Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

Timma: "Starpsezonu pirmoreiz aizvadīju bez līguma, jo mērķis bija NBA"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Timma: "Starpsezonu pirmoreiz aizvadīju bez līguma, jo mērķis bija NBA"
Jānis Timma. Foto: unics.ru

Krievijas kluba Kazaņas UNICS latviešu basketbolists Jānis Timma šajā komandā iesaistījās sezonas gaitā, jo vasarā uzsvaru lika uz centieniem iekļūt Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubā un tādējādi laicīgi neparakstīja līgumu Eiropā. Latvietis atklāj, ka uz mēnesi noslēgtais kontrakts viņam nerada spiedienu.

Atgādinām, ka novembra vidū tika paziņots par noslēgto līgumu.

Pirmajā mačā jums bija neliels spēles laiks. Spēļu ritmā izlēma iesaistīt pamazām?
- Tas ir jautājums trenerim, ne man. Velimirs Perasovičs [kluba galvenais treneris] tajā brīdi tā redzēja manu gatavību un lomu komandā. Tas ir viņa lēmums, nezinu, ar ko tas saistīts. Ir liela atšķirība - trenēties individuāli vai kopā ar komandu. Spēle ir labākais treniņš. Ar katru maču uzņemu apgriezienus, lai atgrieztos savā labākajā līmenī.

Vai jums ir svarīgs spēles laiks un vieta starta pieciniekā?
- Protams, tas ir svarīgi, gribas spēlēt. Tāpēc strādāju, trenējos un uzņemu sportisko formu formu. Ar laiku viss būs labi.

Ar jums noslēgts līgums uz mēnesi. Vai tas spiež uz jums? Būtībā dažu spēļu laikā izšķirsies jūsu tālākais liktenis...
- Nē, mans liktenis noteikti neizšķirsies sešās spēlēs. Tādējādi nejūtu spiedienu.

Šogad spēlējāt NBA Vasaras līgā. Cik lielā mērā tas bija pareizs lēmums?
- Galvenais, ka ieguvu spēļu pieredzi. Parādīju sevi, sapratu, kas tur notiek. Skatāmies tālāk, runājam, aģenti strādā arī otrpus okeānam. Grūti novērtēt - pareizs vai nepareizs lēmums. Ja reiz tā izlēmu, tad man tas bija vajadzīgs, tajā brīdī izvēlējos tieši tādu savas karjeras turpinājumu.

Bijāt apbēdināts, ka tad neizdevās nostiprināties NBA?
- Uz to situāciju neskatos emocionāli. Saprotu, kāpēc sanāca tā. Kaut kur pieļāvu kļūdas, tāpēc nesanāca gribētais. Nākotnē tādas kļūdas vairs neatkārtošu.

29 gadi ir pareizais vecums braukšanai uz NBA Vasaras līgu? Parasti to dara jaunāki basketbolisti.
- Man šķiet, ka nav starpības, kad doties uz Vasaras līgu, bez tam es braucu jau trešo reizi. Šajā vasarā man pirmo reizi dzīvē nebija kontrakta ar kādu klubu. Savas dzīves laikā nekad nebiju aizvadījis starpsezonu bez kontrakta. Pirmoreiz izvēlējos tādu variantu, ka līdz Vasaras līgas beigām neparakstīšu nekādu piedāvājumu. Jo mans mērķis ir nokļūt NBA - uz to es gāju ar dažādām metodēm.

Tātad bija varianti parakstīt līgumu agrāk?
- Bija dažādi varianti, bet negribu runāt par detaļām. Mana prioritāte bija nokļūšana NBA.

Kādu redzat savu lomu šajā UNICS komandā?
- Esmu ieradies pastiprināt komandu, treniņos un mačos dot jaunu enerģiju. Treneris mani izmanto tā, kā uzskata par vajadzīgu dotajā brīdī, bet es daru visu, lai komanda uzvarētu.

Izmantotie resursi:
sport-express.ru

  +3 [+] [-]

, 2021-12-02 04:18, pirms 2 mēnešiem
labi,varbūt viņš ir nolaidies pats,bet arī trenneri nemāk izmantot viņu.Piemeram ,tāds kuilis,pat izlasē viņu neizmantoja ar spēli postā,tas pats arī klubos,ar tādu ķermeni viņš mašīna postā ir!Ja ne pirmā tad otrā opcija viņš pat lielos klubos viņš varētu būt!Bet par nba...Baigi jau sildīt beņķi nav jēga.Un būsim reāli,neviens starta 5 nedos viņam.

