Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Ieva Krastiņa: "Laukumā atgriezos nelielā šoka stāvoklī"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Ieva Krastiņa: "Laukumā atgriezos nelielā šoka stāvoklī"
Ieva Krastiņa
Foto: Renārs Koris

"Spēlējām ne tikai uzvaru dēļ – mums bija un būs svarīgi parādīt kvalitatīvu basketbolu, izdarīt visu, ko spējam," ceturto reizi pēc kārtas uzvarot Latvijas-Igaunijas līgā, teica basketbola kluba "TTT Rīga" galvenais treneris Aigars Nerips.

Mika Hākana, "Catz" galvenais treneris

“Mums nāca par labu, ka varējām pret katru komandu spēlēt četras reizes. Īpaši pret TTT – labas, starptautiskas spēles. Mums izdevās viena saspringta spēle Rīgā, viena Lapenrantā. Bija arī divas sagrāves un piektā spēle, kura bija pa vidu starp iepriekšminētajām.

Manuprāt, TTT kļuvusi stiprāka nekā pagājušajā gadā. Fināla iznākums liecina, ka arī mēs sezonas beigās esam progresējuši. Sākumā mums bija dažādas problēmas, taču kopumā iznākums vērtējams kā labs. Finālā mūs vairāk neietekmēja savainojumi. Nemeklējam attaisnojumus pagātnē.

Trešdien mūs gaida ceturtā pusfināla spēle Somijā. Sērijā līdz trīs uzvarām pret “Espoo United” esam vadībā ar 2-1. Ceturtā spēle būs izbraukumā Helsinkos. Nepieciešama vēl viena uzvara, lai iekļūtu finālā.

Somijas līga šosezon kļuvusi daudz spēcīgāka. Daudz spraigu spēļu, astoņas vai deviņas labas komandas. Pirms dažiem gadiem konkurētspējīgas bija tikai 1-2 komandas. Tagad spēļu iznākumi kļuvuši neprognozējami. Somijas basketbolam tas nāk par labu. Manuprāt, ir vēl divas trīs somu komandas, kuras sekmīgi spēlētu Latvijas-Igaunijas līgā.”

Aigars Nerips, "TTT Rīga" galvenais treneris

“Katrā finālā jābūt pārliecinātam par izvirzītajiem mērķiem. Sezonas gaitā devām pretiniecēm iespēju atgādināt, ka mūs var uzvarēt. Finālā visām spēlētājām bija motivācija uzvarēt ar lielu pārsvaru. Kad ieguvām pārsvaru, bija nepieciešamas maiņas, lai nezaudētu azartu. Gribēju, lai katra spēlētāja atstāj laukumu pēc iemesta groza. Nācas nedaudz pagaidīt (smaida).

Pie lieliem plusiem visi jūtas komfortabli. Daudzās spēlēs drošs pārsvars mēdz kļūt par mazu pārsvaru vai maziem mīnusiem. Visiem tas ir interesanti, izņemot trenerus un izpildītājus. Pirms fināla bija pārliecība, ka esam apzinājuši un uzlabojuši nepieciešamās lietas. Sniegums pasliktinājās tikai galotnē – pirms tam izdarījām visu, lai iegūtu un noturētu nepieciešamo pārsvaru.

Bija emocijas un prieka izpausmes. Vienlaikus spēlētājas palika pie zemes – visas apzinās, ka profesionāli jānospēlē vēl divas nedēļas. Līdz otrdienai var priecāties, pēc tam jāturpina strādāt mērķa sasniegšanai. Čempiona tituls ir svarīgs jebkurā valstī. Neatkarīgi, ar un pret ko spēlē. Čempioni paliek čempioni – atceras jebkuru spēlētāju.

Pēc Austrumeiropas līgas fināla Košicē atgādināju, ka priekšā ir nākamais finālturnīrs. Spēlējām ne tikai uzvaru dēļ – mums bija un būs svarīgi parādīt kvalitatīvu basketbolu, izdarīt visu, ko spējam. Liepāja noteikti neļaus to darīt, taču viņu vietā rīkotos tāpat.

Ieva Krastiņa, Aiša Sazerlenda un Gunta Baško-Melnbārde – visas nosauktās spēlētājas izcēlās jau pusfinālā gan uz savas, gan pretinieku komandas fona, nopelnot vietas simboliskajā komandā. Novērtējums bija atbilstošs ieguldījumam.”

Ieva Krastiņa, "TTT Rīga" kapteine

Pārsista labā uzacs, asiņošana – pēc dažām minūtēm atgriezies laukumā. Vai bija iespēja atteikties?
Iespēja būtu vienmēr (smaida). Asiņošana apstājās, savilka. Asinis vairāk netecēja un jutu, ka finālspēlē vēl varu palīdzēt komandai. Atgriežoties laukumā, biju nelielā šoka stāvoklī. Bija mazs triceklis, taču uzreiz sekoja puslaika pārtraukums un saņēmos.

Somietēm kādā brīdī bija iespēja atspēlēties?
(Nopūšas) Godīgi runājot, iznākums bija skaidrs. Skaļi par to pirms spēles nerunājām, taču zemapziņā mums bija skaidrs, ka uzvarēsim. Jautājums – ar kādu punktu pārsvaru. Mēs nepieļautu nekādu citu iznākumu. Protams, somietes cīnījās un mēģināja mums iekost. Bija pašu pieļautās kļūdas, taču rezultāts ir atbilstošs.

Zaudējums pēdējā spēlē Somijā motivēja finālam?
Tas darīja mūs nedaudz piesardzīgākus. Sapratām, ka nevaram atļauties vaļības un jāpiestrādā pie vājajiem punktiem. Jā, zaudējums mums nāca kā mācība.

Vai Latvijas-Igaunijas līgas finālu spriedzes ziņā var salīdzināt ar Eirokausu spēlēm?
Ir atšķirība. Negribu izklausīties pašpārliecināta, taču uz Latvijas-Igaunijas līgas spēlēm nākam, zinot, ka uzvarēsim. Eirokausos tā nav – uz katru spēli ej kā pēdējo cīņu.

Iekļaušana simboliskajā pieciniekā – tikai nosaukums uz komandas darba fona vai svarīga personiskā atzinība?
Biju nedaudz pārsteigta par iekļaušanu simboliskajā pieciniekā. Jā, finālos iekrita metieni...beidzot! Kādā brīdī bija jāsāk krist savā mājas zālē (smaida). Nebija mērķa iekļūt pieciniekā, taču esmu priecīga par atzinību.

Seši tālmetieni pusfinālā ir atkārtots personīgais rekords Latvijas-Igaunijas līgā. Partneres meklēja tevi?
Partneres speciāli nemeklēja, taču bumba pie manis nonāca regulāri. Sestdien bija viegluma sajūta. Šķita, ka metieni iekritīs no jebkuras pozīcijas. Metējiem vajag sajust vieglumu. Tā arī notika. Tālāk? Izgulēsimies, atpūtīsimies un pēc Lieldienām turpināsim.