Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2978, Did:0, useCase: 3

Olimpisko čempionu pāridarītāji bauda spēli un gatavojas turnīram Utrehtā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Olimpisko čempionu pāridarītāji bauda spēli un gatavojas turnīram Utrehtā
Rendijs Feikners. Foto: LBS

Lai kā bijām pieraduši pie Latvijas vadošās 3x3 komandas "Riga" panākumiem, šovasar Latvijā uzmirdzēja komanda, kas spēja pārspēt "Riga" Latvijas kausa izcīņas finālā, iegūstot ceļazīmi uz Pasaules tūres "Masters" turnīru, kā arī triumfēja "Ghetto Basket" superfinālā. Vai "Priecīgus!" basketbolisti spēs līdzjutējus priecēt ilgtermiņā, centīsimies izdibināt turpmākajās rindās.

Kopš Latvijas 3x3 basketbola izlase, Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš, izcīnīja zeltu Eiropas kausa izcīņā 2017. gadā, Latvijā vēl vairāk uzplauka šis basketbola veids. Latvieši turpināja slīpēt prasmes Grīziņkalnā "Ghetto Basket" turnīros, bet starptautiskā mērogā un Pasaules tūrē sevi augstākajā līmenī ilgus gadus spēja pasniegt vien jau minētais kvartets.

Latvijas vadošajam kvartetam, kas Pasaules tūrē spēlēja zem nosaukuma "Riga Ghetto", bet tad pārbrendojās vienkārši par "Riga", ik pa laikam pievienojās virkne citu spēlētāju, ja kāds no ierastā četrinieka nevarēja spēlēt. Sākumā šo vietu pamatā aizpildīja Mārtiņš Šteinbergs, kurš pirms lielā četrinieka parādīšanās pie apvāršņa bija Latvijas vadošais spēlētājs pasaules rangā. 2019. gadā Šteinbergs kopā ar Robertu Pāži, Armandu Ginteru un Armandu Seņkānu sāka aktīvu dalību Pasaules tūres turnīros ar nosaukumu "Ventspils Ghetto", kļūstot arī par tā saukto Latvijas B izlasi, kas palīdzēja galvenajai izlasei pēc iespējas labāk sagatavoties Tokijas olimpiskajām spēlēm, kas vainagojās ar zelta medaļām.

Latvijas pēc spēka otra labākā komanda nespēja sasniegt tikpat augstu līmeni, lai regulāri spēlētu Pasaules tūres "Masters" turnīros, kaut bija šim līmenim ļoti tuvu. Savas korekcijas ieviesa arī pandēmija, kad 2020. gada sezona principā nenotika. 2021. gadā Šteinbergs, Pāže, Ginters un Seņkāns zem "Jelgavas" nosaukuma centās atgriezties Pasaules tūres apritē, bet nesekmīgi. Šis četrinieks daudz tika pieminēts konfliktā, kas samilza Latvijas Basketbola savienībā saistībā ar 3x3 basketbola attīstību. Tas droši vien arī nepalīdzēja komandas tālākā attīstībā. Galu galā līdz pat šai vasarai varējām teikt, ka mums Latvijā ir profesionālā komanda "Riga", kurai bez ierastā četrinieka klāt pieskaitāmi Artūrs Strēlnieks un Artūrs Ausējs, bet konkurētspējīgu citu komandu trūkums bijis ļoti jūtams", un tādas Latvijas otrās spēcīgākās komandas principā nemaz nav.

Šī vasara pierādīja, ka plaisa tomēr nav tik liela. Visu vasaru Latvijā risinājās Latvijas kausa izcīņas posmi 3x3 basketbolā (kopā 17), kuros komandas cīnījās par vietu finālposmā Ventspilī. Finālposmam kvalificējās arī līdz šim nedzirdēta komanda ar nosaukumu "Priecīgus!", ko veidoja Artūrs Grīnbergs, Rendijs Feikners, Kārlis Apsītis un Reinis Avotiņš. Komanda aizcīnījās līdz finālam, kura uzvarētājiem tika ne tikai Latvijas kauss 3x3 basketbolā, bet arī ceļazīme uz Pasaules tūres Utrehtas "Masters" turnīru Nīderlandē. Pirms turnīra neviens nevarēja paredzēt, ka pie šīs ceļazīmes netiks "Riga" basketbolisti (Agnis Čavars, Artūrs Ausējs, Edgars Krūmiņš, Mārtiņš Šteinbergs), bet tā tas tomēr notika, finālu ar 21:17 uzvarot komandai "Priecīgus!".

