Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Laksas pārstāvētās komandas galvenais treneris izlaidīs WNBA sezonu

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Laksas pārstāvētās komandas galvenais treneris izlaidīs WNBA sezonu
Dens Hjūzs. Foto: Seattle Storm

Sietlas "Storm" galvenais treneris Dens Hjūzs (Dan Hughes) paaugstināto veselības risku dēļ izlaidīs 2020. gada WNBA sezonu, pirmdien, 29. jūnijā, informēja kluba preses dienests.

Sešdesmit piecus gadus vecais speciālists piedalījās līgas veiktajā medicīnas apskatē un pēc konsultācijas ar personīgo ārstu konstatēja, ka pakļauts augstākam (citu slimību) riskam, ja saslimtu ar elpceļu vīrusu.

“Lai gan “Storm” ģimene ir ļoti sarūgtināta, ka Dens šosezon nevarēs pievienoties komandai, viņa veselība un ģimene ir galvenā prioritāte. Zinām, ka viņš turpinās atbalstīt vienību sezonas gaitā,” teica kluba ģenerālmenedžera Ališa Valavanis.

Hjūza vietā par galveno treneri iecelts viņa palīgs Gerijs Klopenburgs (Gary Klopenburg). Viņš pirmo reizi strādāja organizācijā no 2000. līdz 2002. gadam, bet 2017. gadā atgriezās Sietlā pēc strādāšanas dažādos NBA un WNBA klubos.

Klopenburgs divreiz jau veica “Storm” pagaidu galvenā trenera pienākumus. Pirmo reizi tas notika 2017. gadā pēc galvenā trenera maiņas. Otro reizi – 2019. gadā, kad Hjūzs atguvās pēc vēža audzēja izoperēšanas.

Par Klopenburga asistenti kļūs Noela Kvinna (Noelle Quinn). Viņa līgā nospēlēja 12 sezonas, 2018. gadā “Storm” rindās kļūstot par WNBA čempioni. Pērn viņa pievienojās klubam kā trenere. Kvinna būs atbildīga par uzbrukuma stratēģiju.

Hjūzs skautoja Kitijas Laksas spēles gan (2018. gada Pasaules kausā) Tenerifē, gan NCAA, gan Eirolīgā, spēlētāja 20. aprīlī teica sarunā ar Sportacentrs.com. WNBA 2020. gada draftā “Storm” izvēlējās latvieti ar 11. numuru. Vienošanās paredz, ka Laksa klubam pievienosies 2021. gadā.

Izmantotie resursi:
https://storm.wnba.com/news/dan-hug...
https://www.espn.com/wnba/story/_/i...
Kitija Laksa: "Palieku ar abām kājām uz zemes"