  -1 [+] [-]

, 2021-12-02 06:16, pirms 2 mēnešiem
Ar NBA labu laiku bija jau jāmet miers. Neviens viņu tur neņems! Ar krievu klubiem noteikti saistīts būs kaut vai sievas dēļ.

  +1 [+] [-]

, 2021-12-02 07:40, pirms 2 mēnešiem
Muhameds99 rakstīja: Ar NBA labu laiku bija jau jāmet miers. Neviens viņu tur neņems! Ar krievu klubiem noteikti saistīts būs kaut vai sievas dēļ.
Tur komandu komplektē skatoties kas ir sieva!!! O,krievene,tad jau drīkst kapāt!

  +1 [+] [-]

, 2021-12-02 08:31, pirms 2 mēnešiem
Grūti jau spriest tā no malas, bet manuprāt viņam būtu jāparāda sevi kā stabilu pamatpiecinieka spēlētāju kādā no top Eiropas komandām, lai 29 gados vēl cerētu, ka kāds tevi ieraudzīs no NBA. Kāds pamats cerēt, ka kaut kas tāds pēkšņi notiks, ja pēdējos gados Timma laukumā neko izcilu nav rādījis? Skaidrs, ka NBA potenciāls bija, bet, kā pats atzīst, pieļautās kļūdas to neļāva realizēt.

  -1 [+] [-]

, 2021-12-02 09:17, pirms 2 mēnešiem
frizura vainiga, reti pretiga!!!

     [+] [-]

, 2021-12-02 09:33, pirms 2 mēnešiem
Man tas vairāk izklausās pēc "man pilnīgi pofig par tām 6 spēlēm"

     [+] [-]

, 2021-12-02 10:32, pirms 2 mēnešiem
Nevarēja atrast komandu Eirolīgā paliekot bez darba, bet vēl sapņi par NBA. Jānolaižās reiz uz zemi Janka.

     [+] [-]

, 2021-12-02 11:15, pirms 2 mēnešiem
salming18 rakstīja: labi,varbūt viņš ir nolaidies pats,bet arī trenneri nemāk izmantot viņu.Piemeram ,tāds kuilis,pat izlasē viņu neizmantoja ar spēli postā,tas pats arī klubos,ar tādu ķermeni viņš mašīna postā ir!Ja ne pirmā tad otrā opcija viņš pat lielos klubos viņš varētu būt!Bet par nba...Baigi jau sildīt beņķi nav jēga.Un būsim reāli,neviens starta 5 nedos viņam.
Nu es tev piekrītu par to posta lietu, bet te ir vien liels BET. Tu jau kā treneris vari zīmēt ģeniālas izspēles postā, bet tas neko nedos ja spēlētājs mīl mest trinīšus (tas vieglāk un nav tik ssāpīgi). Auguma dotības Jankam ir, bet nu viņš nav fiziskais darba rūķis, vairāk uz to otro pusi ...

     [+] [-]

, 2021-12-02 17:56, pirms 2 mēnešiem
salming18 rakstīja: labi,varbūt viņš ir nolaidies pats,bet arī trenneri nemāk izmantot viņu.Piemeram ,tāds kuilis,pat izlasē viņu neizmantoja ar spēli postā,tas pats arī klubos,ar tādu ķermeni viņš mašīna postā ir!Ja ne pirmā tad otrā opcija viņš pat lielos klubos viņš varētu būt!Bet par nba...Baigi jau sildīt beņķi nav jēga.Un būsim reāli,neviens starta 5 nedos viņam.
Cik ta vispār mūsdienās kāds postā spēlē.. Izlasē Timma ik pa mirklim spēlēja postā, bet skaidrs, ka ne visas spēles garumā.

     [+] [-]

, 2021-12-05 14:39, pirms 2 mēnešiem
Būtu labi Jānim saprast pašam, ka viņa NBA vilciens ir aizbraucis. Lai cik ātru taksi ņemtu, viņam to vairs nepanākt. Vēl jautājums, vai Timma var kādā Eiropas TOP klubā kļūt par stabilu pirmā piecnieka veci... Kaut savā dzīvē puisis neprata pareizi izdarīt, un te nu ir rezultāts.

     [+] [-]

, 2021-12-05 14:41, pirms 2 mēnešiem
Precizēju - kaut ko savā dzīvē (un te es nedomāju tikai basketbola laukumu)...