"Mērķi bija pavisam skaidri - uzvarēt abos pēdējos Latvijas turnīros un izbaudīt 3x3 basketbolu. Es jau džekiem pirms Latvijas kausa fināla vairākas reizes uzsvēru, ka labākas iespējas kā tagad, lai izcīnītu ceļazīmi uz Pasaules tūres posmu, nebūs. Sajūtas, uzvarot Latvijas vadošo 3x3 komandu, protams, patīkamas, bet es negribētu teikt, ka tas bija ļoti liels pārsteigums. Ticējām līdz pēdējam, ka varam uzvarēt. 3x3 basketbols bieži vien ir neprognozējams, jo jebkura komanda var pēkšņi uzvarēt, un, kā jau visos sporta veidos, viss ir galvā. Bijām ļoti motivēti, noskaņojušies un gatavi cīnīties līdz pēdējam. Kā saka, iet kaulā. Protams, varbūt arī kaut kur paveicās, bet veiksme ir jānopelna."

Tā par dalību Latvijas kausa finālposmā un uzvaru tajā izteicās "Priecīgus!" spēlētājs Rendijs Feikners, kurš aizvadītajā sezonā pārstāvēja "Saldus" komandu "Ramirent" Nacionālajā Basketbola līgā. Viņš arī iepazīstināja, kas ir komanda "Priecīgus!" un ko no tās varam gaidīt.

"Ar Artūru (Grīnbergu) mums tā ir jau tāda tradīcija, katru vasaru uzspēlēt kopā kādā no 3x3 turnīriem. Nākot vasarai uz beigām bijām sarunājuši, ka ir jāuzspēlē pēdējos "Ghetto Basket" posmos, lai tiktu superfinālā. Tuvojās arī Latvijas 3x3 basketbola kausa fināls un Artūrs ar Kārli (Apsīti) zem komandas ar nosaukumu "Priecīgus!" uzvarēja Raita Silarāja kausā, izcīnot ceļazīmi uz finālu. Sanāca tā, ka uz to brīdi man īsti nebija ar ko spēlēt fināla posmā, tāpēc arī pievienojos Artūram un Kārlim. Atlika piesaistīt ceturto spēlētāju. Piedāvājām vairākiem, bet atsaucās Reinis (Avotiņš), jo mums ir saglabājies labs kontakts no laika, kad vēl spēlēju "Latvijas Universitātē". Mums arī tieši vajadzēja garo spēlētāju.

Lai arī gribējām līdz Latvijas kausa finālposmam saspēlēties "Ghetto Basket" turnīros, allaž kāds netika. Tā ka patiesībā vien tieši uz finālposmu pirmo reizi bijām iecerētajā sastāvā. Ceļazīme uz Pasaules tūres "Masters" turnīru Nīderlandē bija kā pamatēdiens, bet pēc tam spējām uzvarēt arī "Ghetto Basket" superfinālā, tiekot arī pie saldā ēdiena - braucienu uz NBA spēli Parīzē."

Komanda kopā īpaši abiem sezonas lielajiem Latvijas turnīriem negatavojās, bet Feikners uzskata, ka tā tāpat atrada labu kopējo ķīmiju: "Lai gan pilnā sastāvā spēlējām pirmo reizi, diezgan labi jau spējām saprasties, visi kustējāmies bez bumbas un jutām, ko katrs darīs. Protams, bijām arī sarunājuši, mūsuprāt, piemērotākās kombinācijas, kuras spēlēsim pret katru pretinieku. Ticējām ne tikai katrs pats sev, bet arī komandas biedriem. Pašam vienmēr ir bijis mazais sapnis aizbraukt uz kādu no 3x3 Pasaules tūres "Masters" turnīriem, un nu varēs aizbraukt arī uz NBA spēli Parīzē."

Kad sapnis pārvērties realitātē, komandai pēc iespējas labāk jāsagatavojas "Masters" turnīram, lai tajā parādītu maksimāli labāko sniegumu. "Ghetto Basket" superfinālā Avotiņa, kurš guvis savainojumu, vietu ieņēma Agris Stankevics, kas raisa jautājumus par to, kurš brauks uz Nīderlandi. Feikners kliedēja bažas par "Priecīgus!" sastāvu "Masters" turnīrā, kā arī ieskicēja, kā norit gatavošanās.

"Uz "Masters" turnīru plānojam braukt tādā sastāvā, kādā nopelnījām ceļazīmi. Pats jau kopš šī gada februāra trenējos kopā ar "Riga" komandu. Ja ir tāda iespēja, tad jātrenējas un jāspēlē kopā ar labākajiem, jo bez gatavošanās uz tāda līmeņa turnīriem nav vērts cerēt. Mums noteikti vēl ir daudz kur pielikt. Šobrīd domāju, ka sarunāsim ar Raimondu Feldmani un varēsim pievienoties "Riga" treniņiem. Tas būs labs sparings gan mums, gan arī viņiem pašiem, lai labāk sagatavotos citiem Pasaules tūres turnīriem. Paralēli mums katram vairāk vai mazāk notiek gatavošanās savos klubos gaidāmajai basketbola sezonai."

