Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Latviete netiek iekļauta Austrālijas sastāvā Tokijas spēlēm

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Latviete netiek iekļauta Austrālijas sastāvā Tokijas spēlēm
Sāra Blicavs. Foto: Basketball Australia

Austrālijas sieviešu basketbola valstsvienības galvenā trenere Sendija Brondello trešdien, 26. maijā, nosauca 12 spēlētājas, kuras piedalīsies Olimpiskajās spēlēs Tokijā. Sastāvā nav atradusies vieta Sārai Blicavs.

Divpadsmitniekā iekļautas četras debitantes – Rebeka Alena, Tesa Medžena, Ezi Magbegora un Alana Smita. Dženna Ohī, Keitija Ebzerija, Keila Džordža, Tesa Leivija, Leilani Mičela, Stefānija Talbota un Marianna Tolo turnīrā piedalīsies otro reizi, savukārt Elizabete Kembedža – trešo reizi.

Latvijas un Austrālijas pilsone Blicavs 2020. gada 20. decembrī kļuva par Austrālijas čempioni “Jayco Southside Flyers” rindās. Spēka uzbrucēja 2021. gadā 22.-28. martā kopā ar Alanu Smitu un vēl 14 spēlētājām piedalījās valstsvienības treniņnometnē Goldkoustā.

Vēl sešas kandidātes – Eiropas kausa ieguvēja Rebeka Alena (Valencia Basket), Elizabete Kembedža, Tiana Mangakahija (Syracuse), Džeza Šellija (Oregon), Marianna Tolo un Samanta Vitkomba (Galatasaray) martā bija aizņemtas citur.

Tokijas braucēju sarakstā iekļuva 9 treniņnometnes dalībnieces – Ebzerija, Džordža, Leivija, Medžena, Magbegora, Mičela, Ohī, Smita un Talbota. Klāt nāca WNBA spēlētājas Kembedža un Alena, kā arī pieredzējusī garā spēlētāja Tolo.

Sešas valstsvienības dalībnieces šovasar spēlē WNBA, tai skaitā Alena (New York Liberty), Kembedža (Las Vegas Aces), Magbegora (Seattle Storm), Mičela (Washington Mystics), Smita (Phoenix Mercury) un Talbota (Seattle Storm). Sastāvā nav iekļautas Šaila Hīla (Chicago Sky) un Samanta Vitkomba (Liberty).

Blicavs 2021. gada 22. martā parakstīja treniņnometnes līgumu ar “Mercury”, pašā nometnē uzturoties 18 dienas. Latviete 8. maijā Fīniksā un 10. maijā Sietlā piedalījās treniņspēlēs pret Kitijas Laksas pārstāvēto “Storm”, taču tika atskaitīta divas dienas pirms WNBA sezonas sākuma.

Austrālijas sastāvs Tokijas spēlēm

SpēlētājaVecumsOSPoz.Pavalsts
Rebecca Allen28DebijaFViktorija
Elizabeth Cambage292012/2016CViktorija
Katie Ebzery312016GJaundienvidvelsa
Cayla George322016CKvīnslenda
Tessa Lavey282016GViktorija
Tess Madgen30DebijaGViktorija
Eziyoda Magbegor21DebijaCViktorija
Leilani Mitchell352016GJaundienvidvelsa
Jenna O`Hea332012G/FViktorija
Alanna Smith24DebijaFViktorija
Stefānija Talbota262016FDienvidaustrālija
Marianna Tolo312016CACT/Kanbera

“Opālu” kapteine būs Dženna Ohī. “Paziņojums radīja dažādas emocijas – ir liela atvieglojuma sajūta. Pēdējie 24 mēneši bija sarežģīti, jo Spēles tika atliktas. Esmu lepna par katru un ikvienu spēlētāju par viņu spēku un izturību atlases procesā. Esam gatavas sanākt kopā un cīnīties par medaļu.”

Trīsdesmit gadus vecā Tesa Medžena ir sajūsmā par olimpisko debiju. "Pēc 10 gadiem komandā esmu piepildījusi sapni. Tas parāda, ka nekad nevajag atteikties no sapņiem un jāturpina katru dienu strādāt, lai tos piepildītu."

“Mums ir labi augumi, ātrums, sīkstums, daudzpusība un pieredze – visas īpašības, kuras būs nepieciešamas liela spiediena apstākļos,” video zvanā no Fīniksas teica galvenā trenere Sendija Brondello. “Līdz pirmajai spēlei varēsim gatavoties 19 dienas.”

Izmantotie resursi:
https://australia.basketball/blog/2...