Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Anda Kuzmina sāk treneres gaitas ASV basketbolā

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Anda Kuzmina sāk treneres gaitas ASV basketbolā
Anda Kuzmina 2022. gada maijā. Foto: privātais arhīvs

Anda Kuzmina pēc piecām sezonām NCAA basketbolā pievienojusies "Minot State University Beavers" sieviešu komandas treneru štābam, TTP absolvente otrdien, 21. jūnijā, pastāstīja Sportacentrs.com .

Aizsardze aizvadīja 135 spēles, tostarp no 2017. līdz 2021. gadam pārstāvēja NCAA pirmās divīzijas komandu “University of South Carolina at Upstate”. Anda Kuzmina 68 no 108 spēlēm sāka "Spartans" starta pieciniekā, vispirms sacenšoties "Atlantic Sun", pēc tam "Big South" līgā.

Piektajā sezonā latviete pievienojās “Western Colorado” komandai. Otrās divīzijas vienība bāzējās Klinšu kalnos – 7723 pēdas jeb 2354 metrus virs jūras līmeņa. Kuzmina 13 no 27 spēlēm sāka “Mountaineers” starta pieciniekā.

Treneres gaitu sākums nebija nejauša izvēle. “Jau pirms braukšanas uz Kolorādo man bija doma par to. Galīgu lēmumu gan pieņēmu pavisam nesen. Kad bija jāizlemj – turpināt spēlēt vai palikt un izmantot iespējas Amerikā, izšķīros par palikšanu. Vienmēr bijusi vēlēšanās uzzināt vairāk, vai man “ir iekšā” uz trenēšanu. Piesaista arī Amerikas kultūra un pieeja trenera darbam.

Kuzmina zina, ko vēlas. “Šobrīd man ir mērķis iegūt maģistra grādu, kā arī iegūt pieredzi trenera darbā. Nākamie divi gadi sniegs atbildi, vai vēlēšos turpmāko dzīvi saistīt ar trenera darbu vai ko citu. Esmu gatava izaicinājumam un pat dzenos pēc tāda “challenge”. Man vēl daudz jāmācās, bet ticu un zinu, ka esmu spējīga uz to.”

“Otrs aspekts, kādēļ vēlos būt treneru profesijā, saistīts ar psiholoģiju,” turpināja uzņēmīgā meitene. “Treneriem ir liela nozīme jauno spēlētāju dzīvē, nenmaz nerunājot par to, kā basketbols norūda cilvēku un sniedz daudzas noderīgas dzīves mācības. Pašai bijis tuvu pie 20 treneriem, neskaitot trenerus. Nedaudz esmu paņēmusi no katra.”

Pirms lēmuma pieņemšanas Anda runājusi un konsultējusies ar daudziem treneriem. “Pašreizējā “Buffalo University” galvenā trenere Bekija Bērka (Becky Burke) bija mana trenere “USC Upstate” ceturtajā gadā. Viņa kaut kā “atvēra acis” un sāka man likt analizēt tālākās iespējas. Piemēram, “ātrāk vai vēlāk tev būs jābeidz (spēlēt), tas ir tikai laika jautājums”. Tik pašsaprotami, lai gan grūti pieņemami. Šobrīd esmu nolēmusi izmantot Amerikas sniegtās iespējas un esmu ļoti pateicīga.”

Kuzmina strādās “Minot State University” galvenā trenera Maika Branta (Mike Brandt) vadībā. Viņa komandā būs arī asistenti Kouls Edvardss (Cole Edwards) un Ambera Renca (Amber Renz), kā arī brīvprātīgā trenere Amaura Branta. Ziemeļdakotas komanda sacenšas NCAA otrajā divīzijā.

“Beavers” sezona sāksies oktobra beigās.

Izmantotie resursi:
https://www.kfyrtv.com/2022/06/15/m...
Anda Kuzmina kļūst par piekto Latvijas spēlētāju Kolorado