Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Ilze Jākobsone: "Dzimšanas dienā spēlēt kopā ar māsu bija fantastiski"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Ilze Jākobsone: "Dzimšanas dienā spēlēt kopā ar māsu bija fantastiski"
Ilze Jākobsone
Foto: Vladislavs Proškins, f64

"Finālsērijā jāspēlē labāk un labāk jārealizē (savas) iespējas. Pārāk daudz gaidījām viens uz otru, nedarījām savas lietas un spēlējām pārāk lēni," izcīnot uzvaru Latvijas Sieviešu basketbola līgas pirmajā finālspēlē, teica "TTT Rīga" galvenais treneris Aigars Nerips.

Ilze Jākobsone, "Vega 1/Liepāja" spēlētāja

"Piekrītu, ka bijām tuvu sensācijai. Beigās nedaudz nenoticējām. Viņām iekrita, mums neiekrita...zaudējām. Skatoties pēc rezultāta, jāsaka, ka šī bija labākā Liepājas spēle. Sidnija Kārtere vairākas reizes iekrita kāju darbībā, taču pret TTT ar to nepietiek. Ja izkrīt viena spēlētāja, nāk nākamā – viņām ir lielākas rezerves.

Māsas pievienošanās komandai? Fantastiski un superīgi! Esmu ļoti priecīga, ka māsa pēc viena gada pauzes rāda ļoti cienījamu sniegumu. Spēlējusi Jaunajā sieviešu basketbola līgā, kur, pieļauju, ir savādāks līmenis. Cepuri nost viņai! Bija lieliski dzimšanas dienā spēlēt daudzu atbalstītāju priekšā, tikai žēl, ka neuzvarējām. Tad būtu pavisam burvīgi."

Armands Misus, "Vega 1/Liepāja" galvenais treneris

"Pirmkārt, jānotic, ka varam uzvarēt. Liels paldies komandai par pieturēšanos pie spēles plāna. Bija metieni, kas neiekrita. Pretiniecēm bija par 14 uzbrukumiem vairāk. Tas mūs kausēja, arī kļūdu bija nedaudz par daudz.

“Pick-and-roll” sadarbību izpilde bija viens no mūsu uzdevumiem. Daļa sanāca, taču beigās vairākas reizes nominstinājāmies. Ja uzvara ir tik tuvu, tā jāpaņem! Pēdējā pilnajā uzbrukumā metienam bija jābūt no augšas. Sanāca tā, ka līdz metienam uzreiz netikām un bumba aizgāja līdz Laurai (Auderei). Viņa pieņēma lēmumu – gāja, saasināja. Netrāpīja.

Emīlija Grava neveiksmīgi izmežģīja potīti Latvijas jaunatnes basketbola līgas spēlē. Būtu noderējusi šodien – varētu nomainīt Ievu (Vītolu), savākt bumbas. Iepriekšējās spēlēs Emīlija izskatījās pietiekami labi. Ceru, ka uz otro spēli viņa būs atpakaļ."

Baiba Eglīte, "TTT Rīga" spēlētāja

"Lieldienu brīvdienas mūs neietekmēja. Nedaudz iespaidoja izmaiņas sastāvā – Anda (Eibele) guva savainojumu, pati neiegāju spēlē kā vajadzēja, Rūta (Veidere) saslimusi. (Paliekot deviņām spēlētājām), nevarējām izpildīt treniņu darbu, ko treneris bija sagatavojis pirmajai spēlei.

Pretinieču darbībās nebija īpašu pārsteigumu. Liepājas meitenes ir malači – cīnījās! Zinām un esam gatavas, ka viņas tāpat neko neatdos. Vairāk nebijām gatavas pašas. Neiekrita metieni, sanāca stresains sākums un tas padarīja spēli līdzīgu.

Treneris puslaika pārtraukumā uzbļāva, lai mūs uzmundrinātu. Arī pašas sapratām (situāciju), mēģinājām uzmundrināt viena otru, lai spēle ievirzītos mums labvēlīgā gultnē. Pēdējās sekundēs galvenais bija neļaut iemest tālmetienu, jo trīspunktnieki ir viens no ieročiem, ar kuriem Liepāja var noturēties spēlē – dot pretiniekiem emocionālu pagrimumu. Groza apakšā mums klājas labāk."

Aigars Nerips, "TTT Rīga" galvenais treneris

"Labi nobremzējām Liepājas pēdējos trīs uzbrukumus, ieskaitot pirmo izmisuma metienu. Skaidrs, ka finālsērijā jāspēlē labāk un labāk jārealizē (savas) iespējas. Pārāk daudz gaidījām viens uz otru, nedarījām savas lietas un spēlējām pārāk lēni.

Par daudz improvizējām bez turpinājuma. Ja improvizē – uzņemies aktīvu darbību! Par to bija saruna ģērbtuvēs. Par daudz nogājām nost no sadarbībām, komandas spēles, kas ir mūsu stiprā puse. Gan pret zonu, gan cilvēks-cilvēks aizsardzību.

Protams, jāiemet arī brīvie metieni. Ja nevar iemest – jābūt cīņai. Vērtējot kopumā, par cīnīšanos nevaru pārmest nevienai spēlētājai. Pietrūka komunikācijas pret Liepājas “pick-and-roll” sadarbībām. Beigās cīņa dominēja. Izturējām, uzvarējām un sērijā ir 1-0.

Dažos gadījumos Liepāja pat neizspēlēja “pick-and-roll”, vienkārši mūsu aizsardzībā bija atstāta brīva vieta. Ieskrien iekšā un iemet no apakšas. Tās ir paviršības, nekas cits. Pietiekami daudz esam seguši un maz ielaiduši, arī Eirokausos. Rādītāji apmēram tādi paši, tikai jāiemet vairāk. Nedrīkstam tik viegli zaudēt punktus, “pikīša” kļūdās vairāk bija pašu, nekā pretinieku vaina.

Otrajā puslaikā vairāk spēlējām uz groza apakšu. Zinājām, ka Liepāja cīnīsies un kapāsies līdz beigām. Pirmais un galvenais uzdevums bija mūsu iekšējā motivācija – ar kādām sajūtām ej uz spēli. Runāju par to trīs dienas – beigās bija cīņa (kādu vēlējos redzēt).

Ja uz otro spēli brauktu iepriekš, Liepājā būtu jātrenējas. Ņemot vērā, ka ir fināli, tādu iespēju neizskatām. Trenēsimies Rīgā un brauksim uz Liepāju spēles dienā. Zinu, kā varam spēlēt un uz to tieksimies. Ir tikai uzdevums, kuru izdarīsim."