Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Trīs gadu gaidīšana beigusies: Daugavpils nodod ''Final 4'' stafeti Ventspilij

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Trīs gadu gaidīšana beigusies: Daugavpils nodod ''Final 4'' stafeti Ventspilij
Ventspils basketbolistes 2022. gada novembrī. Foto: Ventspils sporta skola "Spars''

Sestdien, 18. martā, Ventspils Olimpiskajā centrā sāksies ''Pafbet'' Latvijas Sieviešu basketbola līgas ''Četru fināls'' otrajā divīzijā. Ventspils sporta skola ''Spars'' pirmajā pusfinālā plkst. 14:00 sacentīsies pret Jūrmalu. Pamatturnīra uzvarētāja – RSU otrā vienība – plkst. 16:00 spēlēs pret Jelgavu. Tiešraides skaties rakstā.

Otrās divīzijas “Četru fināls” pirmo un līdz šim vienīgo reizi notika 2020. gada 22.-23. februārī Daugavpils Olimpiskajā centrā. Matīsa Rožlapas trenētās “TTT juniores” finālā pagarinājumā pieveica Aināra Čukstes trenētās basketbola skolas “Rīga” juniores ar 73:68 (57:57).

Daugavpils basketbolistes spēlē par trešo vietu uzvarēja Jelgavu ar 77:69, nopelnot pirmo medaļu nacionāla mēroga turnīros – neskaitot uzvaru Jaunajā Sieviešu basketbola līgā. Simboliskajā pieciniekā tika iekļautas Jolanta Rimša, Viktorija Ivanova, Juta Harčenko, Raina Tomašicka un Anita Miķelsone, bet MVP balvu nopelnīja Madlēna Ģērķe.

Trīsdesmit septiņus mēnēšus vēlāk laukumā dosies vairākas toreizējā finālturnīra dalībnieces. Čempione Eva Indriķe kopā ar bronzas laureātēm Ļizu Čumiku un Lauru Okuņevu tagad aizstāv RSU krāsas, savukārt Alise Karlsone un Viktorija Ivanova saglabājušas uzticību Jelgavai. Aļņa pilsētas komandā spēlē arī sudraba godalgas īpašniece Klinta Dambrāne.

Spēlētāju sastāvs nomainījies par 85%, savukārt treneri – par 100%. Kristaps Saulītis, Andris Steļmahs, Roberts Prūsis un Jānis Tiltiņš par godalgām cīnīsies pirmo reizi. Agrāk viņi tikuši pie medaļām, tostarp Latvijas zelta, strādājot citās komandās. No iepriekšējiem laureātiem Matīss Rožlapa un Nikolajs Romaņenko turpina strādāt pirmajā divīzijā, bet Harijs Zelčs beidzis karjeru.

RSU otrā komanda sagaida finālturnīru ar 11 uzvarām pēc kārtas, taču sezonas sākumā savstarpējās spēlēs pa reizei zaudēja Jūrmalai un Ventspilij. Kurzemnieces pamatturnīru pabeidza otrajā vietā, taču atšķirībā no pārējām komandām atrodas tālāk no optimālā sastāva – ziemā savainojums pārtrauca Šarlotes Šeptes sezonu.

Pagājušā gada 1.-2. aprīlī basketbola klubs “Ogre” sarīkoja labu turnīru, kurā četras komandas sadalīja vienu ceļazīmi uz Latvijas čempionāta “Četru finālu” Liepājā. Tiesa, no otrās divīzijas 11 komandām sacensībās piedalījās tikai divas – RSU 2 un mājiniece “Ogres Kolibri”. Tām pretī stājās pirmās divīzijas pārstāves – basketbola skolas “Rīga” juniores un Daugavpils Universitāte.

Ventspils vs Jūrmala

Ventspils ir otrā rezultatīvākā komanda turnīrā, vidēji gūstot 70,2 punktus spēlē. Kurzemniecēm pieder pirmā vieta cīņā par atlēkušajām bumbām (53.9), otrā vieta rezultatīvajās piespēlēs (18.7) un trešā vieta pārķertajās bumbās (14.0). Ventspils ir trešā labākā metienu precizitātē ar 34.3%, bet tālmetienos ar 26.2% bijusi otrā labākā vienība.

Jūrmala ir ceturtā punktu gūšanā (66.7), trešā rezultatīvajās piespēlēs (17.1) un ceturtā pārķertajās bumbās (13.9). Atlēkušo bumbu statistikai var nepievērst lielu uzmanību – šajā rādītājā atšķirība starp “Top 6” komandām ir niecīga. Jūrmalnieces ir pirmās trīspunktu metienu precizitātē ar 29.2%, tiesa, ventspilnieces kopumā tālmetienus izpildījušas un iemetušas vairāk (123 pret 127).

Ventspils spēlētāja Martina Bertāne ieņem pirmo vietu vidēji spēlē gūtajos punktos (19.6), kamēr jūrmalnieces Paula Pētersone (16.2) un Žozefīne Sīpoliņa (14.3) atrodas ceturtajā un desmitajā pozīcijā. Ventspils līdere Annija Zvirgzdiņa ir labākā cīņā par atlēkušajām bumbām (15.4). Pētersone ir pirmā iemesto tālmetienu skaita ziņā (62), apsteidzot Bertāni (45) un Sīpoliņu (25).

RSU 2 vs Jelgava

Rīgas studentes pamatturnīrā rādījušas rezultatīvāko sniegumu, vidēji sametot 77.9 punktus spēlē. RSU ir tikai septītā cīņā par atlēkušajām bumbām, taču – pirmkārt, starpība ir maznozīmīga, otrkārt, komanda pārliecinoši ieņem pirmo vietu metienu precizitātē (41.1%) un rezultatīvajās piespēlēs (21.2), kā arī pārķertajās bumbās (17.2).

Jelgava vidēji iemetusi par 18 punktiem mazāk jeb guvusi 60.0 punktus spēlē. Zemgalietes ir otrās cīņā par atlēkušajām bumbām (53.1), tai skaitā uzbrukuma bumbās (19.9). Metienu precizitāte bijusi zemākā turnīrā (29.7), tostarp trīspunktu metienos (18.0%).