Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Vēstule no Tokijas: sirsnīgie japāņi un pirmais taifūns

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Vēstule no Tokijas: sirsnīgie japāņi un pirmais taifūns
Japānas sieviešu valstsvienība 2022. gada 12. augustā ar "Mitsui Fudosan" kausu. Foto: Japānas basketbola asociācija

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība trešo reizi viesojas Tālajos Austrumos. Latvietes 2007. un 2008. gadā spēlēja Ķīnā, savukārt 2022. gada augustā apmeklē Japānu un Koreju. Sportacentrs.com piedāvā Luīzes Šeptes iespaidus par ceļojuma piekto un sesto dienu.

“Piektdien – pirms došanās uz spēli – viesnīcā notika komandas sapulce. Man šķita, ka šajā laikā jutu nelielu grūdienu – zemestrīci. Telpās sacēlās caurvējš, aizsitās durvis, nograbēja grīda un galds. Kad vēlāk jautāju citiem, neviens nebija pamanījis – varbūt koncentrēšanās dēļ.

Ievai Pulverei bija simtā spēle Latvijas kreklā. Kapteine aizvadīja cienīgu spēli un ieguva labākās spēlētājas balvu. Pēc spēles kopīgi viņu apsveicām. Manuprāt, tas bija unikāli – fakts, ka Ieva savu simto spēli aizvadīja Japānā, aizstāvot Latvijas godu pilnu tribīņu priekšā.

Līdzjutēji pēc spēles no mums atvadījās ar skaļiem aplausiem. Japāņi ir ļoti sirsnīgi cilvēki. Māja mums un atbildējām ar to pašu. Pēc spēles ļoti gribēja fotografēties – visi, kas atradās tuvumā, pieskrēja klāt. Tā beidzās piektā diena.

Sestdien no Sendai devāmies uz Tokiju. Ātrvilciens 300 kilometru distanci veica pusotrā stundā. Vilciena gaita bija tik līgana, ka ātrumu pat nejutām. Tas bija ideāli, jo turpceļā ar autobusu braucām četras stundas. Forši!

Japānas austrumu piekrastē tika izsludināts brīdinājums par tropu vētras – taifūna “Meari” – tuvošanos. Pēc presē sniegtajām ziņām tika atcelti vairāk nekā 200 lidojumu, bet Šizuokas prefektūrā – evakuēti 72 000 cilvēku. Prognozēja ļoti spēcīgas lietusgāzes.

Kad nonācām Tokijas centrā, apmācās un nedaudz lija. Vēlme redzēt pilsētu bija spēcīgāka. Nonācām parkā ar (budistu) tempļiem – izskatījās kā filmā “Kunfu panda”, kā arī pastaigājāmies pa centra ielām.

Pirmais iespaids par Tokiju – mierīgāka un ne tik raiba kā Sendai. Sajūtas mainījās, kad nokļuvām lielā, neona reklāmu izraibinātā ielā. Līdzīga Ņujorkas Taimskvēram. Šķiet, ka bijām arī filmās redzētajā Šindžuku krustojumā. Satiksme labi regulēta – sastrēgumu gandrīz nebija. Skaisti!

Jaunajā viesnīcā beidzot varējām nobaudīt japāņu ēdienus. Vakariņās varēja izvēlēties gan suši, gan ļoti gardas jūras veltes. Svētdien – treniņspēle pret Japānu.”

Piebilde. Japāna 1964. gadā atklāja pirmo ātrvilciena līniju pasaulē – 515 kilometrus garo “Tokaido Shinkansen” līniju starp Tokiju un Osaku. Tajā pašā gadā Tokija pirmo reizi uzņēma vasaras olimpiskās spēles.

Pirmajā līnijā tika piedāvāti trīs veidu pakalpojumi. “Nozomi” vilcieni piestāja tikai dažās pieturās, “Hikari” brauca nedaudz lēnāk, bet “Kodama” apstājās visās pieturās. “Tokaido Shinkansen” celtniecība sākās 1959. gada 20. aprīlī un tika pabeigta līdz Tokijas spēlēm – piecu gadu laikā!

Japānas ātrgaitas dzelzceļa tīkla kopgarums sasniedzis 2764 kilometrus. Maksimālais ātrums 240-320 kilometri stundā. Testa izmēģinājumos sasniegts ātrums 443 kilometri stundā, savukārt magnētiskās levitācijas dzelzceļā “SC Maglev” – pat 603 kilometri stundā.

“Shinkansen” bija pasaules lielākais ātrgaitas dzelzceļa tīkls līdz 2011. gadam, kad to pasažieru skaita ziņā pārspēja Ķīnas ātrgaitas dzelzceļš. Togad “Shinkansen” pārvadāja 353 miljonus pasažieru, savukārt ķīnieši – 370 miljonus pasažieru.

     [+] [-]

, 2022-08-14 08:35, pirms 2 mēnešiem
izklausās forši

     [+] [-]

, 2022-08-14 13:19, pirms 2 mēnešiem
Latvijā neviena ātrgaitas dzelzceļa joprojām, jauc nost pat lēngaitas dzelzceļus!

     [+] [-]

, 2022-08-14 20:03, pirms 2 mēnešiem
oxa rakstīja: Latvijā neviena ātrgaitas dzelzceļa joprojām, jauc nost pat lēngaitas dzelzceļus!
Rail Baltic būvē, ja esi šādu faktu pamanījis..