vispār jau tajā laikā arī Eiropieši ir tikai nesen uzsākuši trenēties, bet sezonas vidū, vai uz beigām jau varētu arī pārbaudīt...
1 2 3 85 komentāri