Domājot par 3x3 basketbola attīstību valstī un cerībām ieraudzīt vairāk par vienu komandu Pasaules tūrē, galvenais jautājums ir par šīs uzmirdzējušās komandas tālākajiem plāniem, zinot, ka visi spēlētāji visdrīzāk pārstāvēs Latvijas-Igaunijas vai Nacionālās līgas komandas. Šeit nevar nepieminēt mūsu kaimiņus lietuviešus, kuri Pasaules tūrē iespraucās klusi, bet nu "Challenger" un "Masters" turnīros regulāri startē pat trīs komandas viena turnīra ietvaros.

"Ja būtu tāda iespēja, labprāt spēlētu 3x3 basketbolu arī augstākā līmenī, bet tad būtu jāsaliekas kopā arī vairākiem citiem faktoriem, kas to varētu ietekmē. Pagaidām cenšos izmantot iespējas, kuras tiek dotas. Uzturu sevi formā un baudu 3x3 basketbolu. Kā komanda vasaras mērķus saistībā ar 3x3 basketbolu izpildījām, paņēmām visu, ko varējām un izbaudījām pasākumus par visiem 100. Varam teikt, ka darbs ir padarīts. Šobrīd centīsimies pēc iespējas labāk sagatavoties Pasaules tūres posmam Nīderlandē un paņemt visu pozitīvo no tā, ko varam.

Mērķis ir arī cienīgi nospēlēt, ka pašiem nav kauns un varam katrs sev izlikt roku uz sirds un pateikt, ka izdarījām visu, ko varējām. Nekāds atpūtas brauciens tas nebūs. Pēc turnīra tad jau redzēsim, kādas katram būs iespējas saistībā ar komandu un 3x3 basketbolu kopumā. Katrā ziņā, ja nespēlēsim arī nopietnākā līmenī vai pat profesionāli, tad katru vasaru tāpat turpināsim baudīt un spēlēt 3x3 basketbolu, kaut vai prieka pēc," tā Feikners.

Šī 3x3 basketbola sezona neskaitāmu iemeslu dēļ nav mūs priecējusi ar augstiem rezultātiem un lielām uzvarām "Riga" basketbolistu izpildījumā. Tāpat neizdevās aizsniegties līdz medaļām Pasaules kausa izcīņā. Kāpēc lai mūs neiepriecinātu komanda, kuras nosaukumā jau viss ir iekodēts - "Priecīgus!". Pasaules tūres Utrehtas "Masters" turnīrs risināsies 24. un 25. septembrī, kurā varēsim novērtēt latviešu spējas uz tādu tūres vadošo komandu fona kā beļģu "Antwerp", nīderlandiešu "Amsterdam" un citām.

Cik ļoti komanda komanda Priecīgus! iepriecinās līdzjutējus Utrehtas turnīrā?

  • 76

  • 61

  • 174


  -1 [+] [-]

, 2022-08-16 12:19, pirms mēneša
Šīs komandas rezultāts ir vairāk 3x3 Izlases trenera neizdarība jo par vēl vismaz vienas konkurētspējigas komandas veidošanu jaatbild viņam(Feldmanim). Uzsvars tikai uz Rīgas komandu ir jūtams. Lietuva pierādija , ka veseliga konkurence un bb klubu iesaiste 3x3 procesā attistis vairākas komandas, un šobrīd reitingā LT ir priekšā. Diemžēl masveidiga posmu organizēšana neveicina ne komendu veidošanos ne profesionālu attieksmi (ne arī reitinga punktus) !

  +1 [+] [-]

, 2022-08-16 13:43, pirms mēneša
šie uzleca augstāk par pēc.. nekur viņi netiks, būsim reāli..

     [+] [-]

, 2022-08-16 15:33, pirms mēneša
Tas, ka olimpiskā blice ir gāžama bija jau pirms diviem gadiem, kad sākās Top Gun turnīrs. Pirmajā posmā "Saldus" ar Feikneru, Apsīti, Kulačkovski un Gūtmani Ventspilī apspēlēja "Jelgavu". Bet otrajā posmā Saldū tikai sodu dēļ jau principā uzvarētā finālā piekāpās olimpiskajiai komandai. Neteiktu, ka "Priecīgus!" ir izdarījuši ko neiedomājamu. Zīmes jau bija.