Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Lietuvas meistarplāns: Viļņas "Kibirkštis" 2022. gadā tēmē spēlēt Eirolīgas kvalifikācijā

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Lietuvas meistarplāns: Viļņas "Kibirkštis" 2022. gadā tēmē spēlēt Eirolīgas kvalifikācijā
Viļņas "Kibirkštis MRU" basketbolistes 2021. gada rudenī. Foto: Kibirkštis

Lietuvas basketbola federācija saņēmusi FIBA apstiprinājumu, ka 2022. gada sezonas Lietuvas čempione nākamajā rudenī varēs spēlēt Eirolīgas kvalifikācijā, trešdien, 3. novembrī, informēja LKF preses dienests.

Kaimiņvalsts federācija iepriekš panāca savstarpēju vienošanos ar Viļņas pašvaldības pārstāvjiem par valsts stiprākā kluba līdzdalību Eiropas spēcīgāko klubu turnīrā. Ja Lietuvas čempionei neizdosies kvalificēties Eirolīgas pamatturnīram, sezona tiks turpināta Eiropas kausā.

“Lietuvas sieviešu basketbols var pakāpties augstākā līmenī, tikai izveidojot spēcīgu klubu. Par šāda kluba pamatu var kļūt Viļņas “Kibirkštis MRU”,” teica LKF prezidents Vids Gedvils. “Šai komandai ir pieklājīgs finansējums no Viļņas pašvaldības, ievērojamas tradīcijas un tā ir pašreizējā Lietuvas čempione. Veicām pārrunas ar mēra vietnieku – priecē pašvaldības pozitīvā attieksme.”

“Viļņai ir lielas basketbola tradīcijas – klubi, kas padara pilsētu un Lietuvu plaši atpazīstamu,” piebilda Viļņas mēra vietnieks Valds Benkunsks. “Pārrunājām klubu basketbola perspektīvas ar basketbola federācijas jauno vadību. Mums ir sieviešu basketbola flagmanis “Kibirkštis MRU”. Viļņas pašvaldība ir tā daļu turētāja un lielākā atbalstītāja.”

“Vēlamies, lai šajā komandā spēlētu labākās Lietuvas basketbolistes un tā kļūtu par valstsvienības bāzes komandu,” turpināja Benkunsks. “Kluba atgriešanās Eirokausos sāk iegūt reālus apveidus – ar iespēju spēlēt Eirolīgā vai Eiropas kausā jau tuvākajā nākotnē.”

Viļņas “Kibirkštis” pirmo reizi Eirolīgā startēja 2014. gada sezonā, ar Ievu Pulveri sastāvā nopelnot bilanci 3-9. Līdz 2011. gadam turnīrā piedalījās Viļņas “Lietuvas telekomas” un “Teo basket”, ar Ievu Kubliņu ierindā divreiz sasniedzot Eirolīgas “Četru finālu”.

“Kibirkštis” no 2015. gada spēlē Eiropas Sieviešu basketbola līgā. Lietuvas klubs vēl ne reizi nav spējis sasniegt EWBL “Četru finālu”, bet 2021. gadā pēc četru sezonu pārtraukuma iekļuva labāko astoņniekā. Ceturtdaļfinālā ar 0-2 nācās atzīt Kamjanskas “Prometey” pārākumu.

Izmantotie resursi:
Lietuvos moterų komanda kitais metais dalyvaus...