Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Vēstule no Tokijas: atcelta treniņspēle un mākslīgā sala

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Vēstule no Tokijas: atcelta treniņspēle un mākslīgā sala
Latvijas basketbolistes. Foto: Japānas basketbola asociācija

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība trešo reizi viesojas Tālajos Austrumos. Latvietes 2007. un 2008. gadā spēlēja Ķīnā, savukārt 2022. gada augustā apmeklē Japānu un Koreju. Sportacentrs.com piedāvā Māras Motes iespaidus par ceļojuma septīto un astoto dienu.

“Svētdien rīta pusē trenējāmies vietējā skolā. Sporta zālē bija divi basketbola laukumi. Vienā pusē trenējāmies mēs, otrā – 30 vai 40 japāņu meitenes. Treniņa beigās izpildījām metienus, bet bērni nostājās uz līnijas un skatījās. Pēc treniņa “iedevām pieci” un nofotografējāmies.

Vakarā bija paredzēta treniņspēle pret vienu no Japānas līgas komandām. Spēle tika atcelta, jo viņām tika reģistrēti pozitīvi PCR testi. Jūnijā valstī bija vidēji 15 tūkstoši pozitīvu testu dienā, bet pašlaik ir “uzliesmojums” – aizvadītajā nedēļā vidēji 195 000 pozitīvu gadījumu dienā.

Brīvo laiku izmantojām braucienam uz Tokiju. Mūsu viesnīca atrodas piepilsētā, tādēļ ar pārsēšanos aizbraucām līdz centram. Izkāpām pie slavenā Šibujas krustojuma, kuru var redzēt filmā “The fast and the furious: Tokyo drift”.

Apstājāmies kādā no ēdināšanas zonām, lai paēstu. Vairākums galdiņu bija aizņemti, tāpēc sadalījāmies mazākās grupās. Komunikācija bija interesanta, jo pārdevēji un viesmīļi ne pārāk labi runāja angliski.

Daudzās kafejnīcās pieņēma tikai skaidru naudu. Sameklējām vietu, kur iespējams norēķināties ar karti. Notika neliels misēklis, jo par dzērienu lūdza norēķināties skaidrā naudā. Izrādījās, ka pasūtījums saņemts no blakus kafejnīcas, bet mēs varējām norēķināties ar karti.

Pirmdiena bija brīvdiena – bez treniņiem, spēlēm un pārbraucieniem. Devāmies uz Tokijas vecāko templi Asakusas rajonā – budistu svētvietu “Sensō-ji”, kurai blakus izvietojusies piecstāvu pagoda (Āzijai raksturīgs tornis vairākos līmeņos, parasti uzbūvēts pie budistu svētvietām).

Blakus templim bija iela ar suvenīru veikaliem un ēdināšanas zonām. Tur nedaudz iepirkāmies. Vēlāk braucām uz Odaibas apkaimi – mākslīgu salu Tokijas līcī. Mūsu apmeklētajā pusē okeānu nevarēja redzēt – līča ūdeņi vairāk atgādināja platu upi ar siltu ūdeni.

Sauszemi un salu savieno Varavīksnes tilts, kurš vizuāli atgādina Zelta Vārtu tiltu Sanfrancisko. Netālu atradās Brīvības statujas kopija – kā Ņujorkā, tikai mazākā izmērā. Interesanti – Tokijas, Ņujorkas un Sanfrancisko mikslis vienā vietā.

Pastaigājām pa iepirkšanās centriem. Pēc tam devāmies atpakaļ uz autobusu, jo vairākiem delegācijas dalībniekiem šodien bija jālido mājup. Šajās divās dienās diezgan labi apskatījām Tokiju, savukārt otrdien priekšā lidojums uz Koreju.

Piebilde. Japānas arhipelāgā ir 6852 salas – piecas lielākās ir Honšu, Hokaido, Kjušu, Sikoku un, vistālāk dienvidos, Okinava. Lielpilsētu tuvumā japāņi izbūvējuši vairākas mākslīgas salas, no kurām divas tiek izmantotas kā lidostas. Osakas lidosta atrodas uz Kansai salas, savukārt “Chubu Centrair” lidosta apkalpo Nagojas pilsētu.